Szokujące nagranie ze strzelaniny na rasistowskiej imprezie BLM. Jedna osoba nie żyje [WIDEO]

Zdj. ilustr. Policja na miejscu zbrodni. Zdjęcie: EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.
Zdj. ilustr. Policja na miejscu zbrodni. Zdjęcie: EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

W strzelaninie, do której doszło na imprezie Black Lives Matter, zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Sprawca, którego jeszcze nie schwytano, ma być członkiem tego rasistowskiego ruchu.

Strzelanina wybuchła w Jefferson Square Park w Louisville w w stanie Kentucky. Miejsce od ponad miesiąca okupowane jest przez członków rasistowskiego i lewackiego ruchu BLM. Zbudowali oni tam prowizoryczne koczowisko.

Do strzelaniny doszło późnym wieczorem w sobotę. Moment jej wybuchu był na żywo transmitowany na Facebooku. FBI doprowadziła do usunięcia filmu, ale skopiowany nadal krąży w mediach społecznościowych. Na chaotycznym nagraniu widać leżących na ziemi ludzi, kryjących się przed kulami. W strzelaninie ranne zostały co najmniej dwie osoby, a jedna zginęła.

Sprawcy nadal nie schwytano i nie ma potwierdzonych informacji na temat tego, jak doszło do strzelaniny, ale świadkowie twierdzą, że strzelcem był członek ruchu BLM. Jeden z nich w rozmowie z WDRB News powiedział, że strzelec już wcześnie stwarzał problemy i był agresywny. Uczestniczył w co najmniej trzech bójkach w zajmowanym przez BLM parku.

Do tej pory policja nie interweniowała w okupowanym przez BLM parku. Tak się dzieje w wielu miastach, gdzie na polecenie burmistrzów siły porządkowe pozostają bierne wobec narastającym anarchii o chaosie.

Comments are closed.