Przestanie wygadywać głupoty? Ordo Iuris pozywa Agnieszkę Holland

Agnieszka Holland jest wściekła. Chodzi o Brexit. Foto: PAP/Jacek Bednarczyk
Agnieszka Holland jest wściekła. Chodzi o Brexit. Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Agnieszka Holland zarzuciła organizacji Ordo Iuris wprowadzanie „putinowsko-faszystowskich” ustaw. Teraz czeka ją za to proces.

Reżyserka Agnieszka Holland w skandaliczny sposób zaatakowała katolickich prawników z Ordo Iuris. Holland w audycji Elizy Michalik zarzuciła prawnikom, iż w „mącą ludziom w głowach”.

– Pod hasłami rodziny, dziecka, dobra dzieci i wolności, wprowadza faszystowskie ustawy, putinowsko-faszystowskie – rzuciła na wizji. W ten sposób odniosła się do tzw. „stref wolnych od LGBT”.

Ponadto reżyserka stwierdziła, że łatwość, z jaką kolejne samorządy wprowadzają „strefy wolne od LGBT” pokazuje, jak skuteczną organizacją jest Ordo Iuris.

W sobotę Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris poinformowała, że pozywa reżyserkę. Pozwana została też rzeczniczka SLD, posłanka Anna Maria Żukowska.

– Sprawa Agnieszki Holland dotyczy wywiadu jakiego udzieliła portalowi Onet.pl. Reżyser fałszywie zarzuciła Instytutowi wprowadzanie „faszystowskich ustaw”. Za słowa wprost przypisujące Fundacji cechy kojarzące się z wielkimi lewicowymi autorytaryzmami i narodowo-socjalistycznym totalitaryzmem, Ordo Iuris domaga się stosownych przeprosin opublikowanych na portalu, na którym ukazał się wywiad. Instytut wnosi także o stałe opatrzenie wywiadu informacją, że wypowiedzi Agnieszki Holland zostały uznane za naruszający dobra osobiste, a także o nakazanie umieszczenia przeprosin w jednym z ogólnopolskich dzienników – poinformowało Ordo Iuris.

Źródło: Onet / Ordo Iuris

16 KOMENTARZE

 1. Hmmmm, trzeba może patrzeć przez ciemne okulary na wypowiedzi takich pan jak Środzina, Hollandowa, Gretkowska, jednak są to panie już, no, pewnym wieku- a wtedy z powodu tego , że to kobiety , więc teraz plotą trzy po trzy.

 2. jedyna metoda na lewaków… zasypać ich pozwami i zadaniami wysokich odszkodowań… wymiękną szybciej niż się wydaje. w PL jest tylko problem ze sędziowie to tez lewaki i mogą sobie orzekać od sasa do lasa… ale na zachodzie już niekonicznie, wbrew pozorom.

 3. Nie wiem czy by nawet homoseksualista by się na to skusil. Poza tym to złodziej, kradnie cudze pomysły.
  PS. ttps://sprawdzimy.info/
  Dodać h do ttps…

 4. I tak to lewica i prawica obdarza się nawzajem nieadekwatnymi epitetami, zapewne w zaciekłości ale i bezsilności. Światopoglądu naukowego w tym całkowity brak, za to prób wywoływania i wzmacniania emocji znacząco za wiele. A rzeczywistość społeczna pozostaje taką jaką jest, czyli niezadawalającą dla zasadniczo wszystkich.

  Odwoływanie do emocji zawsze źle się kończy (trzeba je ustawicznie podtrzymywać i tak nimi kierować aby przypadkiem nie wygasły), tak jak i sztuczne pobudzanie sił witalnych ludzi, czego znakomitym przykładem Wehrmacht i użycie na szeroką skalę bez ograniczeń metaamfetaminy w czasie II WŚ.

 5. Ja się dziwię, że jeszcze ta wybitna reżyserka nie przeprowadziła się do swoich ziomków w Hollywood??? Tam wśród podobnie myślących współbraci, za własne pieniądze mogłaby realizować swoje wiekopomne dzieła, a nie tu nad Wisłą psuć powietrze i tak zepsute już przez zrzuty z oczyszczalni pana czaska… No i oni mają już tam od dawna wszystkie super strefy dla wszelkiej maści dewiantów.
  A co do tej pani Anny Marii Ż… to szkoda papieru na pozew. Już wystarczająco dobrze poznał się na niej pies pani Moniki Jaruzelskiej obsikując buty rzeczniczki SLD…

 6. Myslozbrodnia, nadal w cenie — moze na swojej stronie Ordo Iuris oglosi co o niej wolno myslec i mowic i jakie poglady sa wlasciwe.

  Tak dlugo jak nie bedzie wolnosci slowa, tak dlugo bedziemy tkwili w bagnie. Zasada „nie lubie = nie uzywam/slucham” jest przez wiekszosc nie do ogarniecia.

   • Nie ma to dla mnie znaczenia, uzywaj do woli.

    Do tej pory do ludzi nie dociera, ze w bezludnym lesie nie slychac padajacych drzew. Zeby kogos obrazic musze albo ja pofatygowac sie do obrazanego i go obrazic (i to powinno byc karalne, tj. przeszkadzanie komus) albo obrazony musi pilnie poszukiwac miejsc, gdzie go obrazaja.

    W Polsce ten drugi wariant jest wlasnie b.popularny, perelka tego scenariusza to p.Pawlowicz, ktora otrzymala wideo, od osoby, ktora nagrala na koncercie jak ktos tam darl biblie. No i „oczywiscie” pokrzywdzona poczula sie p.Pawlowicz.

    • Trudno nie poprzeć całości stanowiska komentatora o nazwie „gruzin”.

     Albo Wolność albo Zniewolenie, wszelkie kompromisy to w istocie porażka stron kompromisu.

     Komentator o nazwie „a?” zapewne rozumuje w systemie „zero-jeden” i z prowolnościowej wypowiedzi uczynił obiekt nieadekwatnego zarzutu. Opowiedzenie się za prawem do swobodnego wyrażania poglądów nie oznacza przecież nawet uznania ich za minimalnie rzeczowe.

    • Można a nawet należy jeszcze dodać, iż szczególnie oczywiste brednie powinno się ośmieszać! Ludzie (elektorat) tak zupełnie przecież głupi nie są i potrafią zrozumieć taką wymianę poglądów.

  • Mylisz się. Prawica jest za wolnością słowa. To lewica wymyśliła tzw mowe nienawiści. Ordo Iuris walczy z nimi ich bronią. To doskonały pomysł. Należy zerwać z biernością. Procesy sądowe bedą im dezorganizować zycie a jezeli przyjdzie zapłacić grzywne spuszczą z tonu. To, bez litości, robia od lat z ludzmi z prawicy. Ilu ludzi zniszczyli. Jak by to ujął Davila ? „Musimy nauczyć sie korzystać z broni przeciwnika. Ale z należytym obrzydzeniem”. To jak walka z pluskwami i wszami, nikt nie zastanawia sie nad jej potrzebą.

 7. pogonić tę babę w knieje, a najlepiej, tę „światową” reżyserkę, wygonić z Polski; niech te swoje mądrości wygłasza za tzw. Zachodzie; tam ją docenią, a nam będzie tak, jak w polskim przysłowiu: „baba z wozu, koniom lżej”; że nie wspomnę o poprawie jakości powietrza, o co tak zabiegają brunatni zieloni;

Comments are closed.