Wzruszająca opowieść Trzaskowskiego o wyborcach Bosaka. „Podchodzili do mnie na wiecach”

Rafał Trzaskowski. / foto: Twitter: Kropka nad i

Festiwal hipokryzji i walki o wyborców Krzysztofa Bosaka trwa. Teraz Rafał Trzaskowski w programie „Kropka nad i” zdradził, dlaczego jego zdaniem wyborcy Konfederacji powinni na niego głosować.

Po tym, jak Krzysztof Bosak zajął czwarte miejsce, zdobywając prawie 7 procent głosów, walka o jego wyborców trwa ostro zarówno ze strony Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości prześcigają się w tym, komu bliżej do Konfederacji. Trzaskowski zaproponował już dwa postulaty z programu „piątki Bosaka”, w których ten zaprezentował wolnorynkowe propozycje dla gospodarki.

Pozytywnie o Konfederacji wypowiadali się także czołowi politycy KO, tacy jak Borys Budka i Grzegorz Schetyna. Ten drugi wyraził nadzieję, że Krzysztof Bosak dołączy do „opozycji demokratycznej”.

Teraz Rafał Trzaskowski w „Kropce nad i” przekonywał wyborców Bosaka, dlaczego ci powinni na niego głosować. Przekonywał, że osoby głosujące na Bosaka byli obecni na jego wiecach i podchodzili, zapewniając o poparciu w II turze.

Mówili: „jest pan niezależny” – relacjonuje Trzaskowski, a my nie możemy powstrzymać łez wzruszenia. – 12 lipca zagłosujemy, czy chcemy zmiany, czy nie. A prawie wszyscy wyborcy Bosaka są zmiany – przekonywał.

Dodawał, iż z „nie zgadza się z poglądami Krzysztofa Bosaka w bardzo wielu kwestiach”, podkreślał jednak, że możliwe jest tutaj porozumienie w sprawach gospodarczych.

Konfederacja już w trakcie wieczoru wyborczego przypomniała, że nie poprze żadnego z dwóch kandydatów. W ostatnich dniach partia przypomniała, iż PO podwyższała podatki ponad 20-krotnie.

21 KOMENTARZE

  • Uczepiłeś się jednego tematu jak rzep psiego ogona i w koło Macieju kopiuj-wklej w każdej dyskusji. Wyraziles swoje zdanie, już wszyscy wiedzą co myślisz i wystarczy. Mam nadzieję że jesteś dumny. (Autentyczny Ruch Narodowy to rozumiem Marian Kowalski czy też Jablonowski vel Olszanski tak? Z nimi na pewno uzbieralibysmy 30%. Na bank.)

  • Onegdaj takim jak Ty w szeregach wojska, zazwyczaj dawano kulkę w łeb.
   Krzysztof, przecież chyba aż tak dużo za to nie dostajesz? Zmień profesję, nie marnuj sobie życia.

   Szanowna Redakcjo, czy można by zatopić osobnika „Krzysztof”?

 1. W II turze oddaję głos na obydwu kandydatów… bo taki mi się podlizują, że nie mogę się zdecydować, więc dam im po równo xD …niech mają chłopaki, niech się cieszą, …a co! stać mnie jeszcze, bo jeszcze przynajmniej to nie jest opodatkowane przez PO-PiS xD

  • To bardzo dobry wybór. Przecież te fagasy sami postulują żeby wszystkim dawć po równo. Tak więc uważam że powinno się im także powinno się dać po równo. Jeden głos na Dudę i jeden głos na Trzaskowskiego. Jak ma być sprawiedliwość społeczna i demokracja to tak ma być.

  • Pomysł dobry, ale osobiście nieco skłaniam się do nie głosowania, jeszcze poczekam na sondaże ile osób to chce zrobić. Był sondaż, gdzie 37% to zadeklarowało, ale to było w piątek przed I. turą. Chodzi mi o to, by frekwencja się załamała, bo tylko to może być jakimś głosowaniem.
   Oddanie głosu nieważnego też ma sens, ale musiałoby by również mieć szeroki wymiar, a tego sondaże raczej nie uwzględnią.

   • dobra myśl z niską frekwencją, ale myślę , że to się nie uda. Ja będę wiózł stara ciotkę na głosowanie. skorzystam z okazji aby oddać nieważny głos na obu komunistów, ze stosownym dopiskiem. Przynajmniej nikt mojej karty nie wykorzysta.

 2. Trzaskowski! Będę szczery!
  Dla mnie jesteś zwykłą „świnią przy korycie władzy”!
  Głosować na ciebie mogą zatem tylko inne świnie!!!

 3. „jest pan niezależny”. Noezalezna pacynka? Nie ma takue czegos na tym swiecie. Albo sie jest pacynka albo mezczyzna.

 4. Czosnkowski już odkrywa w sobie patriotę, tylko patrzeć jak jego kontrakdydat odkryje w sobie libertarianina i wolnorynkowca, potem zaś z górki – ryby dostaną głos, świnie zaczną śpiewać i tęczowe jednorożce masowo wyjdą na kwieciste polanki.

 5. czemu tacy jak Trzaskowski nigdy nie kończą wypowiedzi w której pada słowo „niezależny” – „jestem niezależny” – może, tylko od kogo niezależny…? warto byłoby cisnąc by jednak to zdanie kończyli.

 6. Coś mam przeczucie, że pupkowanie panu Trzaskowskiemu nie pomoże, szczególnie w środowisku wolnościowców.

 7. NA SZUJE NIE GŁOSUJĘ ! PiS I PO to jedno zło! Każda władza nam przeszkadza! Nie – dla manekina ! Nie – dla Szamboleja!

Comments are closed.