Już się debat nie boją. Teraz nie mają z kim przegrać. Duda zaprosił Trzaskowskiego do TVN-u!

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: Flickr/Wikimedia: EPP (kolaż)
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: Flickr/Wikimedia: EPP (kolaż)

Otrzymałem zaproszenie na bezpośrednią debatę z Andrzejem Dudą przed II turą wyborów prezydenckich, która miałaby się odbyć 2 lipca. Organizować chcą ją wspólnie TVN, TNV24, ONET i WP. Chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie – podkreślił kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Szkoda, że obaj nie byli chętni do poważnej debaty przed I turą.

„Właśnie otrzymałem zaproszenie na bezpośrednią debatę z Andrzejem Dudą przed II turą wyborów prezydenckich. Miałaby się odbyć w czwartek, 2 lipca, a zorganizować chcą ją wspólnie TVN, @tvn24, @onetpl i WP. Ja stawiam sprawę jasno – chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!” – napisał Trzaskowski w poniedziałek na Twitterze.

Do wpisu dołączył pismo z zaproszeniem na debatę. Podkreślono w nim, że TVN, TVN24 i największe polskie portale: ONET oraz WP zapraszają Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej. „Multimedialna debata planowana jest na czwartek 2 lipca, start godz. 19.25. Prowadzić ją będą Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (ONET) i Marek Kacprzak (WP)” – poinformowano w zaproszeniu.

„Debata odbędzie się wedle precyzyjnie ustalonych zasad” – czytamy. „O kolejności odpowiedzi na pytania, zabierania głosu w podsumowaniu, czy też miejscu w studiu decydować będzie losowanie. Formuła debaty przewiduje pytania dziennikarzy, riposty, wzajemne pytania oraz wolne oświadczenia kandydatów. Każda redakcja będzie zbierała pytania od widzów i internautów” – czytamy.

W zaproszeniu podkreślono też, że sygnał debaty nieodpłatnie udostępniony zostanie wszystkim innym zainteresowanym mediom. Debata dostępna będzie na platformie TVN24 GO oraz na Twitterze, Facebooku i YouTubie.

„Odpowiadając na gotowość Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego do wzięcia udziału w debacie wierzymy, że transmitowana w wielu mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom widzów i użytkowników podjęcie świadomej oraz odpowiedzialnej decyzji w wyborach” – czytamy.

Jak donosi portal wPolityce.pl debatę z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego planuje też Telewizja Polska. Według portalu debata miałaby się odbyć 6 lipca w Końskich (woj. świętokrzyskie).

Już się debat nie boją?

Przed pierwszą turą zarówno sam Krzysztof Bosak i środowisko Konfederacji podkreślało, że zarówno Dudą jak i Trzaskowski odrzucają oferty konkretnych debat, bo boją się starcia z innymi kontrkandydatami. Wiedzieli, że przy obecnym układzie mogli tylko stracić na merytorycznych potyczkach z Bosakiem. Konfederaty ze względu na preferencje ideowe bardziej powinien obawiać się Duda, a Trzaskowski z pewnością drżał przed Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem czy idącym na świeżości Szymonem Hołownią.

Źródło: PAP, NCzas.com

Comments are closed.