Wybory są ważne, ale są rzeczy ważniejsze . Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz ruszył na pomoc ludziom, z którymi się wychował [VIDEO]

Konrad Berkowicz zorganizował zbiórkę dla dotkniętej powodzią Trzcinicy.
Konrad Berkowicz zorganizował zbiórkę dla dotkniętej powodzią Trzcinicy. (Zdj. Twitter)

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz zorganizował akcję charytatywną dla poszkodowanych przez powódź mieszkańców Trzcinicy na Podkarpaciu, gdzie zalanych zostało prawie 100 domów. Odpowiedź internautów była błyskawiczna, a na konta poszczególnych zbiórek trafiły tysiące przelewów.

Trzcinica w której swoje dzieciństwo spędził polityk została dotknięta ogromną tragedią. Obfite ulewy przerodziły się w wielką falę powodziową. Berkowicz nagrał specjalny film, w którym pokazał dramat jakiego doświadczyli mieszkańcy tej miejscowości. Prawie sto domów zostało zalanych, wiele po sam dach.

– Skala zniszczeń jest ogromna. To wielkie cmentarzysko ludzkich dorobków i ludzkich wspomnień – opisywał poseł Konfederacji.

„Miejscowość, w której spędziłem dziecięce lata – Trzcinica, została boleśnie dotknięta powodzią. Blisko 100 domów zupełnie zalanych (często pod dach!) i kilkadziesiąt podtopionych. Proszę o udział w zbiórkach pieniędzy dla ludzi, którzy stracili swoje domy wraz z dorobkiem całego życia. Poniżej jedna z takich zbiórek. MIESZKAŃCY TRZCINICY! Zachęcam do podawania linków do zbiórek na innych potrzebujących w komentarzach” – tymi słowami opisał nagrany film.

Kolejnym korkiem Berkowicza było zorganizowanie zbiórki. Ta spotkała się z dużym odzewem. Post dotarł do miliona osób, z których tysiące postanowiło wesprzeć, będących w wielkiej potrzebie mieszkańców zalanej Trzcinicy.

„Dziękuję za ogromny odzew na apel o pomoc powodzianom w Trzcinicy! Dzięki Waszym reakcjom i udostępnieniom wpis z nagraniem dotarł do ponad MILIONA internautów. Dokonaliście tysięcy wpłat na pomoc rodzinom dotkniętych powodzią. W komentarzach zamieszczam linki do zbiórek” napisał na Twitterze.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.