Wzruszająca opowieść Trzaskowskiego o wyborcach Bosaka. „Podchodzili do mnie na wiecach”

Rafał Trzaskowski. / foto: Twitter: Kropka nad i

Festiwal hipokryzji i walki o wyborców Krzysztofa Bosaka trwa. Teraz Rafał Trzaskowski w programie „Kropka nad i” zdradził, dlaczego jego zdaniem wyborcy Konfederacji powinni na niego głosować.

Po tym, jak Krzysztof Bosak zajął czwarte miejsce, zdobywając prawie 7 procent głosów, walka o jego wyborców trwa ostro zarówno ze strony Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości prześcigają się w tym, komu bliżej do Konfederacji. Trzaskowski zaproponował już dwa postulaty z programu „piątki Bosaka”, w których ten zaprezentował wolnorynkowe propozycje dla gospodarki.

Pozytywnie o Konfederacji wypowiadali się także czołowi politycy KO, tacy jak Borys Budka i Grzegorz Schetyna. Ten drugi wyraził nadzieję, że Krzysztof Bosak dołączy do „opozycji demokratycznej”.

Teraz Rafał Trzaskowski w „Kropce nad i” przekonywał wyborców Bosaka, dlaczego ci powinni na niego głosować. Przekonywał, że osoby głosujące na Bosaka byli obecni na jego wiecach i podchodzili, zapewniając o poparciu w II turze.

Mówili: „jest pan niezależny” – relacjonuje Trzaskowski, a my nie możemy powstrzymać łez wzruszenia. – 12 lipca zagłosujemy, czy chcemy zmiany, czy nie. A prawie wszyscy wyborcy Bosaka są zmiany – przekonywał.

Dodawał, iż z „nie zgadza się z poglądami Krzysztofa Bosaka w bardzo wielu kwestiach”, podkreślał jednak, że możliwe jest tutaj porozumienie w sprawach gospodarczych.

Konfederacja już w trakcie wieczoru wyborczego przypomniała, że nie poprze żadnego z dwóch kandydatów. W ostatnich dniach partia przypomniała, iż PO podwyższała podatki ponad 20-krotnie.

Comments are closed.