Katastrofa drogowa pod Częstochową. Ponad 30 rannych. Płonące samochody i śmigłowce LPR

Wypadek w Bogusławicach k. Częstochowy.
Wypadek w Bogusławicach k. Częstochowy. (PAP/Waldemar Deska)

W czwartek w Bogusławicach koło Częstochowy doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i autokaru rejsowego. Rannych zostały 32 osoby. W akcji ratunkowej brało udział pięć śmigłowców i siedem karetek pogotowia.

Do wypadku doszło przed godz. 14. Biorące udział w zdarzeniu ciężarówki stanęły w ogniu. Na miejsce ściągnięto śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Opola oraz śmigłowiec wojskowy MI-8.

– Zderzyły się autobus, pojazd ciężarowy z naczepą i cysterna, doszło do zapalenia się pojazdów. Wstępnie ustalono, że na obecną chwilę rannych jest około 30 osób – powiedziała w rozmowie z RMF FM Marta Kaczyńska z częstochowskiej komendy policji.

Autokarem, w kierunku Słupska, podróżowali obywatele Ukrainy. Większość z nich opuściła pojazd o własnych siłach, inni zostali ewakuowani. Zakleszczonego kierowcę udało się wyciągnąć.

W akcji brało udział 30 zastępów straży pożarnej. – W wypadku uczestniczyły też dwie ciężarówki, jedna z nich zapaliła się. Jeden z tych pojazdów to prawdopodobnie silos paszowy, a nie cysterna. Mamy informację, że w jednym z tych pojazdów były przewożone materiały niebezpieczne. Jakie konkretnie, nie jesteśmy w stanie jeszcze wskazać, listy przewozowe uległy spaleniu – powiedział dla RMF FM mł. bryg. Kamil Dzwonnik z częstochowskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Po katastrofie na autostradzie A1 – tak określają ten wypadek drogowcy z GDDKiA – kierowcy, którzy utknęli w korkach, zaczęli omijać miejsce wypadku jadąc z Częstochowy w kierunku Piotrkowa DK 91 i analogicznie w kierunku przeciwnym.

Źródła: RMF FM, PAP

3 KOMENTARZE

  1. Jestem juz po I turze, wiec moge sie legalnie czepic p.Bosaka — jak slyszalem, kontrola kierowcow w ogole nie zdala egzaminu, wszystkiemu winny jest niski stan drog.

    No to jestem ciekawy w jaka dziure wpadli tutaj kierowcy oraz niedawno na wiadukcie w Warszawie jakaz to bya dziura, ktora przyczynila sie do wypadku?

Comments are closed.