Nie żyje rzecznik PKW. W przeszłości był dziennikarzem TVN i Polsatu

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak (P) i rzecznik PKW Tomasz Grzelewski (L). / foto: PAP

Nie żyje Tomasz Grzelewski, wieloletni dziennikarz, ostatnio rzecznik PKW. Informację potwierdziła w środę rano szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Tomasz Grzelewski był dziennikarzem, przez ponad dekadę pracował w Superstacji, gdzie m.in. współprowadził „Salon Polityczny”. Wcześniej pracował m.in. w Polsacie i TVN. Od początku 2020 r. był rzecznikiem Państwowej Komisji Wyborczej.

Szefowa KBW powiedziała, że informację o śmierci Tomasza Grzelewskiego przekazała w środę rano jego rodzina.

(PAP)

2 KOMENTARZE

  1. czyżby zauważył coś czego nie należało zauważyć?

    (…)zgodnie z przepisami głos ważny powinien być oddany na prawidłowej karcie – czyli również prawidłowo opieczętowanej. Więc podczas przeglądania i liczenia był czas albo na uzupełnienie brakujących pieczęci – albo na nieuzupełnienie zgodnie z wolą i wyborem liczącego. Jeżeli głos był oddany na nieprawidłowego, niesłusznego kandydata, to wystarczyło nie uzupełnić pieczęci – by stał się on głosem nieważnym.

    Brakujące pieczęcie dawały i będą dawać pole do innego jeszcze nadużycia – podczas uzupełniania brakujących pieczęci łatwo i niepostrzeżenie można opieczętować jeszcze jakieś inne karty – bynajmniej nie pochodzące z urn wyborczych. Normalnie byłoby to trudniejsze, wymagało działania w ukryciu – ale gdy wszyscy i tak pieczętują – to można to wykorzystać i poprawić wyniki wyborcze(….) /Jak skręcić wybory nie kiwając paluszkiem/

Comments are closed.