
Oświadczenia poselskie przynoszą wiele ciekawych informacji. Poseł Janusz Kowalski z klubu PiS przez niecały rok zarobił ponad 400 tysięcy złotych z państwowych spółek.
Poseł Janusz Kowalski do Sejmu wszedł dopiero w tej kadencji, wcześniej bez powodzenia kandydował z list Platformy Obywatelskiej w 2005 roku. Jednak już od czasu prezydentury Śp. Lecha Kaczyńskiego jest związany z PiS-em.
W latach 2009-2010 pracował w Kancelarii Prezydenta, a później zajął się polityką samorządową. Przed wejściem do Sejmu IX kadencji suto korzystał z zasiadania w państwowych spółkach.
Według oświadczenia majątkowego posła PiS-u w 2019 roku zarobił ponad 318 tysięcy złotych z tytułu bycia członkiem zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. To kwota za okres jedynie do czerwca 2019 roku.
Prawie 115 tysięcy złotych to z kolei „drobne” zarobki z tytułu bycia członkiem zarządu w KGHM Polska Miedź S.A. Tu również poseł nie spędził całego roku, ale okres do 11 listopada 2019 roku.
Ponadto Janusz Kowalski zanotował dochody z jeszcze dwóch źródeł finansowanych przez podatników. W Ministerstwie Aktywów Państwowych zarobił prawie 6,8 tysiąca złotych oraz ponad 10 tysięcy złotych z tytułu pełnienia funkcji posła.

![Obie Konfederacje ze wzrostem poparcia. PiS traci, ale trzyma się mocno na drugim miejscu [SONDAŻ]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/03/mentzen-braun-kaczynski-ok-100x70.jpg)





![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
![AfD liderem sondaży. Mają jednak słaby punkt [SONDAŻ] AfD](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/afd-alternatywa-dla-niemiec-100x70.jpg)
