Wybory prezydenckie. Kto głosował na Krzysztofa Bosaka?

Krzysztof Bosak (Fot. PAP)
Krzysztof Bosak (Fot. PAP)

69,4 proc. wyborców z wykształceniem podstawowym zagłosowało na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę – wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Krzysztof Bosak największe poparcie zyskał w gronie osób z wykształceniem wyższym i licencjackim oraz średnim i pomaturalnym.

Zgodnie z danymi Ipsos spośród wyborców z wykształceniem wyższym i licencjackim 41,3 proc. zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego, 25,7 proc. – na Andrzeja Dudę, 17,2 proc. – na Szymona Hołownię, 8,1 proc. – na Krzysztofa Bosaka, 3,5 proc. na Roberta Biedronia, a 2,5 proc. – na Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym najwięcej – 65,5 proc. głosów -zebrał Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski uzyskał w tej grupie wynik 17,2 proc. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Szymon Hołownia – 8 proc., Krzysztof Bosak – 4,1 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,6 proc. oraz Robert Biedroń – 1,5 proc.

Także wyborcy z wykształceniem podstawowym w większości poparli Andrzeja Dudę – 69,4 proc. Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Rafał Trzaskowski – 12,5 proc., Szymon Hołownia – 6,3 proc., Krzysztof Bosak – 5,9 proc., Robert Biedroń – 2,7 proc. oraz Władysław Kosiniak-Kamysz – 1,6 proc.

Elektorat popieranego przez PiS prezydenta przeważał także w grupie osób posiadających wykształcenie średnie i pomaturalne – 41,5 proc. Rafał Trzaskowski otrzymał w tej grupie 29,2 proc. głosów, Szymon Hołownia – 13,4 proc., Krzysztof Bosak – 8,5 proc., Robert Biedroń – 3,2 proc., a Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,7 proc.

Ipsos przeprowadził badanie exit poll przed 500. losowo wybranymi lokalami wyborczymi. Ankieterzy prosili osoby, które oddały głos, o wypełnienie krótkiej ankiety.

Jak wynika z badania, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się 12 lipca w II turze wyborów prezydenckich. Popierany przez PiS prezydent uzyskał 41,8 proc. głosów, a Trzaskowski – 30,4 proc. Trzeci wynik uzyskał bezpartyjny kandydat Szymon Hołownia (13,3 proc.), który wyprzedził kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka (7,4 proc.). Piąty wynik uzyskał kandydat Lewicy Robert Biedroń (2,9 proc.), szósty – kandydat Koalicji Polskiej PSL-Kukiz15 Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6 proc.).

NCzas/PAP/JAM

26 KOMENTARZE

 1. Czyli od jakiegoś czasu uczelnie mają antypolskie (masońskie?) kadry, deformujące studentów. To Zresztą widać po pro-LGTB-owskiej, i generalnie antyprawicowej postawie rektorów „polskich” uczelni.

 2. Głosowali naiwniacy! Pamiętam Kongres Prawicy w Warszawie 2013 roku. Pojechałem pełen entuzjazmu, że nareszcie może być szansa na Odrodzenie Polski. Na miejscu okazało się, że te wszystkie Zawisze, Bosaki, Winnickie etc. marzą jedynie o załapaniu się do koryta. Kampania Bosaka to pokazała – broń Boże nie podpaść „szajce magdalenkowej”. A praca w sejmie i popieranie pisu w dziele rabowania Polski oraz zniewalania Narodu to kompromitacja Konfederacji. Wyszło szydło z worka – Bosak to fałszywa alternatywa dla wyborców, aby nie dopuścić do rozgrywki siły spoza układu kontrolowanego esbecją wszelakiej maści. Niedzielę spędziłem na rybach.

  • Posiej swoja dezinformację na innym portalu. Tutaj ma cię każdy tam gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Poza tym to słyszałem że w deszcz nieźle biorą.

  • I co tam Krzysiu na tych rybach połowiłeś? Pochwal się efektami. Bo przez skórkę czuję, że mizernie. Ludzie, którzy poszli głosować skorzystali ze swojego prawa. Ty również, ale nie masz prawa ich/nas obrażać. Co do koryta, to wielce prawdopodobne, że masz rację. Polityk to zawód i gdzieś pieniądze muszą się pojawić. A że ludziom genetycznie blisko do świń, to cóż taka ich natura. znam tylko jednego pisowca, co robi dla mołojeckiej sławy i nikt go nie szanuje, bo nie potrafi kraść, kombinować, dogadywać się z czerwonymi itd. Trzeba jednak na kogoś postawić i obrać kurs na zmiany. A te proponowane przez Konfederację są realne i oparte na zdroworozskądkowym myśleniu. Zakładam, że różnica między Tobą a UPRem jest taka, że Ty przejmując ster władzy zrobisz wszystko, żeby zablokować zobowiązania poprzednich rządów. np. sbeckie emerytury, obligacje II RP, itd. Jest jednak mały problem. Konfederacja rośnie w siłę. I będzie realnie mogła powalczyć o interesy ogólnonarodowe. To dla wielu piekący ból w dupie. Co wielu, włączając w to mnie, napawa radością i poprawia samopoczucie, wyostrza zmysły na anomalie; ogólnie to jest bardzo miłe uczucie w tej obrzyganej lewactwem rzeczywistości.

   • Marny okonek, którego wypuściłem. Wymiarowa płotka, którą zeżarł mój pies. Spalona skóra na brzuchu. Wracając do wyborów, to wszyscy kandydaci siebie warci, bo kontrolowani przez rozmaitych tajniaków. Bełkot Bosaka o ewolucyjnych zmianach jest żałosny. Banda magdalenkowa to nie są partnerzy dla Polaków patriotów. To są wrogowie. Amen!

     • Widać jak pacany z Konfederacji przebierają nóżkami, by tylko zostać przy korycie. Na tych „komsomolców” szkoda czasu i atłasu. Siedem procent (7%) na tyle ich stać i nic więcej. To celowa „polityka” JKM, żeby na prawicy nic poważnego nie powstało. I tak od 30 lat.

  • Interesujesz się polityką, ale nic nie robisz aby było lepiej.
   Dzięki takim pasywnym, biernym lewacy konsekwentnie się umacnniają i pewnego dnia obuddzisz się w kraju w którym nie będzie się dało żyć.

  • To ostatnia taka niedziela. Zaatakujemy Iran i będzie gites teges.
   „A praca w sejmie i popieranie pisu w dziele rabowania Polski oraz zniewalania Narodu to kompromitacja Konfederacji”. A konkretnie?

 3. Ja nie glosowalbym na kogos, kto dobija 40-tki a jeszcze nie ma dzieci wiec zyje tylko dla siebie, zwlaszcza ze zona wydaje sie byc calckiem calkiem…

  Panie Bosak, czy stary Archer ma pana w tym zastapic?
  Nie wie pan jak to sie robi?
  Potrzebuje pan paru lekcji pokazowych?

 4. Czyli im mniej wykształcony wyborca, tym bardziej popiera Dudę. Można zaryzykować stwierdzenie, że wykształcenie świadczy o inteligencji, otwartości na różne punkty widzenia, krytycznym spojrzeniu na rzeczywistość? Im niższe wykształcenie, tym bardziej człowiek jest skłonny do tkwienia w jednej bańce informacyjnej, swoim własnym przekonaniu, czarno-białym pojmowaniu świata i przyjmowaniu narzucanej narracji politycznej. Jacy wyborcy, taka władza. Jaka władza, taka przyszłość Polski…

  • Takie statystyki są guano warte, bo ludzie nie są zero jednakowi, a rzeczywistość jest dynamiczna. Z mojego syczuańskiego punktu widzenia, beneficjenci 500+ majo tera wilkom okazję przekonać nas wszystkich, że są coś warci, bo widzę, że głównie śpią.

 5. Kto głosował na Krzysztofa Bosaka? Młodzież licealna i wszelkiej maści szurnięte niby wolnościowce. Słowem: pętaki.

  • Młodzież licealna to rozumiem. A wszelkiej maści szurnięte niby wolnościowce, to mniej. Zasługujesz na pracę maturalną.

   • Jak ja dziadek- to pocałuj mnie w zadek. Tak bachorki po Korwinie…ciągle będziecie tylko planktonem politycznym. Z korwinizmu się wyrasta, a dziadyga nieźle z was żyje. Dzbany, a przede wszystkim…zasrańce.

 6. Kobiety to tylko kuć na pamięć potrafią – zero myślenia, jedynie dziobanie tekstów słowo w słowo, bez wnikania w treść. Normalnie ‚humanistki’. Wyjątki (często autystyczne) tylko potwierdzają regułę.

Comments are closed.