Sławomir Mentzen jak walec rozjeżdża PiS. „Do jasnej cholery, nie kłamcie!”

Sławomir Mentzen ostro o polityce rządu.
Sławomir Mentzen ostro o polityce rządu.

Sławomir Mentzen na swym Facebooku odniósł się do słów posła PiS, który w TVP Info stwierdził, że polityk Konfederacji popiera pomysły gospodarcze partii rządzącej. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał!

Poseł PiS w TVP stwierdził, że Sławomir Mentzen „niejednokrotnie chwalił PiS za to co robimy, chwalił wprowadzane przez PiS rozwiązania podatkowe”. Bezczelni są panowie z PiS i zuchwali – zaczyna Mentzen.

I dodaje, że być może nie był dość klarowny w swych wypowiedziach przez ponad 4 lata „dojnej zmiany”, więc powtarza wszystkie wady rządów pseudo-prawicy w Polsce w mocnym wpisie.

Rząd PiS jest tragedią

Rząd PiS jest prawdziwą tragedią dla polskiej gospodarki. Doprowadziliście najpierw do zatrzymania, a następnie od odwrócenia transformacji polskiej gospodarki. Przestaliśmy iść w kierunku wolnego rynku, zaczęliśmy wracać do PRL – pisze Mentzen.

Wprowadziliście nas na drogę grecką, prowadzącą do olbrzymich wydatków socjalnych i wysokich podatków. Zabijacie w ludziach przedsiębiorczość i zaradność, wmawiacie im, że powinni liczyć na zasiłek zamiast na siebie – dodaje polityk.

Podnosicie podatki i ciągle komplikujecie prawo podatkowe. Dobijacie podatkami i coraz to nowymi obowiązkami sprawozdawczymi uczciwych przedsiębiorców, a ludziom wmawiacie, że pieniądze zabieracie złodziejom – wylicza.

Polityk Konfederacji przypomina także o tym, jak skomplikowano prawo podatkowe w Polsce. Na rozliczenie podatku VAT przedsiębiorcy poświęcają najwięcej czasu w całej Unii Europejskiej. Z kolei w rankingu konkurencyjności podatkowej Polska znalazła się na przedostatnim miejscu.

Mentzen chwali PiS?

Mentzen odniósł się też do pomysłów PiS-u, które rzekomo miał pochwalić. – Chwaliłem CIT estoński? Tak, ale w Estonii! W Polsce zamierzacie wprowadzić karykaturę podatku estońskiego. Skomplikowaną i zbiurokratyzowaną mutację tego dobrego podatku, którą krytykowałem w trakcie kampanii wyborczej. Potraficie zepsuć nawet tak proste i oczywiste rozwiązanie podatkowe – punktuje polityk.

Chwaliłem pomysł IP BoX? Tak, ale utrudniliście skorzystanie z tej ulgi do granic możliwości, a wasi urzędnicy przy wydawaniu interpretacji indywidualnych stają na głowie by znaleźć powód do odmowy – kontynuuje.

Poza tym do teraz uważam, że tak szerokie stosowanie ulg IP BOX i B+R wynika z waszej niekompetencji, po prostu nie rozumieliście jakie będą konsekwencje tak sformułowanych przepisów. Dopiero teraz to odkrywacie, gdy musicie wydawać firmom pozytywne interpretacje podatkowe – dodaje.

Prezydent niskich podatków

W swojej kampanii przed drugą turą wyborów Andrzej Duda wystąpił z hasłem „Prezydent niskich podatków”, z kolei premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że „Duda jest gwarantem niepodnoszenia podatków”.

Przez te 4 lata podnieśliście lub wprowadziliście ponad 30 nowych podatków. Co więcej dzisiaj, czyli 1 lipca wchodzi nowy podatek od VOD. Jeżeli Andrzej Duda jest czegoś gwarancją, to tego, że dalej nie będzie wetował kolejnych podwyżek podatków – odpowiada Mentzen.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w następnych latach będziecie dalej podnosić podatki, wprowadzać podatki progresywne dla przedsiębiorców i dalej komplikować nam życie – dodaje.

I kontynuuje: Idziecie pełną parą w kierunku państwa etatystycznego, rządzonego przez urzędników, zdominowanego przez wielkie spółki państwowe zarządzane przez polityków. Promujecie socjalizm zupełnie wprost. Premier Morawiecki mówił nawet, że „robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii PiS”. Chcecie przekupić Polaków ich własnymi pieniędzmi, demoralizować ich rozdawnictwem i obrócić przeciw przedsiębiorcom i pracodawcom. Gardzicie klasą średnią i ludźmi którzy chcą brać życie we własne ręce, chcą się bogacić i budować silną prywatną gospodarkę.

Na sam koniec polityk Konfederacji przyznaje, że tego właśnie oczekują wyborcy PiS. Jednak to ten elektorat może okazać się na takiej polityce najbardziej stratny. – Ale do jasnej cholery, nie kłamcie, że ja te patologiczne i zdegenerowane pomysły chwalę lub popieram – kończy Mentzen.

29 KOMENTARZE

 1. Trzeba iść, zagłosować na Dudę, bo inaczej przegra z tym lewakiem Trzaskowskim, któremu Polska jest obojętna. On by powiedział jak o lotnisku – przecież mamy stolicę w Berlinie, po co nam jeszcze w Warszawie. Musimy iść, zagłosować na Dudę. Musimy. Dla Polski.

   • Widzę, że moja nauka po kilku latach wreszcie dotarła do was wy pustaki, dzbany :-) A Konfederacja, no cóż…oprócz kilku ideowców „wierchuszka” na czele z Bosakiem to karierowicze, aparatczycy w rodzaju Zandberga czy Andruszkiewicza. Interesuje ich tylko władza no i koryto.

    • Jarun/niklot, zahukany, zakompleksiony, gówniarz, nic nie znaczący człowieczek, tchórzliwy do szpiku kości. Tak mu ta strona się nie podoba, a ciągle wraca i pluje jadem. Dlaczego, ano dlatego, że w realnym świecie jest nikim, a za kompem bezpiecznie może dokopać, obrazić, znieważyć, czuje się dowartościowany, ważny.
     Dotrzymaj wreszcie swojej obietnicy i odejdź na zawsze pokrako moralna, a nie zmieniaj nicka.

     • cis-wy mi się nie podobacie ! Co do tego ma strona? Słuchaj dzbanie czasami piszę, że 2+2+2=6 a wy nie, dla was to 4. Jeżeli Bosak to karierowicz, pacan bez charyzmy, mydłek i kombinator, dworak, serwilista, lizus, przydupas, koniunkturalista i „z tej mąki chleba nie będzie” a wy usilnie bronicie miernotę deskopława (widocznie cis-jesteś jego przydupasem, trolikiem) to w imię wolności będę pisał o niegodziwcach, czy to się podoba takiemu jak ty gnojkowi, czy też nie.
      PS.
      Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił.
      Edmund Burke

 2. Jak było do przewidzenia, POPiS czyni wielkie umizgi do Konfederacji.
  Łatwo zauważyć, że PO-KO-Q to formacja do bólu kłamliwa, a PiS do bólu obłudny –
  taka różnica w „PiS PO – to samo zło”.

  Polecam oglądać TVP ;-), nie wiem jak inne reżimowe.
  Niedawno był nawet JKM, dziś w „Jedziemy” był p. Mentzen, teraz w „Minęła 8” p. Sośnierz.
  Brawa dla obu Panów! Bo nie dają sobie dmuchać w kaszę. Dziś same brawa ;-)

  Wielkie brawa dla naszych Konfederatów za asertywność. Panowie S. Mentzen i D. Sośnierz w sposób kulturalny i grzeczny przypominali co jeszcze niedawno PiS krzyczał o nas i co myślimy o obu głównych formacjach.
  I tak proszę trzymać – grzecznie, ale prawda i szpila w czułe miejsca. Oby Bóg dał Konfederatom cierpliwość.

 3. PiS=PO=jedno zło.

  Obie te formacje obiecywały nie podnosić, obie podnosiły, obie grabiły, obie będą to robić nadal. Wyznają zasadę, że jedyną zasadą są słupki w sondażach, a wyborcy mają pamięć nieco tylko dłuższą niż przysłowiowej rybki (max. 2 tygodnie).

  Obie te formacje to upadek RP w długim okresie.

  PO => LGBT+, nachodźcy, podnóżki eurosojuza NIEMIECKIEGO, promocja lewackich ideologii , wałki i wały, montownie i masowa emigracja, Polak murzynem Europy, partiotyzm zwalczany, polskość to nienormalność

  PIS => 447 (wasze ulice, nasze kamienice), podnóżki wielkiego ameryko-eskimoskiego brata, pełzanie na twarzy przed „starszymi”, projekt Polin, socjalizm/etatyzm, jeszcze WINCYJ urzędników, państwa i przepisów krępujących już i tak skrępowane życie, zamordyzm i państwo policyjne, patriotyzm tylko na sztandarach i gębach (faktycznie zaś pogarda)

  • W sieci jest masa materiałów na ten temat:
   Sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana – powiedział premier. – Nie ma obecnie tego tematu, Polska jest pod tym względem całkowicie bezpieczna – oświadczył. Oczekiwania, by „Polska zadośćuczyniła za niemieckie zbrodnie oparte są na fundamentalnym nieporozumieniu”. „To my mamy prawo do tego, aby żądać odszkodowań” – stwierdził szef rządu.

   No ale niektórzy będa dalej udawać, że PIS jest za 447.

   Nie idźcie głosować na Dudę, to obudzicie się w tęczowym bagnie, a Konfederacje, ONRy, Marsze Niepodległości i inne wolnościowe/patriotyczne organizacje/inicjatywy zostaną zdelegalizowane, jako faszystowskie/rasistowskie/antysemickie/homofobiczne – tak jak to wielokrotnie podkreślał Trzaskowski i jego tęczowa świta (Rabiej, etc.).

   • Skoro całkowicie uregulowana, to na jaki temat rozmawiają w sprawie „zwrotu mienia” z Departamentem Stanu USA, jak przyznają rzecznicy tegoż?

    I dlaczego informacja jest ukrywana przed opinią publiczną?

   • Ćwoku niemyślący, przestań powtarzać nie rozumiejąc.
    „Sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana” – tak, to prawda i tylko to. 447 i ta cała terezińska słowa nie mówi o obywatelach amerykańskich. Czytaj uważnie!
    Jest mowa o mieniu bez-spad-ko-wym.
    I więcej mi się nie chce pisać, bo PiS w tej sprawie kręci jak cholera – Kneset w Krakowie, 3/4 rządu PiS w Tel Awiwie, Muzeum Polin, chanuka u prezydenta, dziwni ludzie jak Johnny Daniels, w podskokach zmieniona ustawa o IPN, itp., itd….

 4. Polacy po grabieży roku 89;i kilku następnych, wzięli się do roboty i do czegoś doszli. Teraz rzad chce to znacjonalizować i za bezcen oddać pejsatym, okupującym ziemię Palestyńską. Nic nie dzieje się bez przyczyny, dlatego zagłosuję przeciwko Dudzie, chociaż z czaskowskim mi nie po drodze…

  • W jakiej rzeczywistości żyjesz? Przecież rząd wielokrotnie wypowiadał się na ten temat:
   Sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana – powiedział premier. – Nie ma obecnie tego tematu, Polska jest pod tym względem całkowicie bezpieczna – oświadczył. Oczekiwania, by „Polska zadośćuczyniła za niemieckie zbrodnie oparte są na fundamentalnym nieporozumieniu”. „To my mamy prawo do tego, aby żądać odszkodowań” – stwierdził szef rządu.

   No ale niektórzy będa dalej udawać, że PIS jest za 447.

   Nie idźcie głosować na Dudę, to obudzicie się w tęczowym bagnie, a Konfederacje, ONRy, Marsze Niepodległości i inne wolnościowe/patriotyczne organizacje/inicjatywy zostaną zdelegalizowane, jako faszystowskie/rasistowskie/antysemickie/homofobiczne – tak jak to wielokrotnie podkreślał Trzaskowski i jego tęczowa świta (Rabiej, etc.).

   • Nie łżyj -> przedstawiciele Departamentu Stanu USA potwierdzają, że rozmowy w sprawie „zwrotu mienia” (czytaj-> rabunku) się toczą.

    O czym więc rozmowa, skoro nie ma tematu ? Dlaczego informacje o rozmowach nie są podawane do opinii publicznej w RP?

   • A w jakiej Ty?
    Jak mawia Pan Stanisław: „byłoby niegrzecznym sądzić, że jesteś głupi”, więc wiesz co mówisz i jesteś kłamcą w ważnej sprawie czyli łajdakiem. Powyżej odpowiedziałem Ci dlaczego.

 5. Najlepsze jest to, że tak znany w kręgach i inteligentny facet nie jest nawet wzięty pod uwagę w Wikipedii. Jakieś durne feministki, zboki, o których praktycznie nikt nie słyszał są – a on nie. Cała ta sfera najbardziej na świecie opiniotwórczych przekaziorów jest owładnięta polityczną poprawnością, czyli lewactwem. Rewolucja faktycznie zrealizowała „marsz przez instytucje”.

  • ▌▌„Rewolucja faktycznie zrealizowała «marsz przez instytucje».”

   Trzeba pogodzić się z tym, że massmediom udało się skutecznie zoperować mózgi samych wyborców — poczynając od epoki I. wojny światowej, poprzez szczyt skuteczności (dzięki pełnej jednokierunkowości przekazu [gazety, radio, szczekaczki na ulicach…] i pełnemu odcięciu od przekazów konkurencyjnych) w totalitarnej epoce narodowych socjalistów w Niemczech A. Hitlera oraz komunistów J. Stalina, aż po amerykańską „fabrykę snów” kształtującą myślenie o świecie miliardów.

   Pierwszym naprawdę skutecznym wyłomem w pełnej szczelności przekazu płynącego ze strony Grupy Trzymającej Władzę stał się Internet — i dlatego tak bardzo został przez nią znienawidzony — wprowadzana jest odpowiedzialność zbiorowa za komentarze (do zapłaty 50 mln euro za cudzy komentarz!), zupełnie jak pod niemiecką administracją: za znalezienie jednego partyzanta albo jednego Żyda może zostać spalona cała wieś wraz z mieszkańcami.

   .

   ▌▌Dlatego najważniejsze wyzwania na dziś:
   ● 1. Wolność słowa w Internecie.
   ● 2. Wolne wybory.

   .

   ▌▌„Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy!”

   .

 6. No a co się dziwić, ze nasz kraj się cofa, ludzie co chcą wprowadzać innowacyjność od razu są skazani na przegraną. Wypłata 500+ to się liczy dla wyborcy PIS, wystarczy stworzyć rodzinę, 3 dzieci plus rodzice i jak w bajce, nie trzeba nic robić. Karta rodziny, 1.500,plus zasiłek z marszu, a jeszcze dopłaty mieszkaniowe. I kto na nich pracuje no MY, MY dla których to praca najważniejsza, bo praca uszlachetnia człowieka. Ale, ale nie dla tych co żyją z socjalu. W Polsce bezrobocia nie ma , więc z jakiej racji socjal? praca na wyciągnięcie ręki. PIS tak zniewolił i ograniczył ludzi,że większość nie wie jakie wartości są ważne w życiu.Cofamy się, Duda nie może wygrać, nigdy.

 7. Ja tam żadnych umizgów do was nie czynię, kuce. Konfederacja to zbieranina gówniarzy i paru politycznych błaznów. Wsadźcie sobie te swoje głosy. Jeżeli nie rozumiecie różnicy między Dudą czy Kaczyńskimi, a różnymi Trzaskowskimi i Sikorskimi to szkoda z wami gadać. Najwyżej przegramy te wybory. A wy za parę miesięcy przekonacie się czy naprawdę „PiS PO jedno zło”.

  • Aby być niezależnym najpierw trzeba być silnym. PiS skutecznie blokuje bogacenie się Narodu, wystarczy spojrzeć na minimalizm Naczelnika. PO wspierała oligarchów – typki spod ciemnej gwiazdy, PiS wykreował nowy proletariat i go ciągle kokietuje, ale w cieniu oligarchów rósł prywatny biznes, teraz jak to zauważył dr Mentzen średni biznes jest po prostu prześladowany przez warstwę urzędniczą. To tak samo prowadzi do wasalizacji Polski, jak za czasów PO.
   Jako przedsiębiorca od 30 lat z pełną odpowiedzialnością mówię: to jest najgorszy czas dla Polski!
   A Ty przyjacielu ulegasz zwykłej propagandzie sukcesu. Urzędnicy i funkcjonariusze PiS to miałcy ludzie, nie mający żadnych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Nie uczynią Ci oni Polski silną, bo brak im jakichkolwiek walorów.

  • Niestety nie przegracie . Niestety szabesgoje będą nas okradać i poniżać ze zdwojoną zaciekłością . Niestety nadal będziecie przymykać oczy na lgtnkwd , femiterroryzm , ekowaffenss i innych dywersantów sorosa . Niestety akolici towarzysza kaczescu , zadbają żeby następne pokolenia były jeszcze większymi kretynami niż obecni wyborcy popisu skaczący do gardła każdemu kto ogląda inną telewizję niż on .

   • Zaniechanie jest takim samym działaniem tylko w drugą stronę. Pozorowane działanie przyklepane oszukańczą wzniosłą retoryką układaną przez szkolonych specjalistach od manipulacji tłumem jest domeną sprzedajnych polityków – nie tylko polskich – mnie jednak obchodzi IIIRP – karykatura wolnej Polski, wolnych ludzi. Niech się szybciej nawzajem pozagryzają żeby oczyścić powietrze. Dlatego jest szansa na przyśpieszacz. Szansa – nie pewność procesu, bo wiadomo – banda czworga ma dużo do stracenia.

  • Człeku… ja Twoje umizgi odrzucam na odległość. Bo wbrew temu co piszesz, tak czynisz. Mi nic po Tobie, bo Ty czyhasz na mnie i moje mienie.
   Różnica między Dudą i Czaskiem? Facjata? Wzrost? Zarost?
   Jesteście formacją z tradycjami – od Targowicy Wasz ród.
   Jesteście łajdakami, zdrajcami, kupczycie Polską.
   Jesteś beneficjentem tego układu, więc ślepy jesteś na prawdę. Codziennie goli Ciebie bez lustra fryzjer, a „sumienie masz czyste, bo nieużywane”.
   Może czas na zmianę…?

 8. Ulgi maja byc zniesione bo to demoralizacja. Podatki ograniczone do minimum.
  Urzedy maja zakladac uczciwosc obywateli a nie chec oszukania.
  Kary za oszustwo maja byc mozliwie wysokie i egzekwowane z cala surowoscia.
  Sady oczyszczone z komuchow i otwarte na nowych prawnikow.
  Urzednik ktoremu udowodni sie zla wole, np gdy majac wybor interpretacji na korzysc obywatela wybiera przeciwne rozwiazanie, powinien byc karany finansowo proporcjonalnie do poniesionych przez obywatela kosztow, a w skrajnych przypadkach powinno sie zabierac prawo do wykonywania zawodu.

Comments are closed.