Były niemiecki kanclerz jako kukiełka Putina

Gerhard Schroeder i Władimir Putin/ Twitter
Gerhard Schroeder i Władimir Putin/ Twitter

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec Gerhard Schröder ostrzegł, że sankcje USA nałożone na gazociąg Nord Stream 2 oznaczają „koniec partnerstwa transatlantyckiego”. Nie wiadomo tylko, czy mówi to jako polityk niemiecki, czy jako pracownik rosyjskiego sektora energetycznego?

Skompromitowany współpracą z Putinem po opuszczeniu fotela kanclerza Schroeder mówi, że „sankcje przeciwko sojusznikowi w ramach NATO podczas załamania gospodarczego to celowe kończenie partnerstwa transatlantyckiego.”

Według dziennika „Handelsblatt”, słowa takie miały paść podczas przesłuchania przed komisją gospodarki i energetyki Bundestagu.

Schröder przekonywał, że USA podważają suwerenność Zachodniej Europy i dokonują ataku na europejską gospodarkę. Socjaldemokrata zapewne odpowiednio zmotywowany przez prezydenta Putina przeszedł do kontrofensywy.

Przypomnijmy, że na początku czerwca politycy zarówno Demokratów,jak i Republikanów zgłosili projekt ustaw doprecyzowujących sankcje nałożone na Nord Stream 2. Mogą one skutecznie zatrzymać budowę Nord Stream 2 i „definitywnie pogrążyć ten projekt”. Nie trzeba dodawać, że leży to także w interesie Polski.

Comments are closed.