Boniek się doigrał. Skarga w sprawie jego kontrowersyjnego wpisu. „Nie lepiej się pośmiać?”

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek.
Prezes PZPN, Zbigniew Boniek uważa,, że to dziwne, że emeryci , a sam nim za rok będzie, biorą udział w wyborach (Fot. PAP)

Wpis na Twitterze Zbigniewa Bońka dotyczący wyborów prezydenckich wywołał burzę. Okazuje się, że kontrowersja trafiła do administracji tego portalu społecznościowego, ta jednak nie dopatrzyła się przewinienia ze strony prezesa PZPN-u.

Zbigniew Boniek zdaje się nie kryć swoich preferencji politycznych, a co gorsza pozwala sobie na bardzo niskich lotów uwagi dotyczące elektoratu jednego z kandydatów na pełnienie funkcji głowy państwa.

„Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska” – napisał.

Najpierw w Bońska uderzyła lawina krytyki na Twitterze i w mediach. Dla WP SportoweFakty wypowiedzieli się były piłkarz i polityk. – Zbyszek przeholował – powiedział Jan Tomaszewski. – Nie wiem, w kogo chciał uderzyć – dodał Ryszard Czarnecki.

Prezes do głupot, które nawypisywał, zdaje się odnosić dość lekko. Na TT podał informację, że jeden z użytkowników zgłosił do administracji portalu skargę na żenujący wpis. Po sprawdzeniu wpisu przez administratorów sprawę umorzono. „Aż tak. Nie lepiej się pośmiać?” – skwitował sytuację Boniek. Ta zuchwałość po raz kolejny rozwścieczyła internautów. Ci poradzili prezesowi, żeby dał sobie już spokój z komentowaniem sprawy wyborów prezydenckich.

 

11 KOMENTARZE

 1. „Prezes do głupot, które nawypisywał,”

  Olaboga, a jakiez to glupoty? Ze prezydent moze byc wybrany glosami niepelnosprawnych umyslowo? No moze, tak stanowi prawo. Moze byc takze wybrany glosami ze wsi i to takze jest FAKT majacy oparcie w prawie. Itd.

  NCz zgrywa tu nie wiadomo kogo, wybory prezydenckie ani prezydent, to nie jakas relikwia przed ktora sie kleka.

 2. Wypowiedź Bońka ma wszelkie cechy rasizmu kulturowego,biorąc pod uwagę jaką funkcję pełni ten człowiek to nie może skończyć się na potępieniu werbalnym li tylko internautów.Tu jest potrzebne stanowisko władz PZPN,odpowiedniego ministerstwa również.O wszystkim należy powiadomić też światowa federację piłkarską.Rasizm nie przejdzie pod żadną postacią,panie prezesie,,wykopmy rasizm stadionów!”

 3. W ’82 podczas mistrzostw świata w Hiszpanii kochaliśmy go wszyscy, tak jak Kozakiewicza za olimpiadę w Moskwie ’80. Stare przysłowie mówi:”Takim ładnym był dzidziusiem, a takie bydlę z niego wyrosło”…

 4. Nie lepiej pośmiać się z Bońka? Czy gość zrozumiał – dzisiaj przedstawiciel s(r)alonu, że swoim wpisem dał się poznać jako zwykły cham i prostak? Nie ma nic gorszego, aniżeli wykształcony – Boniek takim jest? – prostak. A może rzeczywiście takim jest?

 5. Nic mnie nie obchodzi jakie macie poglądy, ale od… walcie się od ludzi ze wsi i od ludzi niewyksztaconych też, bo często są dużo mądrzejsi od gryzipiórków z doktoratami z tfu politologii. Don’t californicate Oregon, aha i nie pokazujcie się na wsi gdy wam to szambo wybije, Putin zakręci gaz, Biedronka czmychnie do Portugalii, a inspektor nie podbije wielkiej płyty na kolejne 40 lat.

  • Kolego, dzisiejsza wieś to bastion ludzi mądrych życiowo, bardzo często wykształconych, wiedzących czego chcą w odróżnieniu od ,, młodych, wykształconych- w wyższych szkołach gotowania na gazie, z wielkich miast,, – nie myślących samodzielnie , lecz tak, jak wskażą ,, starsi i mądrzejsci,,. A że chamskie głupki często wyśmiewają się z kogoś , kto pochodzi ze wsi? To świadczy o nich i ich ukrywanym chamstwie i prostactwie.

 6. Panie Boniek!
  Powinien pan napisać „w tak nieszczęśliwym kraju jakim jest Polska’ a nie odwrotnie!.
  Podejrzewam, że za chiny nie pojmiesz Pan w czym rzecz!.

 7. Nie pierwszy to raz, gdy wielki intelektualista i oksfordzki profesor pan Zbigniew Boniek pokazuje, że jest zwykłym chamem. Rozumiem, że można się nie zgadzać z żoliborskimi komuchami, ale to już któraś z rzędu pełna buty, arogancji i chamstwa pyskówka. Poza tym, kim on jest? Byłym piłkarzem i prezesem kołchozu dla piłkarzy? :D Litości. Śmieje się z pisowskich socjalistów a sam jest, łubu-dubu, prezesem organizacji będącej państwowym żerowiskiem dla kolesi.

Comments are closed.