Prawo do posiadania broni. Ciężarna wyciągnęła karabin i obroniła rodzinę. W okamgnieniu poskromiła brutalnych bandytów

Jeremy King, mąż bohaterki, która uratowała rodzinę przed bandytami / Fot. YpuTube/ News 24h
Jeremy King, mąż bohaterki, która uratowała rodzinę przed bandytami / Fot. YpuTube/ News 24h

Kobieta w ósmym miesiącu ciąży obroniła swoją rodzinę przed atakiem bandytów. Wyciągnęła broń i oddała strzały w kierunku złodziei. Do zdarzenia doszło na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Dwóch zamaskowanych i zakapturzonych mężczyzn wtargnęło na posiadłość państwa King w miejscowości Lithia, 25 mil na południe od Tampy. Byli uzbrojeni.

Mieli ze sobą broń i schwytali moją 11-letnią córkę. Kazali oddać wszystko, co mam. Wszystko działo się niezwykle gwałtowanie, nie miałem czasu zareagować – relacjonował zdarzenie ojciec, Jeremy King.

Dodał, że jeden z porywaczy oddał w jego kierunku strzały, a drugi kopnął w głowę. Wszystko usłyszała jego ciężarna żona, która przebywała w trakcie napadu w innym pomieszczeniu.

Kobieta nie została zauważona przez bandytów. Wyciągnęła karabin AR-15, na który rodzina miała zezwolenie. Oddała strzały w kierunku złodziei i tym samym ich przepędziła.

Jak się okazało, jednego z nich postrzeliła śmiertelnie. Zdołał on jeszcze uciec z posesji, ale po kilkunastu minutach został znaleziony martwy w pobliskim rowie.

Ojciec rodziny został poważnie ranny. Doznał wstrząsu mózgu, miał złamany nos i oczodół, założono mu 20 szwów. – Moja żona uratowała mi życie – przyznał po kilku dniach.

Żaden z napastników nie został publicznie zidentyfikowany przez służby.

Źródło: foxnews.com/NCzas.com

21 KOMENTARZE

 1. Teraz wyobraźcie sobie co się będzie działo gdy u nas bandy będą robić to samo, a policja już będzie miała popalone samochody i posterunki, albo bedzie siedzieć i pilnować swoich domów.
  Ilu będzie w stanie się obronić? Nie przypadkiem w USA pistolet nazywany był PEACE MAKER – czyniący pokój. Bo uzbrojony człowiek może się obronić niezależnie od tężyzny fizycznej czy ilościowych dysproporcji.

 2. Z zdjęcia widać że ten ich domek to raczej biedny jak na USA/ Florydę. To jest dopiero początek haosui zapaści.

 3. Komuchy vel lewuchy jak czytają teksty że ktoś obronił się przed bandytami to im piana z ryjow cieknie

 4. „Żaden z napastników nie został publicznie zidentyfikowany przez służby.” bo pewnie byli białymi rasistami :)

 5. zdechly komunista to dobry komunista.
  trzeba walczyc o powszechne prawo do posiadania broni, Polacy powinni miec prawo do obrony.
  Referendum w sprawie posiadania broni to jest mus!!!!

 6. Obsługa AR-15 nie jest trudna, ale wymaga wcześniejszego zaznajomienia się z tą bronią, aby w ogóle dało się ją użyć. Jak się domyślam kobieta zapewne nie pierwszy raz trzymała broń w rękach i zapewne nie pierwszy raz strzelała. Brawo za skuteczną samoobronę. Niestety w Polsce państwo skazuje nas na pozostanie ofiarami wszelkiej maści bandytów, bo policja niby jest a jakoby jej nie było, skoncentrowana na karaniu mandatami.

  • No i to jest klasyczny argument łajz próbujących zniechęcać obywateli do posiadania broni: bo on/a nie wie, jak się tym ustrojstwem posługiwać, więc nawet jeżeli dałoby się takiemu obywatelowi pozwolenie na broń, to musi przejść przeszkolenie itp. Co by perspektywa przejścia biurokratycznej ścieżki wybiła im z głowy pomysł posiadania broni palnej. To już naprawdę śmieszne, zwłaszcza, że myślę, że 13-latek, nieletni, mógłby przyjść do hipermarketu, kupić i zapłacić za krajzegę, siekierę, młotek, piłę łańcuchową – i nikt nie wymagałby od niego zezwolenia. Nieletni, a też mógłby tymi urządzeniami zrobić kuku.

 7. W Polsce niestety jak ktoś się skutecznie obroni z legalnej broni zabijając przy tym napastnika na swojej posesji to będzie miał jazdę z żałosnym wymiarem sprawiedliwości. Ponadto będzie zdany na „widzi mi się” jakiegoś sędziego. I nie daj Boże gdyby napastnik był inny niż biały.

Comments are closed.