„Wyborcza” dla feministek ostrzega przed Konfederacją. „Uderz w stół, a nożyce się odezwą”

Wysokie Obcasy/Janusz Korwin-Mikke, Karina Bosak i Krzysztof Bosak na wiecu wyborczym. Foto: tter/@KONFEDERACJA
Janusz Korwin-Mikke, Karina Bosak i Krzysztof Bosak na wiecu wyborczym. Foto: tter/@KONFEDERACJ

„Uderz w stół, a nożyce się odezwą…” – tak na swoim Twitterze skomentował artykuł „Wysokich Obcasów” Grzegorz Braun. Przybudówka „Gazety Wyborczej” martwi się bowiem, że Konfederacja chce „po chrześcijańsku i homogenicznie”. Czerska interpretuje to jako postulat „żadnych mniejszości, żadnych praw kobiet, żadnych odstępstw od średniej krajowej”.

Na łamach dodatku do „Gazety Wyborczej” dla feministek podkreślono, że w czasie kampanii wyborczej Krzysztof Bosak „nie epatował swoimi skrajnie radykalnymi poglądami”, lecz koncentrował się na gospodarce. Redakcja z Czerskiej grzmi jednak, że „nie można mieć złudzeń”, a tezy konstytucje Bosaka zwiastują, że „ma być po chrześcijańsku i homogenicznie”. Polityk Konfederacji opowiada się bowiem za pełną ochroną życia i konstytucyjną ochroną dwóch płci.

Pretekstem do ostrzeżenia czytelniczek „Wysokich Obcasów” przed Konfederacją stała się deklaracja gietrzwałdzka, którą 27 czerwca podpisali m.in. Krzysztof Bosak, Robert Winnicki i Grzegorz Braun. Jest to nowa inicjatywa pro-life.

„My, zebrani w kaplicy sejmowej 27 czerwca AD 2020, niniejszym deklarujemy wolę takiego stanowienia i egzekwowania prawa w Rzeczypospolitej Polskiej, by życie ludzkie, w jego naturalnych, przez Boga Stwórcę wyznaczonych granicach, od poczęcia do naturalnej śmierci, było w naszej Ojczyźnie bezpieczne, z mocy prawa chronione i z całą konsekwencją przez władze i służby państwowe bronione. Bez względu na wiek, stan zdrowia, kondycję psychofizyczną czy sytuację społeczno–ekonomiczną, bez względu na aktualne czy przypuszczalne okoliczności, bez względu na dorabiane do nieludzkiej praktyki teorie eugeniczne, relatywizujące doktryny pseudomedyczne czy filozoficzne – aby wszelkie zamachy na życie niewinnych (ani zachęty do takich zamachów) nie miały w naszym państwie najmniejszych nawet pozorów legalności czy przyzwolenia” – głosi treść deklaracji.

Przytoczono też werdykt Trybunału Konstytucyjnego z 28 maja 1997 r.

„Wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana. Brak jest bowiem dostatecznie precyzyjnych i uzasadnionych kryteriów pozwalających na dokonanie takiego zróżnicowania w zależności od fazy rozwojowej ludzkiego życia. Od momentu powstania życie ludzkie staje się więc wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej” – czytamy.

Trzecia siła w Polsce

Wśród aborcjonistów postulat pełnej ochrony życia wzbudza spore przerażenie. Zwłaszcza w zestawieniu ze zdjęciem w tle na facebookowym profilu Grzegorza Brauna, na które zwróciła uwagę redakcja z Czerskiej. „Na jego zdjęciu w tle widnieje napis: „Konfederacja stała się trzecią siłą w Polsce. Jesteśmy w historycznej chwili. To wyniki zapowiadające prawdziwą polityczną zmianę. Nową, rodzącą się siłą jest Konfederacja”. Podpisano: Krzysztof Bosak” – czytamy.

Popłoch w szeregach feministek wzbudza fakt, że „członkowie owej «trzeciej siły»” walczą o pełną ochronę życia. Dla nich oznacza to skazywanie kobiet nie tylko na aborcyjne podziemie, ale też rodzenie śmiertelnie chorych dzieci”.

„Ponad milion Polek i Polaków chce „nowego porządku”. A on zaczyna się w Sejmie. Dokładniej: w sejmowej kaplicy” – z głębokim niezadowoleniem grzmi redakcja z Czerskiej.

Źródła: Wysokie Obcasy/Twitter/wRealu24.pl

22 KOMENTARZE

 1. To może ktoś wie i mi odpisze czy Korwin/Wolność też mają ten odchył jak reszta Konfederacji i zgadzają się z postulatem zakazania aborcji nawet w przypadku gwałtu?. To że Narodowcy i Braun chcą tego chorego „szariatu” to wiem, ale co z Korwinem?

  • Nie, Bosak juz to wyjasnial i bnie wiem po co manipulacja, ze chore dziecko rodzic, tak jak bedzie chore bo nie bedzie mialo reki to trzeba urodzic, a jesli bedzie ciaza zagrazala zyciu matki to juz wedle sumienia

   • Jeżeli ciąża zagraża życiu matki to występuje stan wyższej konieczności, kontratyp z kk. Nie ma przestepstwa, ewentualnie jest, ale sprawca nie podlega karze. gw i jej półinteligenci niepotrzebnie sie niepokoją.

  • żadna odpowiedź nie spowoduje, że coś z tego zrozumiesz; więc szkoda czasu na tłumaczenia ścianie betonowej czegokolwiek, a tak szczególnego i delikatnego tematu w szczególności;

  • a czy mężczyzna zgwałcony w celu zapłodnienia ma prawo żądać od gwałcicielki usunięcia poczętego dziecka
   ps
   właśnie odkryłem ciekawą rzecz ponieważ narzędzie pisowni wywalało mi błąd próbowałem sprawdzić w słownikach ortograficznych jak się pisze gwałcicielka i co ano się nie pisze bo przecież nie ma gwałcicielek są tylko niebu obrzydli gwałciciele
   panie feministki larum przecież nie o take równość walczyliłyście

   • tak samo myślę od ..kilku lat , nikt o tym nie gada , nie rozumie . bo ludzie nie umieją myśleć , niestety , tylko przejmuja mysli czyjes , …samodzielnie to nie bardzo

 2. Czym różni się człowiek poczęty w wyniku gwałtu, od człowieka poczętego nie w wyniku gwałtu? To jest sprawa logiki, a nie jakiejkolwiek religii. Kobieta zgwałcona cierpi, zgoda, ale to cierpienie nie uprawnia jej do morderstwa. Tak jak osoba cierpiąca i chora nie ma prawa zamordować kogoś innego, aby w ten sposób pozyskać narządy do przeszczepu lub pieniądze na leczenie siebie. Lewactwo próbuje narzucić pogląd, że zakaz aborcji wynika z religii, bo w ten sposób nie musi niczego argumentować, a mordowania nienarodzonych dzieci w żaden logiczny sposób wytłumaczyć się nie da.

 3. co wymagać od wyznawców socjalistycznej religii, socjalizm zostawia za sobą tylko trupy, nawet nie groby, co nasz nieszczęśliwa Polska doświadczyła na sobie, do dziś szukają szczątków, ofiar szechterów i jemu podobnych, milion czy jeszcze więcej, żadna różnica

 4. S(r)alon ciągle swoje, a to prawa kobiet w Polsce ( nich nagłaśniają kiedy w Polsce kobiety otrzymały prawa wyborcze, a kiedy w niektórych krajach Zachodu, a to antysemityźmie Polaków min. w przedwojennej Polsce- niech powiedzą głośno kiedy np. numerus clausus zniesiono w US- jeszcze po II wojnie, a to Polacy Państwo Polskie są współsprawcami Zagłady- przypisując indywidualne czyny mętów polskich całemu narodowi, a to prześladowanie homoseksualistów- niech głośno powiedzą, że w Polsce , także tej przedwojennej nie karano za homoseksualizm- w odróżnieniu od niektórych krajów Zachodu, gdzie jeszcze a latach 60-tych karano za to więzieniem. Dla s(r)alonu panamichnikowego szary obywatel wart jest tylko pogardy i nie dla niego jest demokracja. Demokracja wg nich jest tylko dla jaśnie oświeconych.

 5. Poczytajcie sobie Boya-Zelenskiego : „Pieklo kobiet” i „Fabrykanci aniolkow”.
  Mysle , ze to juz najwyzszy czas (sic!) zakonczyc te dyskusje na temat aborcji. 95% Polakow podobno jest wierzaca wiec dla nich nie ma potrzeby tworzenia prawa w tym wzgledzie. Nauka Kosciola powinna im wystarczyc w tym wzgledzie.
  Zatem prawo tworzone ma byc jedynie dla mniejszosci?!?
  Poza wszystkim . moze najpierw uchwalenie ustawy o realnej pomocy dla rodzicow , ktorzy na aborcje eugeniczna sie nie zgodzili. Bo po podjeciu takiej decyzji s zostawieni sami sobie ! Zamiast rozdawania durnowatego 500+ dla ” madek i bombelkow” , to moze konkretna pomoc nie tylko finansowa ale np. : darmowa rehabilitacja, darmowe leki, sprzet etc. Miesieczna pensja dla rodzica- opiekuna i ZUS oplacany przez panstwo. A takze stala renta dla dziecka. O edukacja spoleczenstwa i programach wdrazania tych niepelnosprawnych do zycia w spoleczenstwie i pracy, nawet nie wspomne.. Radze sie zapoznac ,jak w Niderlandach( uwazanych za czesc tzw. „cywilizacji smierci”) taka opieka wyglada!!!
  U nas tylko geby pelne frazesow.

  • W takim razie zlikwidujmy cały kodeks karny! Jako, iż mamy wcale nie jedno uregulowanie prawne, dotyczące grup mniejszych nawet niż 5% społeczeństwa, bezsens wypowiedzi nadpsutej konserwy jest podwójny. Bez względu na to, co człowiek w życiu dostanie od innych (albo nie dostanie) mordować prawa nie ma.

  • Po co rodzicie chore kaleki? Rodźcie zdrowe i silne dzieci , dbajcie o siebie zamiast chlać i ćpać degeneruchy jedne. Najpierw się sami niszczycie , a potem jeszcze chcecie mordować biedne niewiniątka bydlaki jedne..

 6. Czytając wasz „komentarze” teraz wiem, dlaczego Bosak przegrywa. Elektorat nudzącej się dzieciarni, bez pomysłu na własne życie, ogłupione ideami szurniętego dziada (takie tam fiksum-dyrdum, ucha-cha) to są wyborcy Konfederacji. Tak dzbany, nie ma co gał wyłupiać…matołki i niedorozwoje. Ale dosyć przymilania się do was. Poza tym…ceterum censeo, że Bosak i jego sztab musi zrezygnować z pełnionych funkcji. Mieliście na to kilka lat i wynik 7% to porażka. Hołownia bez przygotowania pobił was dwukrotnością wyniku. Srom Konfederacji !

 7. Brawo kg. Rozumiem, ze jestes przeciwko karze
  smierci! Kazde zycie sie liczy, czyz nie ;))))
  Przy okazji pogratulowac umiejetnosci czytania ze zrozumieniem

 8. A który to fragment przeczytałem bez zrozumienia? W przeciwieństwie do nadpsutej konserwy (która być moze sama bez zrozumienia powtarza sprzeczny ze sobą czerwony bełkot) ze zrozumieniem przeczytałem też Boya (argumenty prawne – nielogiczne, medyczne – nieaktualne). Co ty sobie wyobrażasz, ze jak przeczytałeś blisko stuletnią ramotę, to wszystkie rozumy pozjadałeś? Argumentacja aborcjonistów na poziomie Boya zresztą z reguły się zatrzymała. Argument o pomocy dla chorych też jest błędny (przynajmniej z logicznego punktu widzenia) bo skoro taż istnieje w krajach cywilizacji śmierci, to znaczy że nie wpływa na ochronę życia. Kończę, bo darmowych korepetycji udzielać nie mam zamiaru. Poczytaj jeszcze raz Boya, potem siebie i przemyśl.

Comments are closed.