Sławomir Mentzen wyjaśnił, dlaczego nie wierzy ani Dudzie ani Trzaskowskiemu [VIDEO]

Mentzen
Sławomir Mentzen. / foto: Prt Sc TVP Info

Na antenie TVP Info Sławomir Mentzen rozmawiał z Michałem Rachoniem. Polityk Konfederacji podkreślił, że próby pozyskania elektoratu tej partii w wykonaniu obu kandydatów na prezydenta są niewiarygodne.

Jak mówił Mentzen, Trzaskowski potrzebuje wyborców Konfederacji do tego, żeby wygrać z Andrzejem Dudą.

W wyniku tego szpagatu mogą pojawić się takie potworki, jak np. puszczenie oczka w kierunku środowisk radykalnej lewicy. Myślę, że nie bez powodu Rafał Trzaskowski w ciągu ostatnich kilku dni w ogóle nie eksponuje tego wątku, ponieważ wie, że gdyby go eksponował, to nie mógłby liczyć na poparcie większości wyborców Konfederacji – stwierdził polityk.

Ekonomista podkreślił jednak, że bliźniaczo podobną taktykę stosuje także urzędujący prezydent.

To nie jest tylko przypadłość Rafała Trzaskowskiego. Również prezydent Andrzej Duda przypomniał sobie, że nie powinno się raczej więcej podnosić podatków, w związku z czym z pewnym rozbawieniem od kilku dni obserwujemy jak to zarówno PiS, jak i PO puszcza oczko do wyborców Konfederacji. Próbują nas przekonać tym, że byli zawsze wolnorynkowi, wierzyli w gospodarkę wolnorynkową, w niskie podatki i zobowiązują się, że nigdy więcej nie będą podnosić podatków – dodał.

Mentzen wspomniał też słowa premiera Morawieckiego. Szef rządu stwierdził, że prezydent Duda jest „gwarantem” tego, że nie będzie podnoszenia podatków.

Powiedział to na dzień czy dwa przed wejściem w życie podatku od VOD, co pokazuje, że ta gwarancja niestety nie jest taka bardzo silna i można mieć obawy, że politycy nie będą się do niej stosować – podkreślił.

Marsz Niepodległości

Polityk odniósł się także do Marszu Niepodległości. Jak podkreślał, ma on wieloletnią tradycję.

Myślę, że politycy nie powinni liczyć na to, że nasza pamięć sięga dwóch tygodni wstecz. Przecież doskonale pamiętamy jak różnego rodzaju media czy też politycy lewicowi określali go mianem „marszu faszystów”, jak sprowadzali do Polski bojówkarzy Antify po to, żeby ten marsz rozbijać – podkreślił.

Mentzen przypomniał również, że Rafał Trzaskowski próbował zablokować przejście Marszu Niepodległości przez Warszawę. Z kolei politycy PiS-u w ubiegłym roku próbowali przejąć ten marsz.

My to wszystko pamiętamy. Z tego powodu właśnie nie wyrażamy swojego poparcia dla któregokolwiek z tych dwóch kandydatów – mówił Mentzen.

Źródło: TVP Info/Twitter

8 KOMENTARZE

 1. Trochę nie rozumiem tego „kluczenia” Bosaka typu „na kogo zagłosuję w II turze”. A dlaczego w ogóle jest „obowiązek” głosowania na niechcianego kandydata? Jeśli konfederacja jest – zasadniczo – przeciwko „bandzie czworga” – to dlaczego głosować znów (jak poprzednie trzydzieści lat) na „mniejsze zło”?? Bliższe jest mi pozycja JKM, który oznajmił, że nie będzie głosował i już (jasno i bez kręcenia). Przypominam też, że wciąż (teoretycznie) mamy epidemię.. (jeśli ktoś zapomniał)

 2. Każdy politykier , który zapewnia ,że nie będzie podnosił podatków kłamie i podnosił je będzie , takie oszustwa znane są na całym świecie. A co teraz zrobił Morawiecki z podatkami ? Oszuści i kłamcy.

 3. Jest czas aby zaistnieć i to pozytywnie, więc panie Mentzen wygarniaj pan im (POPiS-owi) śmiało. Nie oszczędzaj PiS-u, ani PO, przypomnij i wypomnij wszystkie afery, nierozliczone sprawy. Zobaczymy z jakiej gliny jesteś pan ulepiony? Rzucisz się pan jak tygrys do gardła, czy też jak kundelek tylko obszczekasz?

 4. Ciekawa sprawa że problemy z mikrofonem pojawiły się w momencie kiedy zaczął mówić o PiS i robieniu przez nich problemów z marszem niepodległości, TVP to gnój

 5. Możecie nie lubić PiSu, ale jakiś instynkt samozachowawczy chyba jeszcze macie? Pamiętacie sytuację w międzywojennych Niemczech? Socjaliści z komunistami żarli się o pryncypia, choć razem byli silniejsi. Ale przyszedł Hitler i jednych i drugich powsadzał do obozów. Może my do obozów nie trafimy, ale lewactwo ma już sądy i Senat, a gdy dostanie jeszcze prezydenta, to najdalej na wiosnę będą mieli całą władzę. I przynajmniej przez kolejne 8-12 lat jej nie oddadzą. A wtedy będziemy już mieli 20% bezrobocie, małżeństwa homoseksualne i obóz uchodźców w co drugim mieście. A wasze kochane pieniążki z podatków będą na kontach aferzystów w Luksemburgu.

  • Przecież PiS to też lewactwo tylko przystrojone w piórka pseudopatriotyzmu i pseudokonserwy.

   Socjalizm, etatyzm, WINCYJ państwa, kagańców, zakazów, nakazów, zamordę – PRL bis
   Od strony obyczajowej: konwencja „antyprzemocowa” (czyli genederyzm-lgbtqwerty-feminazim w natarciu), silna ochrona marszy zboków (i pałowanie np. przedsiębiorców), LGBT+/zboki po cichu w szkołach i przedszkolach, 1,5-1,7 mln obcokrajcowców (UKR ale też cała masa beżowych i azjatów spod znaku półksiężyca).

   A na dokładkę 447 -> czyli upadek ekoniomiczny RP, niewolnictwo Polaków, POLIN.

Comments are closed.