Brutalny atak papieża Franciszka na Jana Pawła II. Czy w Watykanie rządzi heretyk?

Jan Paweł II.
Jan Paweł II Źródło: Wikipedia

Wszystko wskazuje na to, że papież Franciszek kieruje zmasowanym atakiem na pamięć polskiego papieża – Jana Pawła II. Jorge Bergoglio prowadzi po prostu „dewojtylizację” Watykanu. Dał nawet zielone światło dywagacjom czy przypadkiem Janowi Pawłowi II nie należałoby cofnąć uznania za świętego!

Przypomnijmy, że papież Franciszek publicznie oskarżył Jana Pawła II o świadome zatajenie informacji o nadużyciach seksualnych w jednej z instytucji kościelnych. Dane te miał mu dostarczyć ówczesny kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI, a polski Ojciec Święty miał nie nadać sprawie dalszego biegu.

To publiczne oskarżenie było zdarzeniem bez precedensu, zwłaszcza, że nie było poparte żadnymi dowodami. Takie oskarżenie przez sprawującego urząd papieża jednego ze swych poprzedników nigdy wcześniej się nie zdarzyło. Dodatkowego smaczku tej historii dodaje fakt, że Franciszek stawiając tak poważne zarzuty zaznaczył, że to „anegdota”.

Okazuje się, że słowa Franciszka są fragmentem szerszego planu „dewojtylizacji” Watykanu prowadzonego dlatego, że tradycyjna wizja Kościoła Jana Pawła II nie odpowiada lewackim zapatrywaniom obecnego włodarza Stolicy Apostolskiej. Postulat desakralizacji Jana Pawła II zgłosił także masoński dziennik „Le Monde”.

Franciszek tak bardzo chce usunąć w cień Jana Pawła II, że dopuszcza do ważnych urzędów ludzi, którzy otwarcie kwestionują świętość polskiego papieża:

Kilka miesięcy temu dwóch watykanistów Andrea Tornielli i i Gianni Valente opublikowało książkę „Dzień sądu”. W książce tej sformułowany jest zarzut, że najwięksi przestępcy seksualni w Kościele byli tolerowani, a czasem wynoszeni do najwyższych godności – poza obowiązującą procedurą – właśnie przez św. Jana Pawła II.

To w tej książce pojawia się sugestia sekretarza Sygnatury Apostolskiej biskupa Giuseppe Sciacciego o dekanonizacji św. Jana Pawła II, gdyby udało się udowodnić, że nie praktykował on w stopniu heroicznym cnoty roztropności.

Krótko po publikacji „Dnia sądu” współautor książki Andrea Tornielli został mianowany na stanowisko dyrektora programowego wszystkich mediów watykańskich. W największym skrócie oznacza to, że papież uczynił go autorem strategii informacyjnej papiestwa – napisał na stronie tygodnik.tvp.pl publicysta katolicki Tomasz Terlikowski.

Terlikowski zaznacza, że proces dekanonizacji, czyli odwołania uznania świętości jest w Kościele możliwy, choć zapewne byłby trudny do przeprowadzenia. Jednak w sytuacji trwającej w Watykanie próby sił pomiędzy tradycjonalistami a lobby homoseksualnym każde rozwiązanie jest możliwe. Zwłaszcza, że Jan Paweł II jest przez homoseksualistów wyjątkowo znienawidzony za to, że podstawą jego teologi było sformułowanie „mężczyzną i niewiastą stworzył ich”.

Źródło: tygodnik.tvp.pl, „Le Mond”, Konferencja Episkopatu Polski

8 KOMENTARZE

  1. Na świecie jest 414 tys księży katolickich. Lewactwo próbuje doprowadzić do tego by społeczeństwo ich znienawidziła. Pojedyńcze przypadki przestępstw, które powinny być oczywiście piętnowane i surowo ukarane, są pompowane przez liberalne media krzywdząco sugerując jakoby wszyscy duchowni byli winni, dziwna zbiorowa odpowiedzialność, która nie dotyczy np Hollywood gdzie znany producent filmowy wykorzystujący aktorki miał być jedynie ‚czarną owcą’, mimo iż właśnie to środowisko jest mocno uwikłane w skandale obyczajowe…

  2. Jan Paweł II prowadził aktywna walkę z tradycjonaliatami katolickim, ekskomuniki kac 5 biskupów bractwa św Piusa X, i ograniczając dostępność do mszy trydenckiej poprzez powoływanie specialniej komisji. Bardziej liberalnego papieża jeśli chodzi o ekumenizm nie było, oraz jego poparcie dla polskiego członkostwa w UE

  3. A Jezus kogo ustanowił najwyższymi kapłanami, których wysłał na misję głoszenia swiatu prawdy o Bogu? 12 Apostołów – grzeszników, oni wcale nie byli dobrymi ludźmi i wątpili w zmartwychwstanie aż do samego końca… Dopiero później poznali wiarę.
    Jeśli obecny Papiez zaczyna piętnować złe zachowania, zamiast wybaczać i na nowo wierzyć w człowieka to przykro mi to stwierdzić, ale Watykan upadł.

  4. Niedajcie sie nabrac ze tam niby sa normalni ludzie w tym watykanie, a kazdy biskup to mason, loze masonskie normalnie funkcjonuja w, z 900 ludnosci w vatykanie

  5. Franciszek cały swój pontyfikat będzie żył w cieniu wielkiego człowieka jakim był jakim jest i jakim zawsze będzie nasz kochany Jan Paweł II.Nigdy nie uda mi się porwać ludzkich serc.Zawsze będzie porównywany do Papieże Polaka .To co poprostu przerasta.Jan Paweł II został uznany za Świętego z woli Boga i nie zmieni tego ludzka wola.

  6. Tych bzdur nie da się czytać. Franciszek jest inteligentny w przeciwieństwie do swoich poprzedników, to on faktycznie przestrzega tego o czym mówi wiara chrześcijańska, a to, że popiera osoby homoseksualne, które ostatnio doświadczają bardzo przykrych rzeczy – świadczy o tym, że posiada odrobinę empatii i zrozumienia!

Comments are closed.