Pozazdrościli „Wiedźminowi”. Twórcy serialu „Westworld” i Amazon zekranizują „Fallout”! [VIDEO]

Foto: YouTube Bethesda Softworks

Sukces serialu „Wiedźmin” zainspirował innych producentów. Teraz chcą zekranizować kultową grę „Fallout”.

Serial „Wiedźmin” na platformie Netflix zyskał rzeszę fanów na całym świecie. Produkcja zyskała uznanie nie tylko fanów gry czy książek Sapkowskiego.

Sukces „Wiedźmina” i Netflixa postanowiła powtórzyć największa konkurencja kalifornijskiej spółki – Amazon. To właśnie na tej platformie ukazać ma się ekranizacja gry „Fallout”.

To kultowa post-apokaliptyczna gra RPG, ciesząca miliony graczy na całym świecie. Jej pierwsza część została wydana w 1997 roku, a najnowsza – „Fallout 76” w 2018 roku.

Od 2007 roku prawa do serii ma spółka Bethesda.

Za serial na podstawie gry „Fallout” odpowiadać będą Jonathan Nolan i Lisa Joy. To twórcy cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem serialu „Westworld”.

Nolan i Joy powiedzieli, że chcą zachować mroczny klimat gier. Jednak zależy im również na wydobyciu ironicznego poczucia humoru i stylu B-klasowego kina.

Nolan i Joy będą produkowali serial ze swoim studiem Kilter Films.

Źródło: Filmweb

5 KOMENTARZE

  1. Wystarczy że Bethesda zrobiła Fallout 76, który okazał się gigantyczną zbugowaną porażką, którą po kilku dniach dodawali za darmo przy zakupie myszki xD

  2. Coś czuję, że ta ekranizacja będzie klapą. Seria „Fallout” cechuje się przecież złożoną fabułą, możliwością podejmowania różnego rodzaju interakcji i zachowań, wielością zakończeń, które zależą od tego co zrobi gracz oraz tym, że łącznie wszystkie części rozgrywają się na przestrzeni ponad 100 lat i w różnych miejscach Ameryki. Ponadto ludzie, którzy nie mieli styczności z grami z tej serii, mogą mieć problem ze zrozumieniem tematyki serialu i będą szukać analogii pomiędzy „Falloutem”, a serią filmów „Mad Max” (z racji tego, że oba tytuły rozgrywają się w świecie po wojnie nuklearnej). Twórcy zaś mogą zrujnować serial.

Comments are closed.