Dożywocie dla brytyjskiej konwertytki na islam, która planowała wysadzić katedrę św. Pawła

Katedra św.Pawła w Londynie Fot. Wikipedia

37-letnia kobieta została skazana w piątek 3 lipca przez londyński sąd karny Old Bailey na dożywotnie pozbawienie wolności. Wyrok nie przewiduje wcześniejszego zwolnienia, niż po 14 latach.

Chodzi o zaplanowanie ataku bombowego na katedrę św. Pawła. Skazana to Safiyya Amira Shaikh, wcześniej znana jednak jako Michelle Ramsden. Przeszła na islam w 2007 r. i uległa radykalizacji.

Aktywnie poszukiwała w internecie informacji w jaki sposób wyrządzić największe szkody. Chodziło o zamach na pochodzącą z początku XVIII wieku anglikańską katedrę św. Pawła.

Według prokurator Alison Morgan, Safiyya Amira Shaikh „chciała zabić siebie i jak największą liczbę ludzi”. Poczyniła przygotowania i zwerbowała współpracowniczkę. Wpadła, bo ta okazała się „tajniakiem” policyjnym.

W sądzie 37-latka przyznała, że ​​planowała atak terrorystyczny i publikowała treści pochwalające terroryzm. Obrona podważała realność takiego ataku.

W czasie ogłaszania wyroku, Shaikh ubrana w czarny hidżab, uśmiechnęła się i uniosła palec wskazujący do nieba, co uznano za symbol lojalności wobec ISIS.

Źródło: Le Figaro/ AFP

3 KOMENTARZE

  1. Te wyroki z nazwą dożywocie, gdzie można wyjść po iluś tam latach to kpina i PAŁA Z LOGIKI! Założę się że ten kto to wymyślił był komuchem… a wystarczyło dożywocie wziąść w „”. Osoby na panstwowych stołkach za brak logiki powinni być karani konfiskata majatku i więzieniem, szybciutko odechcialo by się im tworzenia i egzekfowamia miliona debilnych praw, ustaw etc.

    • Dożywocie w Anglii to pozbawienie wolności na niezdefiniowany okres czasu.
      Tak opisuje ten wyrok ichniejsze ustawodawstwo.
      Najwcześniej można wyjść chyba po 8 czy 9 latach.

Comments are closed.