Trzaskowski wygrywa z Dudą. Najnowsze badanie poparcia przed II turą wyborów [SONDAŻ]

Duda Trzaskowski/kandydaci na prezydenta/sondaż
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: PAP

Najnowszy sondaż wskazuje, że Rafał Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą. Różnica jest jednak minimalna.

Pracownia Kantar przeprowadziła nowy sondaż poparcia dla kandydatów przed II turą wyborów. Wyniki badania opublikowały „Fakty” TVN24.

Z badania wynika, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wygrywa z poparciem 47 proc. Kandydat PiS Andrzej Duda ma 46 proc. poparcia.

Co ciekawe, topnieje liczba niezdecydowanych wyborców. I jak wskazuje sondaż – niezdecydowani przechodzą na stronę prezydenta Warszawy.

W porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni, zrealizowanego tuż po I turze Rafał Trzaskowski zyskał 2,3 punktu procentowego. Natomiast kandydat PiS zaledwie 0,6 pp. Więcej.

Obecnie niezdecydowanych pozostaje 7 proc. ankietowanych. Czyli o 2,9 pp. mniej niż w poprzednim badaniu.

Sondaż wykonano w dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób. Sondaż po pierwszej turze, wykonany tuż po ogłoszeniu wyników dał wynik 45,4 do 44,7 do PiS.

Źródło: Fakty TVN 24

28 KOMENTARZE

  • Ponieważ obóz patriotyczny rządzić nie może to w interesie Polski jest SŁABA władza, bo ta wyrządzi mniej szkód.
   To sugeruje głos na Trzaskowskiego.

  • Problem nie w tym który lepszy, ponieważ obydwaj są równie mierni. Problem polega na tym że żaden nie powinien być prezydentem…

   • Zeby ustawa Trzaskowskiego przeszla, musi ja poprzec Sejm. Co sie nie stanie.

    Wiec pytanie, czy wolisz PAT wokol LGBT czy tez przepychanie kolejnych podatkow.

    • Niestety, tak wielu naszych wierzących uważa, a w nich także większość księży. Bo to jest „sprawiedliwość społeczna”. Na szczęście (!) nauka KK jest zupełnie inna od tego co „nasi” uważają. Są o tym encykliki, jest KNS, wszystko wyłożone, tylko „zapomniane”…

 1. Olewam ich obu
  A. Duda pokazał jaki jest miękki, uległy … co pokazał w swojej kadencji podobnie jak L. Kaczyński, Komorowski, pijak Kwaśniewski, Wałęsa.
  LGBTQ R. Trzaskowski to podobny poziom uległości
  Do tego grupa Bildberg, prostytucja pedofilia, narkomania Adrenochrom …
  wśród elit
  Coś czuję że panowie Duda, Trzaskowski nie raz zdradzali żony
  jak Bill Clinton, George Bush Sr …

  • Trzaskowski nie zdradza Rabieja!? Strażnik Pióra gdyby chciał zdradzić swoją czaplę – to znając go, zapytałby swego mocodawcę Wielkiego Intryganta.

 2. Rząd Tuska (w którym Rafał Trzaskowski był ministrem) dokonał podwyżki podatków: stawek VAT (z 3% do 5%, z 7% do 8% i z 22% do 23%), stawki rentowej (o dwa pkt. proc.), akcyzy (na ON, wódkę i papierosy), zamrożenie progów PIT oraz i tak śmiesznie niskiej kwoty wolnej od podatku. Do tego jeszcze doszły nowe daniny: podatek od miedzi i srebra, myto (via toll), podatek bankowy i inne.
  Ludzie zapominają, że Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym PO, był ministrem cyfryzacji w rządzie Tuska, był doradcą i pracownikiem Hanny Gronkiewicz Waltz. Zapomnieli tez co to był za PO-wski rząd – pełen afer, głosujący za ACTA, podniesieniem wieku emerytalnego, podnoszącego stawki podatku VAT, k r a d n ą c e g o pieniądze z OFE i patrzącego przez palce na k r a d z i e ż e VAT/CIT/Akcyzy, chcący przyjmować i s l a m s k i c h migrantów (każdą ilość, jak twierdził ich rzecznik) podpisujący niekorzystne dla Polski kontrakty gazowe z Rosją oraz wiecznie na klęczkach przed Niemcami. A sam Trzaskowski to LGBT i oszustwa wyborcza – 77 obietnic wyborczych złożył Trzaskowski kandydując na prezydenta Warszawy, a spełnił z nich 5.

  • Tak, to prawda, ale nie musisz nam tego przypominać, bo jeśli ktoś z nas zagłosuje na Czaska, to nie z tego powodu, że go lubi, lecz ze względu na strategię polityczną, więc już daj sobie spokój i idź z tego forum, bo tu nic nie wskórasz.

   Tak, to prawda, ale czy ktoś za to wszystko odpowiedział? Czy ktoś poszedł do więzienia, został mu skonfiskowany majątek? Nawet Gawłowski – kozioł ofiarny, bo taki jest niezbędny – nie ma jeszcze wyroku. Wynika z tego wprost, że PiS od 5 lat ochrania tych złodziei z PO!
   Spróbuj temu zaprzeczyć…

 3. musimy głosować przeciw PIS, inaczej zniszczą nas do następnych wyborów parlamentarnych i nie będzie prawdziwej alternatywy na prawicy.

   • Nie rozumiesz, że jedni i drudzy nas okradają i krzywdy sobie nie robią!? Nie filozofuj – jak rabują „na wydrę”. Wydzierają wszystko, co się da. A ponadto sztuczne stanowiska za wielką forsę i nic do roboty, zero odpowiedzialności. Kurwa jest kurwą, a złodziej złodziejem i koniec.

 4. wygrana trzaskowskiego będzie końcem konfederacji
  zadni narodowcy już na was nie zagłosują i skończycie poza parlamentem

  • Mógłbym powiedzieć, że musisz się bardziej postarać, bo takie argumenty na nas nie robią wrażenia. Ale oszczędzę Ci – nie wysilaj się, bo nie znajdziesz argumentu, by nas przekonać. Mamy to już rozwałkowane i nie ma jednoznacznej odpowiedzi „co lepsze”, więc każdy zagłosuje jak mu sumienie i rozum podpowie.

 5. Kampania dezinformacyjna w internecie przeciwko elektoratowi Dudy, aby nie iść na drugą turę wyborów. Argument, że jeśli ktoś głosował w pierwszej turze na Dudę, to głos przechodzi automatycznie z pierwszej tury na drugą jest świadomym kłamstwem. W drugiej turze trzeba ponownie iść na wybory. Zdradziecka „Platforma Antyobywatelska” wspomagana przez dawnych funkcjonariuszy SB, z braku pomysłów na przyszłą Polskę i z braku programu, postawiła na dezinformację. Nie pierwszy raz. Czy autorem tej dywersji jest ten dup.ek, kierownik „SokuzBuraka”, który jest w sztabie „Rafałka z LGBT+”? To syn oficera SB z Warszawy, podobnie dziećmi warszawskich oficerów SB są znani dziennikarze TVN24 pani Monika Olejnik i Andrzej Morozowski.

 6. Propagandowym macherom z PO i SB chodzi o okłamanie emerytów. Argument, że jeśli ktoś głosował w pierwszej turze na Dudę, to głos przechodzi automatycznie z pierwszej tury na drugą jest świadomym kłamstwem. W drugiej turze trzeba ponownie iść na wybory. Zdradziecka „Platforma Antyobywatelska” wspomagana przez dawnych funkcjonariuszy SB, z braku pomysłów na przyszłą Polskę i z braku programu, postawiła na dezinformację.

 7. Uprawnienia Prezydenta RP są znikome. Osobiście w Polsce widziałbym system semiprezydencki bądź prezydencki – oczywiście z Panem Krzysztofem Bosakiem na czele.
  W systemie parlamentarno-gabinetowym, jaki obecnie występuje w Naszym Kraju, prezydent jedynie podpisuje ustawy podsunięte mu przez sejm. Trzaskowski będąc prezydentem być może blokowałby niektóre z nich.
  Obecny lewicowo-socjalny system musi zostać zastąpiony. Mowa tu o całym funkcjonującym do dziś układzie czerwonostołowym. Tylko jak?
  Konfederacja całkowicie u władzy…

Comments are closed.