Cel PiS: przekupić jak najwięcej wyborców! Marszałek Elżbieta Witek ściągnie posłów z wakacji! Będzie specjalne posiedzenie Sejmu jeszcze przed II turą

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. (Fot. PAP)

„Fakt” donosi, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek postanowiła pomóc Andrzejowi Dudzie wygrać wybory i jeszcze przed II turą zwoła dodatkowe posiedzenie. Po co? Według tabloidu PiS będzie chciał jak zwykle przekupić wyborców. Tym razem, zapowiadanym od tygodni bonem turystycznym.

„Chodzi o to, by zdążyć uchwalić bon turystyczny, czyli dodatkowe 500 zł na dziecko – na wakacje spędzone w kraju. To jedna z przedwyborczych obietnic Andrzeja Dudy. Prezydencki projekt ustawy już został uchwalony przez Sejm, teraz ma się nim zająć Senat. I jak wynika z porządku najbliższego posiedzenia, senatorowie już od środy mają nad nim debatować. Możliwe, że bon zostanie uchwalony jeszcze w tym tygodniu” – podaje Fakt.pl.

Problem polega na tym, że senatorowie chcą wprowadzić do programu poprawki, a jeśli tak będzie to dokument wróci do Sejmu. Z kolei najbliższe obrady zaplanowano na 22 lipca czyli już po II turze wyborów.

PiS jednak nie przepuści okazji, żeby przekupić wyborców, za ich własne pieniądze. Według „Faktu” marszałek Sejmu Elżbieta Witek zamierza ściągnąć posłów z wakacji, kiedy tylko bon zostanie przyjęty przez Senat. Dzięki temu Polacy dostaną bon przed II turą wyborów.

Jednak to może się PiSowi nie opłacić i głosów na Andrzeja Dudę nie przybędzie. Tych, których można przekupić, PiS już dawno przekupiło, a wolnorynkowi wyborcy Krzysztofa Bosaka i Konfederacji, są nieczuli na takie błyskotki. Wręcz przeciwnie – kolejne rozdawnictwo zrabowanych przez rząd pieniędzy może tylko zniechęcić rozumiejących zasady ekonomii wyborców.

12 KOMENTARZE

 1. Niech sobie w dupę wsadzą ten bon turystyczny…
  Ja chcę kwotę wolną od podatku 8100 zł Panie Duda…przecież szczekał Pan tak w 2015 roku na rynku w Krakowie…

 2. Pytania do Andrzeja Dudy, jeżeli chce mój głos: Kiedy ustawa anty447? A przeprosiny za Polin? Kiedy odwołanie Cywińskiego i zmiana statutu Aschwitz żeby można swobodnie wnosić polskie godło i flagę? Kiedy upublicznienie aneksu do raportu WSI? Kiedy wprowadzenie zakazu aborcji? Kiedy Tupolew z powrotem w Polsce? Kiedy wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej? Kiedy zakaz golizny i obscenicznych scen na ulicach? Kiedy wyrzucenie ideologii LGBTNSDAP ze szkół? Kiedy dokończenie ekshumacji w Jedwabnem? To na razie tyle, a mam jeszcze 33 pytania.

 3. Z jakiej racji te pierony mają w ogóle wakacje? Zamiast za…ć jak większość nie uprzywilejowanych, którzy chcą się po tym co nam zafundowali, utrzymać na powierzchni, une szaleją z rodzinkami po riwierach, sopotach, puckach i jastarniach. – A rozumiem, podatnicy im tego nie sponsorują, oni tak z własnej kieszeni szerokim gestem na wywczas się udają?

  Epilog
  Toć człowiek ciemny nie rozumie, co mu ślina na język niesie, i plecie androny, ale na blask poselskiego majestatu, świadom tego immunitetu, w pierś się bije i przeprasza, że żyje, gotowość swą do golenia owoców własnej pracy oddaje i o wybaczenie prosi, bo nie jest godzien splunięcia nań takiego wielmoży.

  • Helikopterów już należy wypatrywać na niebie, a na linkach do prania rozwieszać pootwierane reklamówki, żeby pieniążki same wpadały

Comments are closed.