Duda i Trzaskowski tym razem przyjdą na debatę w mediach komercyjnych? Jest propozycja Polsatu

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: Flickr/Wikimedia: EPP (kolaż)
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: Flickr/Wikimedia: EPP (kolaż)

TVN, TVN24, Onet i Wirtualna Polska zaprosiły Andrzeja Dudę do wzięcia udziału w debacie prezydenckiej. Urzędujący prezydent chciałby jednak innych organizatorów. Jego propozycję podjął Polsat.

Mam doświadczenie i nie obawiam się debat, ale mam jedną prośbę. Niech się media dogadają. Mamy w Polsce trzy wielkie telewizje: Telewizja Polska, Polsat, TVN. Proszę się dogadać między sobą, zrobić jedną debatę, do której będą mogły się dołączyć inne media. W ten sposób spokojnie, razem, przeprowadzimy tę debatę – twierdził Duda, odpowiadając na pytanie reporterki TVN24.

Podobne słowa padły także na Twitterze prezydenta.

Debata czterech redakcji miałaby się odbyć w czwartek. Adam Bielan podczas konferencji prasowej poinformował, że Andrzej Duda nie weźmie w niej udziału. Zgodził się za to na występ w telewizji publicznej.

Na czwartek pan prezydent ma zaplanowane cztery duże spotkanie, ma też zaplanowany wywiad na żywo w innej telewizji i nie weźmie udziału w debacie. Zgodziliśmy się na debatę zorganizowaną przez TVP, w poniedziałek – mówił Bielan.

Duda stwierdził jednak, że „Polaków debata bardzo interesuje”. Jednocześnie domagał się, by przeprowadzić ją „w duchu wspólnotowym”.

Proszę wspólnie zorganizować, wspólnie wymyślić pytania, ustalić, jak to będzie wyglądało, porozumieć się ze sztabami. Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie. Bardzo chętnie wezmę udział w takiej debacie – deklarował.

Chęć udziału w debacie deklarował także Rafał Trzaskowski. „Polacy zasługują na poważną debatę kandydatów na prezydenta. Kilka redakcji złożyło wspólnie taką propozycję. Panie Prezydencie, proszę się nie bać debaty poza TVP. Może tym razem nie będzie Pan znał pytań wcześniej, ale przynajmniej okaże elementarny szacunek wyborcom” – napisał.

Tymczasem Polsat poinformował, że zwrócił się do TVP i TVN z propozycją zorganizowania wspólnej debaty przed II turą wyborów. Sygnał byłby także udostępniony wszystkim zainteresowanym nadawcom telewizyjnym.

„Debata byłaby prowadzona przez dziennikarzy każdego z trzech nadawców – TVN, TVP oraz Telewizji Polsat” – poinformowała stacja.

Jak czytamy, „po raz kolejny” propozycję wystosował Prezes Zarządu Polsatu Stanisław Janowski. Trafiła ona do Macieja Łopińskiego – p.o. Prezesa TVP oraz do Piotra Koryckiego – Prezesa Zarządu TVN.

Przed pierwszą turą wyborów także miały odbyć się debaty prezydenckie w stacjach komercyjnych – TVN i Polsacie. TVN odwołał jednak starcie polityków, ponieważ udziału w nim nie potwierdziły sztaby Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

Źródła: tvn24.pl/polsatnwes.pl/Rzeczpospolita

Comments are closed.