Czarnoskóry pastor mocno o Murzynach. „Zabijamy siebie nawzajem” [VIDEO]

Pastor Terry Anderson.
Pastor Terry Anderson. (Fot. YouTube)

W internecie w piekielnie szybkim tempie rozprzestrzenia się przemowa czarnoskórego pastora Terry’ego Andersona z Kościoła Baptystów w Houston. Nagranie jest przeciwwagą do rasistowskich działań ruchu BlackLivesMatter i oskarżeniem o całe zło tego świata Białych ludzi.

Skrajnie lewicowe organizacje od kilku tygodni dewastują wiele miast w Stanach Zjednoczonych w imię nie wiadomo do końca czego. Bo raczej nie ramach walki z rasizmem, samemu wykazując cechy rasistowskie.

Lewicy z BLM na pewno nie spodoba się wystąpienie pastora Andersona z Kościoła Baptystów w Houston. Choć nagranie nie jest nowe, to idealnie pasowałoby do dzisiejszych czasów.

Zabójstwa w naszej społeczności nie pochodzą od białych ludzi. Zabijamy się nawzajem. Ludzie boją się wieczorami chodzić wśród naszej społeczności. Nie boją się białych. Boją się młodych czarnoskórych mężczyzn na ulicach – mówił, a zgromadzeni wierni bili brawo.

Zabójstwa, które mają miejsce w River Oaks, South Union, Cullen (dzielnice Houston – red.)… Musimy to zmienić dla Martina Luther Kinga. Zmienić w imię człowieka, który opowiadał się za niestosowaniem przemocy – kontynuował pastor.

Kościół musi to zrobić, wziąć na siebie odpowiedzialność. Spotykamy się tutaj w niedzielę, śpiewamy, a teraz chodźmy i powiedzmy temu ciemnoskóremu młodemu chłopcu, i temu też, tej ciemnoskórej młodej dziewczynie (gestykuluje – red.), że nauczymy ich kochać siebie bardziej, niż ktoś inny nauczył ich, jak nienawidzić siebie – wskazywał.

Nasze problemy sprawiają, że się samookaleczamy (jako społeczność – red.). Prawi ludzie nie włamują się do czyjegoś domu – podkreślał pastor Terry Anderson.

1 KOMENTARZ

  1. To nie są skutki koronawirusa tylko skutki decyzji politycznych. Proszę zmienić tytuł by nie wprowadzać czytelników w błąd

Comments are closed.