Trump jak głupia małpa? Korwin-Mikke udzielił wywiadu Niemcom

Janusz Korwin-Mikke, Donald Trump Źródlo: NCzasTV, PAP, collage
Janusz Korwin-Mikke, Donald Trump Źródlo: NCzasTV, PAP, collage

Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu niemieckiemu prawicowemu magazynowi „Zuerst!”. Opowiedział w nim dlaczego Konfederacja nie lubi kandydatów walczących w II turze wyborów.

Prawicowy magazyn „Zuerst!” przeprowadził wywiad z Januszem Korwin-Mikke. Polski poseł wyjaśnił w nim niemieckim czytelnikom, dlaczego Konfederacji nie podoba się wybór między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim.

Niemieccy dziennikarze pytali się, czy partia KORWiN, wchodząca w skład Konfederacji, poprze któregoś z dwójki kandydatów w II turze. Korwin-Mikke stwierdził, że nie wydadzą takiej rekomendacji.

– Trzaskowski jest socjaldemokratycznym prounijnym liberałem – ale „liberalnym” nie w dobrym, konserwatywnym, ale w progresywnym, społeczno-politycznym sensie – wyjaśnił krótko, dlaczego nie podoba mu się Trzaskowski.

– Z drugiej strony prezydent Duda prowadzi politykę wsteczną, podobnie jak w Polsce w czasach przed II wojny światowej. Dla nas, Polaków, ta polityka zakończyła się katastrofą z 1939 roku, a Duda i rządząca partia PiS powtarzają tę politykę. Wszyscy popełniają te same błędy. Nie lubimy Więc Dudy czy Trzaskowskiego – wskazał polski poseł.

Korwin-Mikke podkreślił, że Andrzej Duda i jego partia chcą zdobyć poparcie Amerykanów „ale USA to kraj, który jest daleko. A jeśli wpadniesz w konflikt ze swoimi bliskimi sąsiadami, takimi jak Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy czy Litwini, to Amerykanie są daleko i ci nie pomogą”.

– Mieliśmy taką samą sytuację w 1939 roku, kiedy Polska zaufała obietnicom z Londynu – i nic się nie stało. Polskę okupowały Niemcy i Sowieci – wskazał poseł.

Niemcy zauważyli, że teraz Polacy mają do wyboru Waszyngton i Brukselę. Na co Korwin-Mikke odparł, że owszem, ale przyszłość nie jest jasna.

– Donald Trump może udać się do Moskwy w przyszłym tygodniu na rozmowy pojednawcze. Albo Unia Europejska może ponownie zbliżyć się do Rosji. Wszystko jest możliwe – podkreślił Korwin-Mikke.

– Jest wielka różnica między narodem polskim a niemieckim. W Polsce ludzie kochają Amerykanów, zwłaszcza ze względów historycznych. Byli naszymi sojusznikami w dwóch wielkich wojnach, w Stanach Zjednoczonych mieszka wielu polskich imigrantów. Z drugiej strony Rosja nie jest zbyt popularna w Polsce – za to zbyt często okupowała Polskę. W Niemczech rzeczy są różne, Niemcy są na ogół raczej antyamerykańskie (…) i bardziej przyjazne wobec Rosji. I w pełni to rozumiem! – podkreślił poseł.

Odnosząc się do pytania o prezydenta Donalda Trumpa i jego ewentualnej przegranej z Demokratą Joe Bidenem, Korwin-Mikke przytoczył swoją ulubioną anegdotę o socjaliście (Biden) i małpie.

– Małpa jest po prostu głupim zwierzęciem. Czasami decyduje się na skręt w prawo, czasem na skręt w lewo – bez zastanowienia i bez znaczenia. Ale socjalista zawsze odwraca się w lewo – co oznacza, że zawsze się myli. Małpa ma przynajmniej czasami rację. Donald Trump jest tego dobrym przykładem! – rzucił poseł.

Źródło: Zuerst

24 KOMENTARZE

 1. Trump to według człowieka którego życiowe poparcie polityczne nie przekracza 5% to małpa Czyli naród musi być durny Skoro małpę na prezydenta wybrali. Swoją drogą co takiego spektakularnego osiągnął Korwin aaa no tak zapomniałem spłodził dziecko na emeryturze…

 2. „Ale socjalista zawsze odwraca się w lewo – co oznacza, że zawsze się myli”

  p.JKM zidiocial na starosc, skoro nie zauwaza takich prostych rzeczy — bedzie sie myil w 50% przypadkow. Dokladnie tak samo jak malpa wybierajaca skret losowo.

  • Tu akurat jednak zgodzę się z tą tezą JKM, bo i co myślą na lewo to tylko szkodzą. W pewnym sensie mogą mieć rację ale to jest na krótką metę a nie na lata. Nie raz lepiej jak małpa wybiera bo to losowy przypadek, powiedzmy że małpa jest odpowiedzialna za wszystkie ustawy. Wybiera losowo powiedzmy ZA obniżką podatków i likwidacją pewnych podatków, PRZECIW LGBT, ZA rozdawnictwem w formie 500+, ZA małżeństwami innej orientacji seksualnej. To jest losowość i nie raz na plus powiedzmy że w takim etapie gdy jest obniżka i likwidacja pewnych podatków to ludzie i firmy nie będą się bać płacić haraczu państwu. 500+ może nie wypalić albo zadłużymy się. Nie chcemy organizacji LGBT ale chcemy małżeństwa innej orientacji :P. Jest to pewien wybór ale nie przekupny zależny od partii tylko losowy. Coś może być złe a coś dobre.

 3. Tylko małpa zakłada na głowę żydowską kipę/jarmułkę chcąc się przypodobać tej nacji. JKM jak zwykle trafia w samo sedno.

 4. Może i małpa, ale nieprzypadkowa. Przypadkowym ludziom z ulicy nikt nie dałby „walizki z guzikiem”. Trump wygra najbliższe wybory, chyba że rząd USA dogadał się z Rosją i tym samym zyskał 30 lat.

  • „Trump wygra najbliższe wybory, chyba że rząd USA dogadał się z Rosją i tym samym zyskał 30 lat.”

   Belkoczesz.
   Jaki/ktory rzad?
   W tej przepychance Trump, Xi, Putin stoja po tej samej stronie.

  • Nie każdemu JKM musi odpowiadać, w końcu nie każdy nadąża za tokiem jego rozumowania. A szkoda! Brawo, JKM!

 5. Amerykanie są tak daleko, że w ciągu kilkunastu godzin są w stanie przerzucić potężną armię na teren dowolny na świecie (nawet do Polski). Porównywanie tego do sytuacji z 1939 roku świadczy o tym, że Pan Panie Prezesie traci kontakt z rzeczywistością. Szkoda. Myślałem, że realizm polityczny nigdy Pana nie opuści.

 6. Korwin, jak zwykle ma rację. Skoro Trump jest tak boski, dlaczego w USA jest tak zła sytuacja ekonomiczna i społeczna? Wyznawcy Trumpa, tak jak wyznawcy Dwojga Imion Kaczki zawsze będą winić przeciwników, mimo, że zarówno jeden jak i drugi rządzą od pięciu lat. Na Fanatyzm lekarstwem jest tylko rzeczywistość a dokładniej konsekwencje, z którymi przyjdzie się zmierzyć wyznawcow w najbliższej przyszłości.

  • obydwoje sa ,,politykami,, rowniez po 70-ce. Jeden pieprzy zawsze ,aby upasc jeszcze nizej,a drugi robi duze kampanie,by sie wzniesc na wyzyny.jeden mowi,ze ma tylko 10mln na koncie,a drugi kilkaset miliardow. Trump mowi duzo,ale rowniez wprowadza w czyn 70% swoich planow,Korwin mowi duzo i zero czynow,no moze poza tym jednym,gdzie dal w pysk klapsa jakiemus tam ciulowi zydowskiemu.

 7. Czy rozsądnym ruchem jest porownywanie głowy najsilniejszego mocarstwa do małpy przez kogoś kto chciałby być królem Polski ? Kibicuję Konfederacji a tym bardziej wolnościowemu skrzydłu ale te wypowiedzi Pana Janusza…. ahhh

 8. Duda i rekonstrukcja sanacji z PiS wierząca w sojusz z USA :)
  socjalista Trzaskowski podległość UE kołchozowi
  Małpa Trump który podpisał akt 447, prowokuje Iran …
  na przeciw socjalista Biden który maca cudze dzieci przed kamerami :) do tego Big Mike czyli Michelle Obama na wice prezydenta :)
  jako nowa nadzieja, nadzieja jest matką głupich :)
  to zasługa demokracji

 9. Typowo dla dzikusow z Poloafriki, jada z wizyta do USA a potem nazywaja Truma malpa.
  Dlatego ten kraj nie bedzie sie liczyl co wymaga respektu.
  Wyzywasz innych bo sam jestes niczym!

 10. Jeżeli JKM będzie w Konfederacji -to Konfederacja jak małpa ogoniasta, będzie ciągle goniła własny ogon. Nie widzicie, że JKM wszystkich zraża do siebie ? Trzeba pozbyć się dziada-oszołoma.

 11. kORWIN JEST DEBEŚCIAKIEM. Czytam, słucham i oglądam go od ponad 40 lat, nawet jego książki brydzowe. Rozumiem, że ludzie go krytykują – trudno się wszystkim dokoła chwalić, że w przeciwieństwie do JKM są zwykłymi kretynami..

 12. Zgaduję, że zdjęcie Trumpa z jarmułką na głowie to nie jest przypadek…
  To jednoznacznie mówi, czyje interesy naprawdę on reprezentuje…

Comments are closed.