Wojciech Cejrowski radzi Konfederacji, co powinna zrobić. Problem w tym, że to niemożliwe

Wojciech Cejrowski. Foto: PAP
Wojciech Cejrowski. Foto: PAP

Wojciech Cejrowski na swym Facebooku wystosował radę do Konfederacji. Zdaniem podróżnika partia powinna uzależnić poparcie Andrzeja Dudy w II turze wyborów od przeprowadzenia ustawy wprowadzającej całkowity zakaz aborcji w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Problem w tym, że to niemożliwe.

Według oficjalnych wyników wyborów prezydenckich kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak zdobył w nich 6,78 procent głosów. Jego wyborcy mogą zdecydować o wynikach drugiej tury, wobec czego już w wieczór wyborczy rozpoczęło się dość zabawne zabieganie o nich zarówno przez Andrzeja Dudę, jak i Rafała Trzaskowskiego.

Stanowisko Rady Liderów

Oficjalnego poparcia żaden z kandydatów nie otrzyma, już w niedzielę wieczorem Rada Liderów Konfederacji wydała stosowne stanowisko.

W drugiej turze wyborów prezydenckich Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem – czytamy.

Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich – podkreślono.

Odpowiedź Wojciecha Cejrowskiego

Wojciech Cejrowski, publicysta sympatyzujący z Konfederacją, nazwał tę decyzję debilną i wezwał do jej zmiany. Jego zdaniem Konfederacja powinna rozważyć poparcie Dudy w zamian za przegłosowanie w ciągu najbliższych dwóch tygodni ustawy chroniącej życie.

Sami Konfederaci, w jedenastu, nie przegłosują niczego. Ale szantażując PiS swoim pakietem przed drugą turą mogliby coś ugrać. Taką pozycję miał w przeszłości wielokrotnie PSL – niewielki procent, ale byli języczkiem u wagi i załatwiali dzięki temu swoje sprawy – pisze Cejrowski.

Jeśli #Konfederacja jest ideowa i faktycznie chce COŚ DLA POLSKI ZREALIZOWAĆ, to teraz ma szansę. Procedowanie kilku ustaw expresowych przez PiS (widzieliśmy niedawno) pokazuje, że da się coś przegłosować i podpisać przez prezydenta w dwa tygodnie – dodaje.

Problem w tym, że takie działanie nie jest w praktyce możliwe. Obecnie PiS nie posiada większości w Senacie, wszelkie takie zmiany, chociażby przez to, iż wzmocniłyby Andrzeja Dudę, zostałyby zatrzymane na miesiąc. Po drugie Andrzej Duda na takiej zmianie mógłby więcej głosów stracić niż zyskać.

22 KOMENTARZE

 1. może by tak Pan Cejrowski sam się potargował z PiSem i przekazał mu poparcie swojej partii. Ach tak! Pan Cejrowski niema partii… jaka szkoda… To może niech się weźmie do roboty i ją sobie zorganizuje!!!! za kogo się ten bufon uważa?! jak mawiała baronessa Thatcher, problem z socjalistami polega na tym, że szybko im się kończą cudze pieniądze. z taką samą lekkością Pan Cejrowski szafuje nieswoim potencjałem

  • Pewnie jakies ma, bo o bezpanstwowca trzeba sie starac, a amerykanskiego na pewno nie ma. Zaloze sie, ze ten „najbardziej amerykanski z amerykanow” prawa stalego pobytu w USA tez nie ma.
   To Pis-nik, i takim zostanie tak dlugo jak dlugo zarobic przy Pisie sie jeszcze mu sie udaje.

 2. #NieGłosujęWdrugiejTurze nie ma mojego kandydata a wiem że ani trzaskowski ani duda nie wprowadzą stop447 ani innych bardzo potrzebnych ustaw. Oddam nieważny głos aby nikt nie mógł użyć mojej karty!

 3. To nic innego jak kupczenie. Skoro Konfederacja mowi ze nie udzili glosu w drugiej turxe to nie ma co isc dalej. Stoją przy swoim i tyle. Jak zaczna kuoczyc to nie beda wcake lepsi o reszty.

 4. Nie zgadzam się na totalny zakaz. Bez wyjątków (życie, zdrowie matki, gwałt na nieletniej) to byłby taliban.

 5. Tak tak, Cejrowski, bo aborcja to najważniejsza teraz sprawa… Typ byłby ok gdyby nie jego katolickie (czy jakiekolwiek religijne) oszołomstwo…

 6. PiS to totalne dno i substytut/ fałszywa prawica, więc są faktycznym wrogiem Konfederacji.
  O ile oficjalne poparcie PO KO byłoby błędem, ale ten czas bycia „języczkiem uwagi” dla Konfederacji należało by wykorzystać i może liderzy powinni na luzie zacząć rozmawiać z POKO, wspólnie kopać PiS i w przyszłości może uzgodnić nową magdalenkę, ale bez PiS. Rządy niby liberałów i faktycznej prawicy konfederackiej miałyby sens.

  • Jacek zabawiasz się w rajfura ? I tak z Konfederacji pacany dupy łatwo nie dadzą, ale w końcu dadzą. Co tu kalkulować, bić się trzeba z złodziejami i karwami, mości panowie.

 7. Panie Wojtek nie bądz taki do przodu , te twoje gadki to „se” sprzedawaj w empiku. Konfederacja ma teraz zrobić „szantaż” żeby twój „prawicowy” PiS ,na który głosowałeś ,spełnił ,prawicowe postulaty. Jak nie, to Konfederacja jest be i Ty panie Wojtek zagłosujesz na PiS .

 8. Cejrowski to oszolom jak ta godek. Jak konfa bedzie chciala calkowitego zakazu aborcji to ja nie pojde na nia glosowac. Zrobcie sobie badania sondazowe ile osob chce w polsce miec calkowity zakaz aborcji i wyciagnijcie wnioski czemu nie mozecie uzyskac wiekszego poparcia.

  • Taaa, na poziom poparcia dla Konfederacji zasadnicze znaczenie ma jej stosunek do kwestii aborcji. Ludzie co dzień gapią się w telewizor i głównie widzą tam przedstawicieli Konfederacji, którzy okupują szklany ekran niemal non stop. W telewizji rządowej i w nierządnych tak samo, cały czas głównie Konfederacja ze swym przekazem na temat kwestii aborcji. Nic dziwnego, że wszyscy się od Konfederacji odwracają. Czy w takim świecie żyje „Kw”? Jeśli tak, to niech „Kw” lepiej nie chodzi głosować.

 9. . Jak konfa bedzie chciala calkowitego zakazu aborcji to ja nie pojde na nia glosowac. Zrobcie sobie badania sondazowe ile osob chce w polsce miec calkowity zakaz aborcji i wyciagnijcie wnioski czemu nie mozecie uzyskac wiekszego poparcia.

 10. Zawsze znajda sie jacys Eskimosi, ktorzy opracuja sposoby radzenia sobie z upalem w Afryce !
  Ten kolezka powinnien spedzic minimum kwadrans w WC ! Pozbedzie sie toksyn , ktore wyraznie zatruwaja mu szare komorki

Comments are closed.