Słychać wycie… Niektórzy odreagowują wybory w internecie. Bywa i śmiesznie i strasznie

Sylwia Spurek/Fot. PAP
Sylwia Spurek/Fot. PAP

Dobry wynik Krzysztofa Bosaka najwyraźniej niektórych mocno zabolał. Sztab Trzaskowskiego robi, co prawda dobrą minę do swojej gry i jest gotowy wpiąć sobie w klapy miecze Chrobrego, ale reszta mówi wprost co tak naprawdę myśli.

Jak zwykle nieoceniona Sylwia Spurek pisze: „23% Polek i Polaków w wieku 18-29 lat swój głos oddało na K. Bosaka, czyli przeciwko równości, za dyskryminacją i wykluczaniem ludzi… Ku rozwadze polskich szkół i środowiska akademickiego…”

Zdaje się, że lewackie jaczejki jeszcze mocniej zaatakują nasze szkolnictwo. Spurek dodaje jeszcze:

„Niepokojące, że połowa głosów to głosy za Polską homofobiczną, ksenofobiczną, przeciwną prawom kobiet, za Polską, w której można bezkarnie łamać Konstytucję, za Polską przeciwną UE, za Polską negującą kryzys klimatyczny”.

Może i „niepokojące”, ale niepokoi przede wszystkim „rewolucyjne” i czarno-białe postrzeganie świata. Spurek jest przykładem, że niektórym polityka szkodzi.

Robert Biedroń z kolei pisze: „Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uwierzyli, że inna polityka jest możliwa i że nasze wartości są zbyt cenne, by teraz z nich zrezygnować. Chciałbym podziękować za każdy głos. Pokazaliście, jak wam zależy na Polsce równej, sprawiedliwej, nowoczesnej”.

Wynik Biedronia wskazuje, że rzeczywiście „pokazali”. Jak zwykle u tych z LGTB logiki brak.

Daleko posuniętą redukcję logiczną zaprezentował w Onecie redaktor Kuźniar: „Bruksela albo Moskwa” – o tym będzie druga tura – stwierdził. A dlaczego nie np. Budapeszt albo Berlin? Mógłby być też „Mińsk albo Schengen” lub „Paryż albo Waszyngton”, z tym że w obydwu tych miastach podobno „biją Murzynów”.

Redaktor Tomasz Lis za to obraził się na naród: „Nikt nie zmusi narodu do życia w demokratycznym, praworządnym i porządnym państwie i do powierzania władzy inteligentnym, kompetentnym ludziom, którzy nie kłamią non stop. Jeśli naród chce inaczej, to ma inaczej”.

Bezczelny ten nasz naród i zuchwały według Lisa. On też wraca do tematu stolic: „Za chwilę w Warszawie Budapeszt, a potem Stambuł z elementami Mińska i Moskwy. Obiecano to nam całkiem otwarcie, więc nie powinno być zaskoczeń”. Hagia Sofia, Pałac Wańkowiczów, Kreml i Most Elżbiety w stolicy Polski? Mimo wszystko niezła mieszanka kultury Europy.

Joanna Scheuring-Wielgus podała tweeta „Lewica News” i okazuje się, że też ma sporo uwag pod adresem Polski: „Jestem dumna z @RobertBiedron, bo miał odwagę wystartować w wyborach prez. w najbardziej homofobicznym kraju w Europie”.

Z kolei aktywista LGTB Bart Staszewski nie ma wątpliwości: „W pierwszej turze głosowałem na program Lewicy. W drugiej zagłosuje na Trzaskowskiego. Wszyscy do urn”. I przyznam, że jakakolwiek wspólna koalicja wyborców Konfederacji z tym panem, jakoś mnie nie zachwyca…

22 KOMENTARZE

 1. Gdyby żył gen. Augusto Pinochet to wystąpiłbym o jego naturalizację, chciałbym żeby był naszym prezydentem. My też mamy morze i helikoptery … :D

 2. Widać że jeszcze naród nie zostal ogłupiony całkowicie przez lewackie ,m”niezależne i postępowe media”. Znaczna część ciągle się opiera i trzeba mieć nadzieję, że 12 lipca pokaże lewakom, że to nie Francja czy Niemcy.

 3. Muszę skrytykować autora postu za hipokratyczny (z perspektywy prawicy, bo to samo mógłby napisać zwolennik PiS czy PO) komentarz o wpisie Biedronia w którym tylko i wyłącznie dziękuje wyborcom za głosy nie odnosząc się do ideologii. Identycznie zrobiła Konfederacja, dlaczego nie widzę tutaj krytyki? Jest to zachowanie bardzo prostackie a autor chyba zapomniał jak jeszcze przed powstaniem Konfederacji kandydaci pokroju Krzysztofa Bosaka czy dawniej Janusza Korwin-Mikke bądź Grzegorza Brauna, osiągali wyniki w tej samej skali, śmiąc wyśmiewać drugą stronę.

 4. Prym w czarno-białym postrzeganiu świata to politycy Konfederacji wiodą. Jesteś za ekologią to jesteś lewakiem od razu.

  • „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.” – czyli raczej postrzegają właściwie

  • Bzdura, to nie jest argument Konfederacji. W programie Bosaka były elementy proekologiczne. Była wzmianka o poszanowaniu osób homoseksualnych. Lewakiem jest przedewszystkim ten kto odbiera obywatelom godność i wolność na rzecz państwa opiekuńczego, które jak będziesz posłuszny to da.

 5. „23% Polek i Polaków w wieku 18-29 lat swój głos oddało na K. Bosaka, czyli przeciwko równości, za dyskryminacją i wykluczaniem ludzi…”

  Pani Spurek zapomniala dodac o prawach krow, koz i owiec bo rowniez im Konfederacja nie chce nadac praw czlowieka, obywatelskich i uchodzczych.

 6. Nie bezczelny i zuchwały a ogłupiały pisiorską propagandą ten naród. Czy na Dudę głosują luminarze nauki, osoby wszechstronnie wykształcone i przedsiębiorcze?

Comments are closed.