Łódzki magistrat promuje Trzaskowskiego, a PiS donosi do prokuratury i PKW

Politycy PO wspierający Rafała Trzaskowskiego oskarżają prezydenta Dudę o chronienie pedofilów. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak
Rafał Trzaskowski i liderzy PO-KO. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak

Zamierzamy poinformować PKW i prokuraturę, o tym, że na oficjalnej stronie łódzkiego urzędu miasta na Facebooku umieszczono zaproszenie na wiec Rafała Trzaskowskiego w formie oficjalnego materiału wyborczego, należącego do komitetu kandydata KO – powiedział PAP w niedzielę łódzki radny PiS Sebastian Bulak.

Na oficjalnej stronie urzędu miasta na Facebooku, przed wiecem kandydata KO w ub. piątek, umieszczono zaproszenie – baner opracowany przez komitet wyborczy KO, na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. Politycy PiS nazywają to „skandalem” i „niegodziwością”.

„Zamierzamy poinformować organy państwa, czyli PKW i prokuraturę, o tym, że na oficjalnej stronie urzędu miasta na Facebooku, przed wiecem kandydata KO w ub. piątek, umieszczono zaproszenie na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim w formie oficjalnego materiału wyborczego należącego do komitetu polityka KO. Być może skargę do PKW złoży wkrótce sztab prezydenta Andrzeja Dudy” – powiedział PAP w niedzielę radny łódzkiego PiS Sebastian Bulak

W mediach społecznościowych, szczególnie na stronach lokalnych polityków, pisze się i mówi o „aferze” i złamaniu prawa wyborczego. Politycy PiS, którzy w Łodzi są w opozycji wobec ekipy Hanny Zdanowskiej z PO (KO), nazywają „skandalem” umieszczenie w internetowej witrynie urzędu miasta zaproszenia na wiec wyborczy kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który odwiedził w piątek miasto i województwo. Zaproszenie oprócz tekstu zawiera – zdaniem radnego Bulaka – oficjalne materiały wyborcze komitetu Rafała Trzaskowskiego.

„Prawie 70 proc. frekwencji to znak, że wybory prezydenckie to dla Was ważna sprawa. Dlatego przekazujemy informację, że dziś o godz. 17.00 na ul. Piotrkowskiej przed OFFem odbędzie się otwarte spotkanie z Rafałem Trzaskowskim” PS. Oczywiście jak tylko dostaniemy informację o spotkaniu Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łodzi, również o tym poinformujemy” – to cała treść zaproszenia na wiec Trzaskowskiego na profilu FB Urzędu Miasta Łodzi. Pod postem, w nocy z soboty na niedzielę, było kilka tysięcy reakcji i komentarzy.

Radny Bulak dodał, że wykorzystywanie stron internetowych Łodzi do działalności wyborczej, które – jego zdaniem – jest nielegalne, nie wydarzyło się pierwszy raz.

„Łodzią rządzi prezydent Hanna Zdanowska z PO (KO), która już wcześniej miała zatargi z prawem, więc nie dziwią mnie takie nielegalne działania, zwłaszcza w kampanii wyborczej. To jest po prostu skandal, bo nie chodzi tylko o zaproszenie na wiec, tutaj – podkreślam – chodzi o umieszczenie na oficjalnym facebookowym profilu Łodzi, też oficjalnego, materiału wyborczego komitetu Rafała Trzaskowskiego” – powiedział PAP Bulak.

Rzecznik prezydent Zdanowskiej Marcin Masłowski, uważa, że zaproszenie na wiec potraktowano na profilu miasta informacyjnie. W niedzielę Masłowski nie chciał komentować sprawy, przysłał tylko oświadczenie prasowe.

„70-procentowa frekwencja w wyborach pokazała, że łodzianie są bardzo zainteresowani wyborami prezydenckimi. Dlatego tez˙ na fanpage miasta pojawiła się nie tylko informacja o spotkaniu z kandydatem, ale także relacja ze spotkania z mieszkańcami. Jednocześnie w postach pojawiło się zapewnienie, z˙e dokładnie takie same co do tres´ci i formy informacje pojawią się z okazji wizyty w naszym mieście Andrzeja Dudy. Co więcej, taką informację przesłaliśmy także do sztabu pana prezydenta. Działania te mają charakter wyłącznie informacyjny i są realizowane w ramach kampanii profrekwencyjnej” – napisał w oświadczeniu rzecznik prezydent Łodzi.

Radny Bulak z PiS zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt- jego zdaniem – nielegalnego działania urzędu miasta Łodzi. Tym razem chodzi o wpisy z na profilu Rady Miejskiej Łodzi, gdzie kilka dni temu umieszczono zdjęcie przewodniczącego rady Marcina Gołaszewskiego (KO) w błękitnej koszulce z napisem „Rafał Trzaskowski” i logo komitetu kandydata KO. Wpis z 2 lipca jest na stronie, którą formalnie administruje urząd miasta.

We wskazanym przez radnego wpisie, oprócz zdjęcia, jest tekst z zaproszeniem łodzian na wiec Trzaskowskiego, ten sam wiec, na który zapraszano na oficjalnej stronie magistratu. „Piątkowa wizyta kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego w Łodzi. ‚-44% poparcia uzyskał w Łodzi Rafał Trzaskowski – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej. – To naprawdę bardzo dobry wynik. Wierzymy, że w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski ma możliwość zdobycia 60% poparcia w naszym mieście” – napisano w poście na profilu rady miejskiej.

Przewodniczący Marcin Gołaszewski w odpowiedzi na pytanie PAP, dlaczego opublikowano ten tekst i jego zdjęcie w koszulce komitetu Trzaskowskiego, odsyła do urzędu miasta.

„Nie ja zarządzam profilem rady miejskiej, bo to urząd miasta zarządza tym profilem” – powiedział PAP Gołaszewski. Szef rady odpowiedział jednak na inne pytanie PAP, dlaczego pojawił się w koszulce z napisem agitującym na rzecz Trzaskowskiego na oficjalnej konferencji prasowej w godzinach swojej pracy.

„Nie uważam tego za niestosowne, bo ja jestem obywatelem, łodzianinem i tak samo mam prawo reprezentować poglądy polityczne” – odparł Marcin Gołaszewski.

Oprócz żony pretendenta do urzędu prezydenta RP, Małgorzaty Trzaskowskiej i partyjnej koleżanki kandydata KO – prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, Rafałowi Trzaskowskiemu podczas piątkowego wiecu towarzyszyli m.in. parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z całej Polski oraz łódzcy posłowie i senatorowie, a także lokalni radni KO.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. PO i jej kandydat? To „piąta kolumna” z Berlina. A „Rafałek z LGBT+” to prymus na szkoleniach „genderowych” u szemranego miliardera Sorosa. Trzaskowski jest prezydentem Warszawy, zwanym „człowiekiem usterką”, w związku z licznymi awariami w stolicy. Ostatnie dwie awarie oczyszczalni „Czajka” dopełniają czary goryczy. Czy po możliwej kolejnej awarii oczyszczalni kupy (fekalia) warszawskiego „bastionu PO” ponownie będą zrzucane do Wisły i będą zanieczyszczać północną połowę Polski?

  2. Trzaskowski. Czy po możliwej kolejnej awarii oczyszczalni kupy (fekalia) warszawskiego „bastionu PO” ponownie będą zrzucane do Wisły i znowu będą zanieczyszczać północną połowę Polski? Czy „Rafałek” jest tylko „miłośnikiem” LGBT+ czy raczej „krypto-homosiem”?

  3. Czytelnicy portalu nczas.com. Czy wiecie że „Rafałek z LGBT+” w 2015 roku jako wiceminister spraw zagranicznych rządu PO, negocjował w Brukseli i Berlinie przymusową relokację „uchodźców” z Afryki i Bliskiego Wschodu do Polski? Czy wiecie że „Rafałek z LGBT+” w 2016 i 2017 roku jako „ekspert” PO osobiście pisał i redagował teksty potępiające Polskę za „naruszenia praworządności”, które potem były publikowane w Parlamencie Europejskim jako rzekome uchwały PE? Tezy ostrej krytyki Polski na potrzeby PE, redagowane przez Trzaskowskiego, powstawały jako efekt „burzy mózgów” starych „zdradzieckich mord” Platformy, takich jak Tusk, Sikorski i Grodzki.

Comments are closed.