Swoi na państwowym. Poseł PiS zarobił ponad 400 tysięcy złotych w państwowych spółkach

Janusz Kowalski. / foto: PAP

Oświadczenia poselskie przynoszą wiele ciekawych informacji. Poseł Janusz Kowalski z klubu PiS przez niecały rok zarobił ponad 400 tysięcy złotych z państwowych spółek.

Poseł Janusz Kowalski do Sejmu wszedł dopiero w tej kadencji, wcześniej bez powodzenia kandydował z list Platformy Obywatelskiej w 2005 roku. Jednak już od czasu prezydentury Śp. Lecha Kaczyńskiego jest związany z PiS-em.

W latach 2009-2010 pracował w Kancelarii Prezydenta, a później zajął się polityką samorządową. Przed wejściem do Sejmu IX kadencji suto korzystał z zasiadania w państwowych spółkach.

Według oświadczenia majątkowego posła PiS-u w 2019 roku zarobił ponad 318 tysięcy złotych z tytułu bycia członkiem zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. To kwota za okres jedynie do czerwca 2019 roku.

Prawie 115 tysięcy złotych to z kolei „drobne” zarobki z tytułu bycia członkiem zarządu w KGHM Polska Miedź S.A. Tu również poseł nie spędził całego roku, ale okres do 11 listopada 2019 roku.

Ponadto Janusz Kowalski zanotował dochody z jeszcze dwóch źródeł finansowanych przez podatników. W Ministerstwie Aktywów Państwowych zarobił prawie 6,8 tysiąca złotych oraz ponad 10 tysięcy złotych z tytułu pełnienia funkcji posła.

Oświadczenie posła PiS Janusza Kowalskiego.

3 KOMENTARZE

  1. …i dlatego taki leń i obibok będzie chwalił PIS. Do innej roboty toto nie pójdzie bo nic nie umie…
    I takich lewusów z Polsce jest mnóstwo. Już Piłsudski powiedział, że do polityki idą nieudacznicy i karierowicze…chociaż sam takim był.

Comments are closed.