Badanie Kantar: Trzaskowski minimalnie przed Dudą [SONDAŻ]

Duda Trzaskowski/kandydaci na prezydenta/sondaż
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: PAP

Najnowszy sondaż poparcia wskazuje na minimalną wygraną Rafała Trzaskowskiego w II turze wyborów prezydenckich. Wiele osób nie wie jeszcze kogo poprzeć.

Fundacja Pole Dialogu postanowiła sprawdzić, kto wygra II turę wyborów prezydenckich. Sondaż przeprowadziła pracownika Kantar.

Wyniki opublikowano w czwartek po południu. Wynika z nich, że prezydent Warszawy minimalnie prowadzi z kandydatem PiS.

Rafał Trzaskowski w badaniu zdobył 45 proc. głosów, a Andrzej Duda 44 proc. To zaledwie 1 pkt procentowy różnicy.

Aż 11 proc. respondentów wciąż pozostaje jednak niezdecydowanych. To właśnie o ich przychylność rozpocznie się walka przez najbliższe dni.

Natomiast w przypadku sondaży dla sympatyzujących z PiS mediami Duda wygrywa z Trzaskowskim minimalnie. Dlatego walka będzie zaciekła.

Trzaskowski może liczyć na wyborców Szymona Hołowni i pozostałych kandydatów, którzy odpadli w I turze. Pod znakiem zapytania pozostają wyborcy Konfederacji i Krzysztofa Bosaka.

Wiele ekspertów szacuje, że wyborcy ci mogą się podzielić na trzy grupy: wyborców Dudy, Trzaskowskiego i niegłosujących w II turze.

Z kolei Janusz Korwin-Mikke ocenił, że minimalnie większa może być grupa, która zdecyduje się zagłosować przeciwko PiS – czyli na prezydenta Warszawy.

Źródło: NaTemat

Comments are closed.