Poprą Dudę lub Trzaskowskiego? Korwin-Mikke: Rada Liderów Konfederacji właśnie zakończyła obrady. Jest odpowiedź na naciski

Janusz Korwin-Mikke. / foto: Prt Sc Twitter
Janusz Korwin-Mikke. / foto: Prt Sc Twitter

Janusz Korwin-Mikke napisał na swoim facebookowym profilu, że Rada Liderów Konfederacji zakończyła obrady i dała odpowiedź na naciski ws. poparcia Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego w II turze wyborów prezydenckich. JKM zdradził jak sam zagłosuje.

„Trwają rozmaite naciski na KONFEDERACJĘ. Odpowiedź Rady Liderów, która właśnie zakończyła obrady, brzmi: PRZEKONUJCIE NASZYCH WYBORCÓW!!” – napisał Korwin-Mikke.

„Nie jesteśmy panami Waszych sumień. Natomiast jako KONFEDERACJA (ani KORWiN, ani RN, ani KORONA) nie chcemy brać odpowiedzialności za późniejsze działania żadnego z Kandydatów. Nie odpowiada nam ani socjalizm w wersji sanacyjnej, ani w wersji unijnej” – dodał.

„Ja głosować nie będę – a Państwo: jak tam sobie uważacie” – podsumował Janusz Korwin-Mikke.

„Natomiast bardzo proszę o zalogowanie się na stronę Ruchu: https://pilnujwyborow.pl/ Pomoże to przygwoździć możliwe nieprawidłowości i szwindle” – zakończył swój wpis JKM.

46 KOMENTARZE

  • Jestem przeciwko marnowaniu swego głosu. Głos oddany w którychkolwiek wyborach, na kogokolwiek z POPiS-u, a nawet szerzej z „bandy czworga” jest głosem z mego punktu widzenia zmarnowanym. W drugiej turze wyborów prezydenckich, gdy chodzi o wybór między łbami tego samego dwugłowego smoka jest on nie tylko zmarnowany, a wręcz jest otwarcie szkodliwy. Pięć lat temu choć nie cierpiałem Bula jak zarazy, nie byłem w stanie zmusić się do głosowania na wynalazek naczelnika z Nowogrodzkiej. Obecnie sytuacja nie jest wcale inna. Są jednak jasne punkty. Konfederacja mimo rozstawiania wokół niej parawanów dźwiękochłonnych została dostrzeżona i usłyszana. Także dwaj członkowie „bandy czworga” sprawiają wrażenie, że są na wylocie. Aby tak dalej.

 1. Ja pójdę oddać głos nieważny, żeby ktoś w komisji nie zagłosował za mnie … dopiszę nazwisko Bosaka na karcie do głosowania.

  • To najprostsze rozwiazanie, ale czy najlepsze? Jesli Duda wygra, to za 5 lat bedziemy mieli Trzaskowskiego jako swiezynke. Wybierajac jego wlasnie skreslamy kariere Dudy juz teraz i wzmacniamy Konfederacje o te 5 lat.

   Poza tym uklad gdzie wladze ma tylko 1 partia nie jest zdrowy.

 2. Uwaga, portal dorzeczy, wycina wszelką krytykę A. Dudy i PIS-u a zostawia za to bluzgi na JKM, KB i Konfę! Bojkotować ich!
  Shits/punks!

  • Z całym szacunkiem, ale żaden to nius. Robią to od dawna. A najlepsze jest to, że jeśli piszesz merytorycznie, to komentarze po prostu znikają bez śladu, czyli nie ma zwyczajowej adnotacji, że komentarz został usunięty ze względu na złamanie regulaminu. Jak się nie ma do czego przyczepić, to po prostu na rympał usuwają. Można ewentualnie zrobić prt sc i się sądzić, ale komu by się chciało. To są standardy tej t.zw. prawicy (sami siebie nazywają „konserwatywno-liberalnym tygodnikiem opinii” :D), która krzyczy o łamaniu prawa i cenzurze na FB, YT i Twitterze.

   Także mnie na bojkot namawiać nie musisz, sam od dawna bojkotuję i wszystkich namawiam: nie klikajcie, bo napychacie im kieszenie pieniędzmi. Lepiej napychać NCzasowi, mimo że pełno tu clickbaitów, Jackowskich, bezmyślnego tłumaczenia z angielskiego antywolnościowych artykułów i mimo że cymbałów wśród redaktorów nie brakuje. Na forum jednak wolność słowa jest.

 3. PiS nie jest partią socjalistyczną, wyrasta z ducha polskiego katolicyzmu. Powinni popracować nad programem gospodarczym, ale idą w dobrym kierunku.

  • are you mad??????????????

   mordercy nienarodzonych dzieci i bolszewicy od oblakanej kaczki zamykajacy koscioly wyrastaja z duch katolicyzmu???????????

   z ktorego psychiatryka uciekles?????????/

  • Też mnie dziwi to wyzywanie PiS-u od socjalistów. Gospodarczo to jest generalnie takie centrum. Z jednej strony owszem są te socjalne rzeczy, ale z drugiej strony jednak obniżyli nieco PIT, a młodym to prawie całkiem znieśli. Plus m.in. mniejszy CIT dla małych podmiotów i niebawem nowa matryca stawek VAT (bardzo istotne uproszczenie). W praktyce zrobili więc więcej dla rozwoju przedsiębiorczości niż peowcy w czasie swoich rządów. Takie są fakty.

   • Rzeczywiscie i ograniczyli liczbe panstwowych firm, beda prywatyzowac TVP…

    Porownanie do PO mnie oslabia, w ten sposob mozna argumentowac, ze Polska to kraj mega dobrobytu, no bo w Bandgladeszu to…

   • Tak, tak. Widać, że jesteś nasłanym pisuarem. Zapomniałeś tylko, pisuarze, dodać, że te nędzne obniżki w VAT i CIT są „rekompensowane” wyższym ZUS-em a to z kolei wiąże się z wiekopomną ustawą o płacy minimalnej, czyli zupełnie poważną i na serio braną pisowską wersją słynnej już likwidującej ubóstwo poprawki Grzegorza Brauna. Także bujaj się, pisuarze.

  • Tak, tak. Tylko od kiedy prezydent wywodzący się z katolickiej partii zaprasza na spotkanie do pałacu „działacza LGBT”, twierdzi, że podpisałby ustawę regulującą dziedziczenie i możliwość odwiedzin w „parach jednopłciowych” a prezes tej samej katolickiej partii mówi: „zmian w prawie aborcyjnym nie będzie, my jesteśmy partią centrową!” A już za jawną prowokację/trolling albo skrajny debilizm uważam to: „PiS nie jest partią socjalistyczną […]. Powinni popracować nad programem gospodarczym, ale idą w dobrym kierunku”. PiS to czysty socjalizm, który zaczyna tracić sanacyjną gębę a coraz częściej przybiera PRL-owską mordę (helikopter min. Emilewicz, Społem+). Zmień prochy.

  • A: PPS, PPR (czyli PZPR), Józef Piłsudski, UP, Solidarność, AWS, UD/UW; zasiłki 500+, kolejne rosnące podatki, mopsy, urzędy, biurokracja, administracja, spółki państwowe, ZUS, państwowe wyłudzane renty/emerytury, skarbówki, państwowa/przymusowa edukacja, dotacje/granty/dopłaty etc.
   Jeśli to nie jest socyalizm, to co to jest?!
   I gdzie tu polski katolicyzm?! Gdzie tutaj są: KK, KKK, Biblia ST/NT, Breviarium Fidei, 2 tys. lat chrześcijaństwa, nauka Kościoła papieży, Ojców Kościoła W/Z, pobożność, tradycja, kultura, konserwatyzm, zasady…?!?!

  • Ale jaki to kroczek miałby być? Bo nie ma w ich programach niz z programu konfederacji.
   To jest dramat! Niech coś w końcu zaczną obiecywać prawicowego. Gospodarka głupcze! jak słynne hasło, mniej urzędników, mniej podatków itd. Ale nie, to kandydaci nie chca zrobić małych kroczków.

 4. Wyborcy Konfederacji i Krzysztofa Bosaka! zanim podejmiecie decyzję o niegłosowaniu, poważnie się nad tym zastanówcie. Lepiej iść, wziąć kartę, postawić „x” przy obu nazwiskach, oddać głos nieważny i mieć pewność, że nikt Waszej karty wtórnie nie wykorzysta.

 5. przewidywalnie i bardzo dobrze. Można jeszcze sugerować jak przekonać wyborców.
  niech obiecają ze wyjma z zamrażarki ustawy np. o zakazaniu aborcji
  obniżeniu podatków , zniesienia dochodowego, zmuszenie ludzi do samodzielnego opłacania podatków, zwikeszenie kwoty wolnej od podatku do miliona zł miesięcznie i waloryzowania o inflacje itd.

  Konfederacjo POWIEDZ co by mogło przekonać wyborcę.

  • Ale już obiecywali i PiS, i Duda. Także chyba żartować raczysz. Możesz jeszcze dorzucić aneks, ustawę 1066, rozliczenie przekrętów PO (pamięta ktoś jeszcze pierwszy rok rządów Szydło i zapowiedź audytów w ministerstwach :D) i wiele innych. Oni bez pozwolenia pani wychowawczyni z ambasady amerykańskiej nie potrafią zrobić nawet tego, co najbardziej kochają, czyli wprowadzić nowego podatku; w tym wypadku chodzi o opodatkowanie wielkich koncernów branży IT.

 6. Ja oddam głos, na Bosaka, dopiszę sobie kandydata i niech się odwalą czy trzak czy duda i z jednej i z drugiej strony bym usłyszał „głosuj na dudę by nie było bajzlu”, „głosuj na trzaka by zatrzymać pis”. Mam to gdzieś bo jedno i drugie jest to samo, pis przekupi trzaka i będzie po staremu. Ja tam będę się z okna patrzył i śmiał na jednych i drugich co to bija się o socjal że jeden obiecuje to i tamto, a jak padnie to wszystko za ok 10-20 lat to będą błagać dalej o pieniądze i socjale a gdy powiedzą że nie dadzą bo brak kasy to ludzie się wnerwią i albo zaczną myśleć albo zrobią w prost referendum czy strajk „chcemy by obce państwo kupiło Polskę tak by dali nam socjalu ile wlezie bez ograniczeń”. W końcu sprzedadzą państwo, ale jak dostaną socjal to zauważą że dalej ich nie stać i dalej będą się kłócić o to by dostawali coś za nic.

 7. Rada nie jest od tego, żeby ustalać jak mają głosować ich wyborcy; każdy ma swoje sumienie oraz swój rozum i zagłosuje tak , jak mu dyktuje to własne sumienie i jego własny rozum , a nie ustalenia jakiejś Rady.

 8. Glosowanie w drugiej turze bez sensu. Ta pacyna RT to jest alternatywa wybrana przez prezesunia. Po po podmiance posagowej MK-B ,zadecydowano kto bedzie sie boksowal w drugiej turze. Jesli RT wygra to i tak to nie psuje szykow Pis.
  To bedzie ulepszona wersja Adriana, ktora tak dla pucu , bedzie udawac , ze sie stawia Pisowi. Role dla obu panow juz zostaly rozpisane przez prezia.Prezio i tak zadecyduje jaki repertuar pacyny zagraja

Comments are closed.