Zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe w Konstytucji. Andrzej Duda składa projekt

Andrzej Duda. Źródło: PAP
Andrzej Duda. Źródło: PAP

– W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym; w poniedziałek podpiszę odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w konstytucji – zapowiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Dziecko w Polsce podlega specjalnej ochronie, o czym przesądzają już obwiązujące przepisy konstytucji, ale – w tym aspekcie – wymagają one dopracowania. Szczególnej ochronie państwa podlegają dzieci kiedy rodzice są pozbawiani władzy rodzicielskiej, „dzieci, które mogą podlegać przysposobieniu, mogą podlegać adopcji” – powiedział Duda.

– Uważam, że w polskiej konstytucji powinien się expressis verbis znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym – powiedział prezydent w Szczawnie-Zdroju.

Wyraził przekonanie, że dla dobra dziecka taki zapis powinien istnieć, bo „w tym momencie to jest odpowiedzialność państwa za to, komu to dziecko do wychowania powierza”. – Dlatego zdecydowałam się zaproponować parlamentarzystom wprowadzenie takiego zapisu – poinformował.

Wyjaśnił, że w poniedziałek, zostanie podpisany „odpowiedni dokument”, wraz z prezydenckim projektem zmiany konstytucji, który zostanie złożony w Sejmie. – To jest ważny element związany z ochrona dziecka, wypełniający i dopełniający pełni praw konstytucyjnych, które już dziś istnieją – podkreślił.

To oczywiście kolejna czysto populistyczna zagrywka przed II turą wyborów. Przez 5 lat Andrzej Duda ani PiS nie zrobiło nic w tej kwestii, a taka zmiana konstytucyjna przy obecnym układzie sił w Parlamencie, nie mają szans na przejście.

Źródło: PAP/NCzas

10 KOMENTARZE

 1. Komu ten człowiek wciska ten kit, gdzie on był przez ostatnie 5 lat, że dopiero teraz się obudził ?

 2. Równie dobrze może złożyć ustawę, że każdy Polak otrzymuje 300 mln. Tak samo możliwe jak zmiana konstytucji. A konwencji stambulskiej się nie wypowie, #całaPrawdawyPAD

 3. Gdyby on czy też obóz rządzący takie projekty składał w trakcie swojej prezydentury a nie ograniczył swoją rolę do funkcji długopisu to pewnie bym i na niego zagłosował.
  Wystarczyło np wypowiedzieć konwencję stambulską i już by mieli mój głos.
  Tak się jednak nie stało i obóz rządzący to li tylko inne wcielenie lewactwa i komuny z elementami knucia zdrady na korzyść amerykańskiego żydostwa.
  W obecnej sytuacji pozostaje więc tylko osłabić władzę i głosować tak „żeby się gryźli”.

 4. Nagle się pajac obudził. Proszę. Jak można być takim klaunem? Litości! Poza tym należy sobie uświadomić, że jeżeli taka poprawka jest konieczna, to znaczy, że konstytucja w obecnym kształcie pozwala na adopcję dzieci przez zboczeńców.

 5. Duda jak zwykle liczy na to, że swoimi obietnicami pozyska głosy wyborców. Niech przestanie kpić z Polaków. Kilkanaście tygodni wcześniej mówił, że jest gotów podpisać ustawę o związkach partnerskich. Od dawna wiadomo, że PiS z konserwatyzmem i obroną polskiej tradycji nie ma nic wspólnego. I przeraża mnie to, że niektórzy dają się jeszcze na to nabrać.

  Ciekawe, kiedy w PiS-ie ujawnią listę homoseksualistów. Dla ich wyborców mógłby być to szok.

Comments are closed.