Bosak u Mazurka: „Wiara na słowo temu rządowi, to czysta naiwność.” Jak zagłosuje w II turze?

Krzysztof Bosak w wywiadzie dla RMF FM.
Krzysztof Bosak w wywiadzie dla RMF FM. (Zdj. screen/RMF FM)

We wtorek gościem Roberta Mazurka w RMF FM był Krzysztof Bosak. Redaktor dopytywał go m.in. dlaczego nie poszedł za radą Wojciecha Cejrowskiego i nie rozpoczął negocjacji z rządem i Andrzejem Dudą, żeby wykorzystać tę sytuację do przeforsowania, któregoś z postulatów ideowej prawicy. Konfederata skwitował to krótko i racjonalnie. – Senat może wstrzymać wszystko o miesiąc, w związku z czym załatwienie czegokolwiek w 2 tygodnie z obecnym rządem jest niewykonalne” – stwierdził. Padło też pytanie na kogo zagłosuje, były już kandydat na prezydenta RP.

– Wiara na słowa temu rządowi to czysta naiwność – wytłumaczył Mazurkowi Bosak, odnosząc się jeszcze do zdania Cejrowskiego na temat negocjacji.

Dalej panowie wymienili kilka zdań na temat kandydatów, którzy zmierzą się w II turze. Co sądzi o walce: Andrzej Duda vs Rafał Trzaskowski?

– To smutny wybór. Uważam, że Polska zasługuje na coś zdecydowanie więcej niż pozorny konkurs piękności pomiędzy ludźmi, których wizerunki są wykalkulowane sondażowo – stwierdził Bosak.

Konfederata nie ma wątpliwości, że w tej sytuacji dobrego wyjścia nie ma. – To wybór pomiędzy jawnym wrogiem a fałszywym przyjacielem. Nie wiadomo, co gorsze – podkreślił.

Jednocześnie zaznaczył, że nie będzie promował żadnego z nich, ale zachęca swoich zwolenników, żeby ruszyli do urn po raz drugi.

– My już zadeklarowaliśmy. Nie poprzemy nikogo, zachęcamy swoich wyborców, żeby poszli do wyborów i głosowali ze swoim sumieniem i rozumem – powiedział Bosak.

Bosak stwierdził, że swojego wyniku nie odbiera jako sukces, bo sukcesem byłby awans do II tury. Jest jednak zadowolony, że przeprowadzona kampania zaowocowała zwiększeniem poparcia dla jego partii.

– Nasz wynik potwierdził, że idziemy do przodu. 11 posłów Konfederacji to jest 11 osobowości, które moim zdaniem więcej ważą pod kątem debaty publicznej niż 150 posłów jakiejś innej partii – ocenił na antenie RMF FM.

– Za 3 lata, po wyborach parlamentarnych, będzie nas nie 11, a kilkudziesięciu lub stu kilkudziesięciu. To jest perspektywa, która daje energię do pracy w opozycji merytorycznej przez najbliższe 3 lata – dodał.

18 KOMENTARZE

 1. Teraz infiltracja Konfederacji w wykonaniu kretów przyspieszy. Wszystkie chwyty dozwolone. Kilkudziesięciu posłów Konfederacji to dla układu i systemu poważne zagrożenie. To jak podpiłowywanie nóg okrągłego stołu. Potrzebne publiczne oświadczenia aktywistów Konfederacji, że nie zamierzają popełnić samobójstwa. No i ochrona osobista.

 2. ach ta konfederacja, bawicie sie zapalkami przy cysternie z benzyna:
  „Też nie toleruję Konfederacji. Ale skoro już są to jednak lepiej żeby zagłosowali na Trzaskowskiego niż na Dudę. Potem można to faszystowskie g… zdelegalizować, ale teraz trzeba ich głosów. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma” – napisała na Facebooku jedna ze zwolenniczek Trzaskowskiego

  • bolszewicy nie torelowali nikogo i nie mieli zamiaru dzielic sie wladza, wyeliminowali miejszewikow, trocki ostatecznie przyplacil to zyciem. po juz od dawna nie mowi o demokracji, uzywa slowa praworzadnosc, a co to oznacza dowiecie sie wkrotce, adamowicz niedawno chwalila rpa za praworzadnosc. tak to jest jak stawia sie na mlody elektorat, ktory nie interesuje sie wogole historia, uwaza ja za nie wazna.

  • Dlatego właśnie pozostaje na razie wrzucanie klucza w tryby czyli głosowanie w taki sposób żeby nie było silnej władzy która coś może o ile nie jest to władza Konfederacji.
   Silny PiS Konfederację zniszczy, silne PO i lewactwo też.
   Dlatego głosować należy tak żeby władza była słaba – w tym wypadku na Trzaskowskiego.
   Z najwyższym obrzydzeniem ale jednak.

 3. „Wiara na słowa temu rządowi to czysta naiwność”

  Oczywiscie, ale gra przez te kilka tygodni niczego by nie popsula, a mozna byloby ladnie szachowac obu. Szkoda.

 4. Dzisiaj K. Bosak wystąpił w programie M. Olejnik. No i wylazł z niego aparatczyk, obślizgła glizda w rodzaju „obatela Czarneckiego”. Kręcił, wił się, kalkulował, nie dopowiadał…szuja. Na pytanie kogo poprze w wyborach odpowiedział, że obaj kandydaci mu nie odpowiadają. Zgoda. Po czym krętacz dodał, że nie poprze Trzaskowskiego, a na wybory pójdzie. Hipokryta, obyś sczezł.

    • Wyluzuj. Każdy może i pownien za siebie myśleć i odpowiadać. On ma prawo iść na drugą turę i zagłosować jak uważa. Ważne jest że nikogo nie namawia do konkretnego wyboru.

     • Słuchaj zakuta pało. Jeżeli ja głosowałem na K. Bosaka, tzn. odrzuciłem Dudę i Trzaskowskiego. Jasne?! Odrzuciłem ich! Won! Dlaczego teraz miałbym głosować na któregokolwiek z nich, jeżeli obu ich nie cierpię? A Bosak zachowuje się jak sprzedajna dziewczynka.

     • Cieciu… (bo już nie można do Ciebie inaczej, a to i tak łagodnie).
      nuraj, Jarun, ajrun, juran, naruj, jurna, rujna itd.
      – wybieraj do woli, tylko zawsze 5 liter, żeby łatwo Ciebie zidentyfikować –
      czy KB nie może pójść na II. turę i np. skreślić obu? Czy to będzie za PADem lub Czaskiem?
      Nie śpiesz się z odpowiedzią, zastanów się dobrze…

 5. Jednym słowem Krzysiu zachowuje się jak panienka: dąsa się, flirtuje, „puszcza oczko”, strzela focha… jednym słowem niepoważny człowiek, w niepoważnej partii. I tyle.

Comments are closed.