Monika Zamachowska twierdzi, że 7 proc. Polaków to… faszyści. Bo poparli Bosaka. Internauci jej to szybko wyjaśnili

Monika Zamachowska mówi o swoich finansach:
Monika Zamachowska mówi o swoich finansach: "Mam nadzieję, że niczego nam nie zabraknie". Foto: print screen z YouTube/Plejada

Monika Zamachowska jest oburzona. Komentując na Instagramie wyniki wyborów prezydenckich nie dowierza, że 7 proc. Polaków zagłosowało na Krzysztofa Bosaka. Internauci w przeważającej większości mieli inne zdanie.

Zamachowska (trzecie nazwisko, kiedyś Richardson, potem Malcolm) zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie z różnymi kolorowymi flagami. Symbolizują one m.in. homoseksualistów, wielopłciowców, litseksualność (?), skolioseksualność (??), gynofilię (???), gender fluid, niebinarność i tego typu rzeczy.

W lutym br. dziennikarka zamieściła w sieci wywiad, który… przeprowadziła sama ze sobą. Pisała (mówiła?) do siebie m.in, że przez 25 lat pracy w mediach ani razu nie zadeklarowała się politycznie.

„Droga Pani (to do siebie – red.), przez 25 lat mojej pracy w mediach, moi widzowie nie usłyszeli ani razu z moich ust politycznych deklaracji. Szczycę się tym. Dziennikarz powinien być przezroczysty światopoglądowo, powinien umieć rozmawiać z każdym i szanować każdego. To nie jest dzisiaj popularne, ale ja nie widzę dobrego powodu, żeby to zmienić” – mówiła/pisała do siebie Zamachowska.

Minęło raptem kilkanaście tygodni i całe 25 lat postawy, za którą dziennikarka mogła pochwalić się sama przed sobą, wzięło w łeb. Pal licho dziwne zdjęcie z jeszcze dziwniejszymi flagami, ale w komentarzu Zamachowska określiła się jednoznacznie politycznie, krytykując jedną opcję.

„Wczoraj okazało się, że prawie 7% dorosłych przedstawicieli mojego narodu to faszyści, którzy czują potrzebę przeciwstawienia się „ślepej wierze w tzw. projekt europejski” (z programu Konfederacji) i którzy „propagandę LGBT” będą tępić wszystkimi sposobami, nawet siłą. Czy ktoś chciałby mi to wytłumaczyć?” – napisała Zamachowska i dodała, że jest przerażona.

Internauci tłumaczą Zamachowskiej

Skoro Zamachowska poprosiła o wytłumaczenie, to internauci chętnie wytłumaczyli.

„Bardzo dobrze. Ludzie zaczynają myśleć. W dzisiejszych czasach faszysta to człowiek, który chce normalności. Ludzie powoli mają dosyć marksistowskich ideologii, które zalewają nasze społeczeństwo ze wszystkich stron. Btw test na faszyzm pokazał, że faszystką w tradycyjnym rozumieniu tego słowa nie jestem jak większość osób z Konfederacji” – napisała pani Beata.

„Widać, że Pani pojęcie na temat faszyzmu jest równe 0. Faszyzm to ideologia lewicowa. Kiedy powstawał chociażby ruch narodowy to był on (i jest) przeciwny faszyzmowi. To, że ktoś nie akceptuje ideologii lgbt, bo jest osobą wierzącą nie czyni go faszystą. Mało tego: komuniści dążyli do tego by tak właśnie odbierać ruchy narodowe, w tym także żołnierzy wyklętych. Przykre jest to, że tyle lat żyjemy już w teoretycznie wolnym kraju, a Pani nadal żyje w zakłamanej rzeczywistości. Polecam lekcje historii i czytanie ze zrozumieniem programu wyborczego i dopiero wypowiadanie się publicznie na dane tematy, bo przy tylu obserwujących przynosi sobie Pani tylko wstyd” – odpowiedziała pani Kasia.

„Najważniejsze, że są tacy jak Pani, którzy wiedzą lepiej od innych na kogo należy oddać swój głos. Już w takiej Polsce żyłam, gdzie inni decydowali za mnie. Niech Pani wróci, tak jak każe innym do lekcji historii lub wyszuka w słowniku pojecie „demokracja”, „demokratyczne wybory”. Proszę pozwolić nam się różnić, niech nas Pani nie dzieli” – to z kolei zdanie pani Małgorzaty.

„Za łatwo rzuca Pani słowami i oskarżeniami. Konfederacja to jedyna partia, która w locdownie upominała się o nasze prawa i wolności. Cała reszta w milczeniu przyglądała się, jak PiS nam je odbiera. A PO nawet ścigała się w tym zamykaniu. Jak rząd zamknął parki i lasy, to Trzaskowski schronisko na Paluchu dla wolontariuszy. Biedne psy dziczały w tym czasie, bez spacerów i bez socjalizacji. Konfederacja jako jedyna wsparła Strajk Przedsiębiorców, który przywrócił nam prawo do zgromadzeń, o którym opozycja też zapomniała. Konfederacja jako jedyna ma też wolnorynkowy, liberalny program gospodarczy, cała reszta to socjaliści, ścigający się z PiS w rozdawnictwie i obietnicach. Głosowałabym na Konfederację, gdyby nie ich antyunijne stanowisko” – a to już odpowiedź pani Iwony.

Czy pani Zamachowska zechce spojrzeć na całą sprawę od drugiej strony? A może najpierw porozmawia z synem, który podczas wyborów pokazał się w koszulce z pewnym znajomym symbolem?

60 KOMENTARZE

 1. Nie pamiętam dokładnie, z 10 lat temu na YouTube był filmik, gdy ta imbecylka (gdy jeszcze się nazywała Richardson), wraz z jakąś ciemnowłosą przeprowadzały dłuższą rozmowę z Bosakiem w jakimś kameralnym studiu, coś jak rozmowa nocą. Obydwie się wspierały, bo intelektualnie nie były w stanie dorównać Bosakowi. Po prostu je niszczył. Zwłaszcza ta blondi, która wtedy nazywała się Richardson wydawała się jakaś niedorozwinięta umysłowo. Broniła UE takimi argumentami, którym mogłoby się podpierać zindoktrynowane dziecko z 1 klasy podstawówki. Szukałem tego na YT, nie mogę znaleźć. Jeśli ktoś wie, o co chodzi, proszę o namiary, chętnie pośmieję się raz jeszcze.

 2. Kłania się tej pani nowostare porzekadło; rozum w łechtaczce i ta sama wielkość.A myślałem,że tylko p.Spurek reklamuje się w ten sposób.

 3. Dyskusja z takim człowiekiem jak Zamachowska, to strata czasu – ona ma tak mózg zamulony komunizmem, że nawet anioł by jej nie przekonał.

 4. a kto to jest i po co czerwoną szmate cytujecie, głupich nie sieją a sami się rodzą, ale szkoda dla nich czasu, nie róbcie im reklamy

 5. Pani Monika lubiła się podkładać pod zagraniczniaków, a jak świeżość w kroku odeszła i starość nastała dobry okazał się i polski kartofel.

 6. No i doczego to doszlo pani Moniko zeby faszysci jako jedyni dbali o interes Polski. Nie aktorzy nie dziennikarze nie KOD , Obywatele SB czy intelektualisci z towarzystwa wspolnej adoracji. Dla pani i pani kolegow cos takiego jak ustawa 447 czy problemy z tak zwanymi uchodzcami to poprostu nie istnieja a najwiekszy problem jaki macie to homosekualisci i aborcje. Ale to moze i prawda bo w pani towarzystwie aktorsko – dziennikarsko- intelektuanym to cos to jest na codzien, ostatnia afera pedowfilska z Sopotu to tylko potwierdza. Pani juz zapomniala ze na okreslenie tego co robi Bosak najwlasciwszym slowem jest, patriotyzm, niestety to slowo jest zakazane w pani towarzystwie a zastapione slowem faszyzm, tak jak slowo demokracja jest zastapione slowem „liberalna demokracja” a roznica jest taka jak miedzy ciaza a ciaza urojona. Widzi pani sama ze bez faszystow to pani koledzy najpierw nas wydupcza a pozniej wyskrobia.

 7. To nie przypadek, że Konfederację i inne ruchy prawicowe powszechnie obrzuca się wyzwiskami typu „faszyści/naziści/homofoby/antysemici” – to jest przygotowanie gruntu pod przyszłe prawo o „mowie nienawiści”, które będzie wdrażać lewica, jeżeli dojdzie do władzy, a które to prawo zdelegalizuje ruchy prawicowe.

  Dojście Trzaskowskiego do władzy będzie kolejnym etapem na drodze do wdrażania lewackiej cenzury, opresji i zamordyzmu.

 8. Dziwi mnie tylko, że tak inteligentny facet jak Zbigniew Zamachowski chciał sobie wziąć takiego pustaka. Lubię go, a jego „Zawrócony” rozwalił mnie na łopatki;-)

  • Problem jest w zabobonie autorytetu (o. J.M. Bocheński) – M. (cholera wie jak, ale przez grzeczność) Zamachowska to dziennikarka (jaka by nie była), a Z. Zamachowski to aktor (niezły nawet). I o tym trzeba pamiętać i poza to nie wykraczać, pomimo, że M. Zamachowska stara się usilnie kreować na kogoś mądrzejszego. Puste toto, ale taką mamy epokę, że ładna buźka czyni kogoś „mądrym”.

 9. A ja uważam że to skutki uboczne nadmiaru konsumpcji środków antykoncepyjnych. Każda chemia mająca wpływ na hormony i normy biologiczne niesie za sobą takie skutki.

 10. Filmik polecany w komentarzach polecam. Ta kobieta to…… szkoda słów. Dziwię się tylko co ona robi w Polsce skoro Europa stoi otworem . Takie osoby w dalszym ciągu są opiniotwórcze w sprawach Europy, zdaje się że w TVP znów program Europa do się lubić z tą panią, żenada.

 11. Pod koniec był moment, gdy obie robiły same ze sobą wywiad, nasładzały się Unią niemalże zapominając, iż mają obok zaproszonego gościa.

 12. @100ton: Najwiekszymi mordercami XX w byli Lenin, stalin, MaoTseTung oraz -proporconalnie do liczby ludnosci w kraju – Pol Pot, Idi Amin i Mengistu Miriam. W porownaniu z tymi wyczynowcami Hitler to byl paskudny malolat z proca. ==Monisia jest po prostu glupia, az dziwne, bo w tym wieku moglaby miec troche rozumu. Rowniez glupi (i chamowaci) sa internauci, ktorzy czepiaja sie, ze ma lechtaczke (przeciez baba!), swoje lata, trzech mezow itd – a co, nie wolno?

  • Wolno, wolno, nie zabraniamy, ale też mamy i prawo do komentarzy, czyż nie?
   Każdy odpowiada za swoje życie.

   PS. Nie, że ma łechtaczkę – przeczytaj jeszcze raz, uważniej.
   Inne wersje: „myśli dupą”, „ma rozum między nogami”.

 13. Bezmyślność bije z ust tej pani jak z fontanny na Placu Saskim. Czy ta pani wie co to jest faszyzm? Czy ta pani w ogóle coś wie?

 14. tłumaczenie tej pani czego kolwiek to strata czasu. chaos tej wypowiedzi wynika prawdopodobnie z tego, ze ona nie wie o czym mówi. trzeba by było się zapytać na początku czym jest faszyzm, nazizm, patryiotyzm. powinna zacząć od zdefiniowania tych pojęć, to by dało pewien obraz tego czy wie o czym mówi. w tej nowomowie nowoczesnych europejczyków wszystko co nie zgadza się z dogmatem nadrzędnej unii europejskiej jest klasyfikowane jako faszyzm, każde zachowanie propolskie też tak jest klasyfkowane. opowiadanie historiek, że to, że tamto nie ma sensu bo rozmijają się główne pryncypia. niech pani monika powie czym jest faszyzm i patryiotyzm, okaże się że patryiotą jest każdy kto popiera unię, a każdy kto popiera polskę jest faszystą. dla tego marsze niepodległości są faszystowskie. u tych osób nie istnieje pojęcie polski w oderwaniu od unii europejskiej, ale unia europejska jest absolutnie nadrzędna, co wyklucza docelowo istnienie polski, i to jest ten patriotyzm będący opozycją do faszyzmu.

  • dlatego zdejmowanie polskich flag i wieszanie flag unii to patryiotyzm, a zdejmowanie flag unii i wieszanie flag polski to faszyzm (spalenie flagi unii wywołuje ogromny sprzeciw, krzyk). stąd też uderzenie w bardziej „nowoczesnych „społeczeństwach (przykład szwecji) w naukę historii kraju, bo jest to podkreślenie odrębności o którą walczyły pokolenia, a to jest faszystowskie. ciekawy jest wątek ruchów lgbtq bo to już w zasadzie jest nazizm, grupa uzurpująca sobie prawa do dominacji nad ogółem społeczeństwa (narzucają swoje reguły). używanie pojęcia wolności w takim sporze jest bez znaczenia, bo każdy rozumie je inaczej, dla jednych to prawo do pracy, nauki, tradycyjnej rodziny, wiary, dla innych to aborcja, homoseksualizm, kredyty, alkohol, narkotyki.

Comments are closed.