Artur Dziambor w NCzasTV: „Kaczyński rzucił koło ratunkowe Platformie. Znowu mamy POPiS na scenie” [VIDEO]

Artur Dziambor/Fot. NCzasTV
Artur Dziambor/Fot. NCzasTV

Na antenie NCzasTV Artur Dziambor skomentował wyniki pierwszej tury. Jak podkreślił, Jarosław Kaczyński pomógł Platformie Obywatelskiej i przez to zabetonował stary układ POPiS-u.

W rozmowie z redaktorem naczelnym „Najwyższego Czasu” Tomaszem Sommerem poseł Konfederacji podkreślił, że rozczarowanie PSL-u wynikiem jego kandydata to wynik apetytu, jaki pojawił się u ludowców, kiedy poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej drastycznie spadało.

Już się witali z gąską, tylko później Jarosław Kaczyński rzucił koło ratunkowe Platformie. Pozwolił jej wymienić kandydata. Musieli tylko nie wybrać za głupio, tak jak za pierwszym razem i jakoś to się pociągnęło – mówił.

Zdaniem polityka Konfederacji do wysokiego poparcia dla Rafała Trzaskowskiego przyczyniła się także TVP.

Telewizja pomogła, zrobili wszystko, żeby cały lud zobaczył, że Duda to jest ten dobry a Trzaskowski to jest ten zły. Oczywiście ci, którzy uważali, że Duda jest ten zły, to musieli głosować na Trzaskowskiego i plan się powiódł. Znowu mamy POPiS na scenie. Super jest, wracamy do macierzy – dodał Dziambor.

Już prawie było tak, że ten mur można było skruszyć, ale Jarosław Kaczyński na to nie pozwolił, ponieważ utrzymywanie tego układu jest w interesie, zarówno jednych, jak i drugich – ocenił polityk Konfederacji.

Źródło: NCzasTV

6 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, ciekawe, a o Kosiniaku czy tez Kamyszu mozna powiedziec,, miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur,,.

  2. Wystawiając kandydaturę Bosak na prezydenta, Konfederacja tylko umocniła POPiS. Każdy inny kandydat mógłby powalczyć, wejść do drugiej tury. Drogo Konfederację będzie kosztować ta reklama Bosaka. A może znikną jak „Wiosna” albo „Nowoczesna” ?

Comments are closed.