Zadyma na rynku we Wrocławiu w trakcie wiecu prezydenta Dudy

Wiec Andrzeja Dudy we Wrocławiu zakłócany przez KOD i Strajk Kobiet.
Wiec Andrzeja Dudy we Wrocławiu zakłócany przez KOD i Strajk Kobiet. (Zdj. PAP/Maciej Kulczyński)

We Wrocławiu w sobotnie południe rozgorzała walka o tamtejszy Rynek. Trzy zarejestrowane zgromadzenia najpierw nie chciały wpuścić prezydenta Andrzeja Dudy na plac Gołębi, a później zakłócały jego wystąpienie. Okazuje się, że wiec wyborczy mógł być nielegalny.

Wydarzenia na wrocławskim Rynku to jeden wielki chaos i wyrzut nienawiści z dwóch przeciwnych frontów. To jednej stronie barykady ze swoimi postępowymi postulatami stanął Strajk Kobiet, KOD i „Wolni Ludzie NaPrzeciw Dudzie” a po drugiej udający konserwatystę prezydent i jego sympatycy.

Jeszcze przed pojawieniem się Dudy, przedstawiciele Strajku Kobiet oznajmili – Rynek jest nasz. Za wszelką cenę chcieli uniemożliwić wystąpienie prezydenta. – Mamy dość – skandowali zwolennicy tego zgromadzenia. – Nie przyjeżdżajcie do nas z tym przestępcą. Panie Duda, z powrotem do szkoły, poduczyć się! – stwierdziły działaczki Strajku. Z drugiej strony zwolennicy Dudy skandowali jego imię i nazwisko.

„Policja próbowała usunąć z placu Gołębiego, gdzie ma przemawiać Andrzej Duda, Martę Lampart, liderkę Strajku Kobiet” – relacjonował „Fakt”. Liderka się nie dała i oczekiwała, że policja wyniesie ją na oczach całej Polski. Jednocześnie stwierdziła, że Duda nie zawiadomił o swoim zgromadzeniu, a dokument jaki złożył wpłynął po terminie. Tym samym zapowiedziała, że zgłosi zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przed prezydenta.

– Nie wiem, o co chodzi, nasz wiec jest legalnie zgłoszony, urzędnicy o nim wiedzą. O godz 13 ogłaszamy oficjalne otwarcie – powiedziała dla „Faktu” Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

– Więc Andrzeja Dudy został nam zgłoszony, ale po terminie, z poślizgiem – zaznaczył z kolei Grzegorz Rajter z wrocławskiego ratusza. Dodał, że zgłoszenie od sztabu prezydenta pojawiło się dopiero o godz. 9 rano w piątek.

Po rynku w trakcie wystąpienia Dudy maszerowali też uczestnicy demonstracji „Wolni Ludzie NaPrzeciw Dudzie”. Jej twórcami są działacze takich organizacji jak Spacerowicze.eu, Młodzi Demokraci Wrocław, Partia Zieloni Wrocław, Platforma Obywatelska Wrocław, Teatr Polski – w podziemiu i Nowoczesna Dolnośląskie.

16 KOMENTARZE

  1. Kociarze ( od KOD – nie od miłośników sympatycznych kotków), tzw. klimatyści i inne tałatajstwo awanturujący się pod tęczową flagą dali klasyczny pokaz politycznego łobuzerstwa; ludzie to widzą.

  2. Ale o co oni się kłócą? Duda zaprosił homo srodowiska, od lat nie mówi o zakazie aborcji, zwiększa socjał.
    O CO ONI SIĘ KŁÓCĄ?!
    Tu nie ma żadnych róznic

  3. Kampania dezinformacyjna PO i SB w internecie przeciwko elektoratowi Dudy, aby nie iść na drugą turę wyborów. Argument, że jeśli ktoś głosował w pierwszej turze na Dudę, to głos przechodzi automatycznie z pierwszej tury na drugą jest świadomym kłamstwem. W drugiej turze trzeba ponownie iść na wybory. Zdradziecka „Platforma Obywatelska” wspomagana przez dawnych funkcjonariuszy SB, z braku pomysłów na przyszłą Polskę i z braku programu, postawiła na dezinformację. Nie pierwszy raz. Czy autorem tej dywersji jest dup.ek, kierownik „SokuzBuraka”, który jest w sztabie Trzaskowskiego, a jednocześnie pracuje u niego w warszawskim ratuszu?

  4. Trzaskowski nie ma żadnego programu gospodarczego, ani żadnego innego programu. To zestaw pustych haseł i komunałów, niemających najmniejszego znaczenia po wyborach. To stara i sprawdzona zasada PO: „Dwa razy obiecać to jak jeden raz spełnić obietnicę” jak mówili przy ośmiorniczkach u „Sowy i Przyjaciół” w Warszawie notoryczni „polityczni menele” z PO, Sikorski i Rostowski.

  5. Bosak odniósł się z wielkim szacunkiem do swoich wyborców, ale jeśli miałbym wybrać między stabilnym i przewidywalnym rządem z którym nie do końca mi po drodze ale współpracującym jako tako z prezydentem a chaosem, okladaniem się tematami zastepczymi typu ltbgq, wieczną wojenką wewnętrzną i nasyłaniem ludowych komisarzy na własny naród, to chyba rzecz oczywista. A co przyniesie sojusz z USA zobaczymy, może nie będzie tak źle, jeśli czuprynka wygra. Wolę jego niż układ Makreli z Putinem.

  6. Nie przepadam za kryptosocjalistą Dudą ale świadomość, że te szumowiny mogłyby świętować zwycięstwo Trzaskowskiego i jednocześnie korzystać z pisowskiego socjalu z moich podatków ( 99% z nich to nieroby z budżetówki i inni beneficjenci socjalu) skłania mnie do zwalczenia odrazy i głosowania na Dude.

Comments are closed.