Wojciech Cejrowski nie ma wątpliwości kto zostanie nowym prezydentem „wobec postawy Konfederacji”

Wojciech Cejrowski. / fot. Prt Sc TVP Info
Wojciech Cejrowski. / fot. Prt Sc TVP Info

Wojciech Cejrowski wypowiedział się na temat możliwego rozstrzygnięcia II tury wyborów prezydenckich. Na ostatniej prostej zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Znany podróżnik nie miał dobrych wieści dla tego pierwszego podczas rozmowy z Krzysztofem Skowrońskim w programie „Studio Dziki Zachód”.

– Kiedy patrzę na frekwencję i na wyniki, to widzę, że Trzaskowski wygrał, bo jak się doda jego procent plus sektę Hołowni, plus Biedronia plus, plus wszystkich innych z Konfederacji, którzy nie lubią Dudy, … to oni albo zostaną w domu, albo zagłosują po złości na Trzaskowskiego – tłumaczył Cejrowski.

W związku z tym podróżnik nie ma dobrych wieści dla Dudy. – Moje przewidywanie statystyczne jest takie, że Trzaskowski wygra. Obawiam się, że będzie prezydentem Polski, Duda nie jest w stanie przyciągnąć sobie nowych wyborców, a pewnie mniej osób pójdzie do drugiej tury… Duda nie ma skąd dobrać wobec postawy Konfederacji – zaznaczył. Wcześniej krytykował Konfederację, że ta nie chciała wejść w porozumienie z PiS-em i poprzeć obecnego prezydenta.

Według Cejrowskiego, Duda nie przebije się ponad poziom głosów jakie otrzymał w I turze. – W przeciwnym razie Duda ma ile ma, natomiast Trzaskowski ma więcej w drugiej turze, kiedy odpadli inni i ich wyborcy w dużej dyscyplinie, pójdą na Trzaskowskiego, bo się będą bali, że Duda wygra – dodał.

Comments are closed.