Polacy chcą debaty kandydatów przed II turą wyborów prezydenckich. Ale nie w TVP [SONDAŻ]

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: Flickr/Wikimedia: EPP (kolaż)
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: Flickr/Wikimedia: EPP (kolaż)

Wybory już za 10 dni, a Polacy chcą debaty Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Potwierdza to nowy sondaż, który wskazuje również, że większość z nas jest przeciwna debacie organizowanej przez TVP.

Pracownia SW Research przeprowadziła sondaż mający wykazać, czy Polacy chcą zobaczyć debatę Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim. Wyniki badania opublikowała „Rzeczpospolita”.

Z badania wynika, że aż 85 proc. Polaków chce debaty kandydata PiS z prezydentem Warszawy. Z tego 34,7 proc. zgadza się na dyskusję w dowolnej formule.

Aż 20,8 proc. wskazało, że debatę powinny zorganizować prywatne telewizje. Natomiast tylko 10,2 proc., iż organizatorem powinna być rządowa telewizja.

Z kolei 17,1 proc. respondentów stwierdziło, że debatę powinny organizować wszystkie telewizje – w tym prywatne i TVP. 2,2 proc. chciałoby debaty w innej formule.

Zaledwie 5,7 proc. respondentów nie chce debaty przed II turą wyborów prezydenckich. Natomiast 9,3 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Debata prezydencka miała odbyć się 2 lipca. Organizatorem były prywatne media – Wirtualna Polska, Onet, TVN i TVN 24. Transmisja miała być udostępniona wszystkim zainteresowanym telewizjom, radiom i portalom.

Jednak Andrzej Duda odmówił udziału w debacie.

W czwartek TVN oświadczyło, iż jest skłonne przeprowadzić debatę wspólnie z TVP i Polsatem. Trwają negocjacje.

Źródło: Rzeczpospolita / Wirtualne Media

7 KOMENTARZE

  1. Pro forma powinna się odbyć, ale jakoś nie jestem nią zainteresowany ;-)
    Liczę na NCzas, który opisze co smaczniejsze kąski. Do śmiechu.
    Z góry dziękuję :-)

  2. TVN to telewizja założona przez prezesa Światowego Kongresu Żydów (Ronalda Laudera) i kilku UBków za pieniądze m.in. z afery FOZZ – celem tej telewizji jest sianie fermentu w Polsce, lewacka neomarksistowska propaganda i sabotaż. Debatę publiczną wg. prawa mają organizować publiczne media, a nie I Z R A E L S K I E.

  3. Dziś Polacy korzystają z faktu załatania dziury VAT. Za rządów PO miliardy złotych uciekały z Polskie.

  4. Polacy chcą debaty- ale nie takiej jak np. wyznaczonej przez środowisko Pupki ( to ten , który ,,wyznaczył ,, też prezesa SN.) Chcą Polacy debaty, a nie pupkowania.

Comments are closed.