Zaszczepisz się? Polacy powiedzieli, co sądzą o szczepionkach przeciwko COVID-19

Chińsko-kanadyjska szczepionka będzie przymusowym remedium na koronawirusa? Foto: Pixabay
Obrazek ilustarcyjny/szczepionka na koronawirusa. / Foto: Pixabay

37 proc. Polaków skorzystałoby ze szczepionki przeciw COVID-19, gdyby była dostępna; 28 proc. deklaruje, że nie; 34 proc. nie ma zdania – wynika z badania, którego wyniki opublikowano we wtorek.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI na panelu ePanel.pl od 2 do 9 czerwca 2020 roku na liczącej 1066 osób próbie, reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, region zamieszkania i wielkość miejscowości.

Wyniki badania opublikowano na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który – jak podano – współpracował przy nim z Uniwersytetem Warszawskim.

Przeciwnicy zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi jako główny powód takiej postawy wskazali obawy przed szczepionką, która zostałaby tak szybko wprowadzona do użycia (43 proc.), jak również brak zaufania do instytucji pracujących nad szczepionką (39 proc.).

Wysoki odsetek osób – 35 proc. – uważa, że szczepionka nie uchroniłaby ich przed zachorowaniem. (PAP)

6 KOMENTARZE

 1. Niech się szczepią. Jak się potem przekręcą, to Partia Interesów Syjonistycznych będzie miała koło 10 procent poparcia…

 2. Duda już to powiedział, nie będzie przymusu. Ale ta szczepionka ma być uniwersalna, nie wiem co to znaczy, ale mogę domniemywać, że będzie taka maść na szczury. Jak w tym wierszyku : „Maść na szczury, sprzedajemy bez faktury.”

 3. I nie ma się czemu dziwić, rośnie świadomość społeczeństw o toksyczności współczesnych szczepionek zwłaszcza tych przeciw wirusowych. A tym bardziej dla wirusa który mutuje nie da się stworzyć skutecznej szczepionki, po drugie nie da się stworzyc tak szybko jakiejkolwiek szczepionki, a po trzecie jak Gejts macza w tym palce, to wręcz należy jej unikać jak ognia jak silnej trucizny z opóźnionym działaniem !

 4. 37 procent nie Polaków tylko 37 procent tzw badanych Polaków czylintych zapytanych o zdanie. Sondaże powinny być zabronione!!!!!

 5. Macie jeszcze kilka miesięcy na zatrzymanie tego co szykują.
  Firma AstraZeneca ma podpisaną umowę z rządem USA na dostarczenie 300 milionów dawek szczepionki.
  Włoski minister zdrowia podał, że Włochy, Niemcy, Francja i Holandia podpisały umowę na 400 milionów szczepionek firmy AstraZeneca „Oxford Covid-19”. O testach tej szczepionki niżej…
  Minister $zumowski jest za wprowadzeniem szczepionki CoV19 do kalendarza obowiązkowych szczepionek…
  W USA departament obrony zamówił 500 milionów szczepionek w ampułko-strzykawkach BFS z opcją identyfikacji RFID/NFC (numer seryjny przekazany przed injekcją do centralnej bazy).
  Trump: „…na koniec roku będziemy mieć szczepionkę…przyśpieszyć testy, postępować z rekordową, rekorową, rekorową prędkością…Nasza armia jest teraz mobilizowana i pod koniec roku będziemy w stanie bardzo, bardzo szybko przekazać ją wielu ludziom”.
  Odpowiednik w USA ministra $zumowskiego – Dr Anthony Fauci – przyznał komisji senackiej USA, że nie ma gwarancji, że szczepionka „rzeczywiście będzie skuteczna”.
  Ponieważ istnieje już wiele szczepów COVID-19, jedna szczepionka może nie być w stanie pokryć ich wszystkich. Mogłoby to stworzyć potrzebę „wielu szczepionek” przyznał dyrektor NIH Francis Collins.
  Od WIELU LAT koncerny farmaceutyczne nie potrafiły wyprodukować bezpiecznej i skutecznej szczepionki na SARS1, MERS, HIV, grypę…bo to jest nie możliwe dla żadnego wirusa RNA. Szczepionka na CoV19 jest absurdem i nie daje żadnej pewności, że ochroni – Dr. S. Montanari.
  Szczepionka na SARS1 okazała się totalną klapą – ponowne zarażenie zwierząt wirusem powodowało śmierć!!!
  Wg. badań PENTAGONU szczepienia na grypę zwiększa ryzyko infekcji koronowirusem. We wrześniu 2019 min Włochy wprowadziły nowy typ super szczepionki na grypę VIQCC – Dr Murray
  Są udowodniane przypadki powodowania bezpłodności przez szczepionki. Producenci szczepionek „w pośpiechu” pomijają testy na zwierzętach.
  W UK na jesień mają zakończyć „testy” na ludziach tej masowo zamawianej nowej generacji szczepionek. Testują na zdrowych w wieku 25-55 lat bez chorób przewlekłych!
  Ta nowoczesna szczepionka będzie działać inaczej niż stare szczepionki – nowa generacja szczepionek spowoduje silną reakcję immunologiczną przez modyfikację kodu genetycznegp człowieka i to będzie działać do końca życia!!! Organizm będzie produkował przeciwciała pomimo, że nie jesteś chory!! – efektem będą choroby autoimmunologiczne (autoagresja) i układ obronny będzie atakował nasze komórki (mające ten zmodyfikowany kod genetyczny)!!
  Badanie tej szczepionki będzie krótkie (tylko 6 miesięcy) bez badań długoterminowych i bez badania wpływu tej modyfikacji genetycznej na potomstwo!
  Skorumpowani lub niekompetentni biurokraci i agenci koncernów farmaceutycznych straszą was wirusem i nigdy wam nie mówią, że jest dostępna zarówno prewencja jaki i lekarstwo na COVID19. Nie ma potrzeby opracowania nowego lekarstwa ani szczepionki!
  Prewencja – każdy może się łatwo zabezpieczyć wzmacniając własną odporność zażywając witaminę A, C, D3, E, K7, cynk i kwercetynę (naturalny substytut hydroksychlorochiny).
  Skuteczne i od wielu lat sprawdzone lekarstwo istnieje – hydroksychlorochina jest skuteczna na SARS1 oraz SARS2 – COVID19. Nawet jedna tabletka hydroksychlorochiny z cynkiem lub AZT prewencyjnie, która kosztuje 10 centów (!!!!) zabezpiecza tych słabszych. Nawet chorzy na intensywnej terapii po 1-2 tabletkach 200mg zdrowieli! W Chinach epidemia dawno się skończyła bo powszechnie stosowano hydroksychlorochinę. Hydroksychlorochinę wskazała największa ilość lekarzy z wielu państw jako skuteczne lekarstwo.
  Rząd PiS już przekazał instrukcje dla służb mundurowych (min. policji) do przymusowych szczepień. Zostaniesz skuty i zaszczepiony jak więzień w Auschwitz. PiS przyjął również ustawę zezwalającą na działania obcych sił zbrojnych na terenie RP.
  Szczepionka nawet jeśli by była bezpieczna i skuteczna to chroni tylko zaszczepionego. Niezaszczepiony nie może zarazić zaszczepionego! Kto się boi wirusa niech się domaga doustnych szczepionek, bo tylko takie szczepionki mogą być bezpieczne – Dr. Bruce Lipton.

Comments are closed.