[NCzasTV] Ziemkiewicz miażdży Trzaskowskiego. „Smerf Laluś i polityczny leser”

Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP
Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP

Gościem Tomasz Sommera w NCzasTV był publicysta Rafał Ziemkiewicz. Jednym z tematów rozmowy był podział elektoratu Konfederacji w II turze wyborów pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim.

Rafał Ziemkiewicz w pełni rozumie brak poparcia Krzysztofa Bosaka dla walczących ze sobą Dudy i Trzaskowskiego. – Gdyby prezydent Duda wymówił konwencję stambulską przed II turą, to byłby gest, który by pokazywał, że rzeczywiście jest z Konfederacją – ocenił publicysta.

Dalej poddał w wątpliwość, czy politycy PiS-u mają świadomość, że Konfederacja jest partią ze stałym elektoratem. – Ja nie wiem czy oni to rozumieją. Oni cały czas uważają, że to oni są prawicą. „My mówimy te frazy prawicowe, więc po co ktokolwiek inny tutaj” – ocenił Ziemkiewicz.

Zauważył też, że jeśli PiS łasi się do elektoratu Bosaka to powinien wyjść z jakąś inicjatywą w kierunku Konfederacji, bo trudno oczekiwać, że Konfederata sam z siebie poprze Dudę. – Z drugiej strony na Rafała Trzaskowskiego… No litości! To uosobienie wszystkiego z czym walczymy – podkreślił jako publicysta prawicowy.

Na kandydacie Platformy nie pozostawił suchej nitki. – Jest smerfem Lalusiem, może powiedzmy nie specjalnie godnym szacunku i leserem kompletnym politycznym. Uosabia wszelkie zagrożenia dla Polski. Począwszy od socjalizmu ekonomicznego, skończywszy na progresywizmie obyczajowym, który dzisiaj zbiera straszne żniwo w krajach zachodnich – wymieniał.

Elektorat Konfederacji jest elektoratem ideowym i w znacznej większości zagłosuje na Andrzeja Dudę, na zasadzie mniejszego zła – ocenił.

NCzasTV/Tomasz Sommer

20 KOMENTARZE

 1. Zabawy dzieci w piaskownicy, które podniecają już chyba tylko zawodowych bajkopisarzy, którzy z tego żyją. Ja zagłosuję na Trzaskowskiego, bo tych buraków mam już dość. I tyle.
  Zwracam uwagę prawicowego portalu, że po raz kolejny wyświetliły mi się dane jakiegoś użytkownika tego forum. Czy to jakiś portal randkowy?

 2. …stanowczo redaktor Sommer mógłby staranniej dobierać rozmówców – kogo obchodzi, co ma do powiedzenia wieczny koniunkturalista-konformista Ziemkiewicz – od lat, ba! dziesięcioleci – zalegendowany na niepokornego i niezależnego – w granicach zakreślonych niewidzialną, ale dla Ziemkiewicza i jemu podobnych niezawodnie wyczuwalną linią, poza którą – ani kroczku, ani słówka.

  Redaktorze Sommer – to się nazywa agentura wpływu, słyszał Pan takie określenie? Czyja? Obstawiam rejon Morza Śródziemnego – i nie mam na myśli ani Grecji, ani Cypru.

 3. „W drugie na turze na Trzask”. Litości. Naucz się wysławiać na poziomie nastolatka, młocie nomen omen.

 4. Przecież to PiS sam łamiąc prawo wyborcze zmienił kandydata w trakcie kampanii – więc myślę, że było coś dogadane – bo wiadomo – PIS PO – szanują się nawzajem, nie ruszają kwestii drażliwych dla obu ugrupowań, respektują nawzajem swoje święte krowy mamiąc naiwniaków, że przecież są z innych planet. Ale skutki podobne i nic do przodu z wyjątkiem długu tzw. publicznego i obrastanie sadłem oligarchicznym bandy czworga. Bo tych wspólników do szarpania Polski jest więcej – i wszyscy święci. My – tzw. SUWEREN – jesteśmy tylko skazani na głosowanie na zwycięzców sondaży. No ale miejsce świń przy korycie się liczy bo tłok i walka o łatwą kasę bez odpowiedzialności. Dlatego będę głosować na pajaca pt. Trzaskowski uznawanego za większe zło. Niech się żrą. Wg chyba Lenina postęp jest wynikiem walki przeciwieństw – może się sprawdzi w tym PRLu bis czyli III RP Obalonej zanim powstała przy Okrągłym Stole. A może to nic nie zmieni więc o po co kruszyć kopie, których nie mamy?

 5. Mysle ze to co powiedzial Rafal Ziemkiewicz do konca nie jest prawda. Ten poliltyczny lalus Trzaskowski byl autorem raportow dla uni Europejskiej na temat lamania praworzadnosci i ksenofobi w Polsce.
  To jest czlowiek ukladu z grupy pani Thun i jej kolezanek ktore promuja jedynie sluszne ideie europejskiego socjalizmu. Za to tez zostal zproszony na spotkanie Bildberberg Group w towarzystwie Radoslawa Sikorskiego i wschodzacej gwiazdy Polskiej polityki Jolanty Pinkoskiej. Do tej grupy nie mozna sie zapisac. Osoby zaproszone to sa osoby rekomendowane przez innych czlonkow i dajace gwarancje ze nigdy nie zdradza idei ludzi ktorych ja prywatnie nazywam: „Masters of the Universe”. Glosujac na Trzaskowskiego glosujesz na PELNE wsparcie EU we wszystkich tematach. Jasli nie wiesz w jakich to posluchaj wypowiedzi pani Thun, Spurek, Wielgus, Gretkowskiej i ich kolezanek a sie dowiesz do czego darza a za jakikolwiek sprzeciw chca karac Polske finansowo. Premierzy tacy jak Margaret Tacher, Major, Bller czy premier kanady St. Harper, nikomu nie znany 18-to latek, byli najpierw zaproszeni na spotkanie tej grupy na nastepnie w cudowny sposob wygrali wybory. Zwracam tez uwage na pania Pinkowska. W prawdzie schowala sie do szafy po tym jak wozila ludzi w bagazniku samochodowym bez zapietych pasow ale ide o zaklad ze w nastepnych wyborach bedzie jedynka pod chaslami ” my kobiety …..,.”, jak Clintonowa.
  Nie wiem co bedzie jak wygra Duda ale wiem co zrobi Trzaskowski z towarzystwem wspolnej-europejskiej adoracji.

  • 100/100
   Nie można zagłosować na Trzaskowskiego, ani oddać nieważny głos. To wzmocni układ i trend, o którym piszesz. Mniejsze zło – chyba po raz kolejny – TAK.
   Ale ciągle praca, praca, praca i następne wybory do parlamentu zamkną się około 30% wynikiem dla Konfederacji (Est unitatis fortitudinem).

   .

 6. Ziemniak to sługus kaczora i pisuar. Pajac jednak nadal szuka naiwnych i przed wyborami pozuje na wielkiego zwolennika Konfy. Ziemniak już bije łbem od spodu, tak się zeszmacił.

 7. Albo bojkot albo glos niewazny. Tertium non datur ! Niech sobie skocza okrazajac sie wzajemnie o manipulowanie glosami .
  A pan Ziemkiewicz to taki bardziej Psiarz niezbuntowany.

 8. Poniewaz elektorat Konfederacjivjest zaiste ideowy to , albo bojkot albo glos niewazny. Tertium non datur ! Niech sobie skocza do gardel oskarzajac sie wzajemnie o manipulowanie glosami .
  A pan Ziemkiewicz to taki bardziej Psiarz niezbuntowany.

 9. Ziemkiewicz i Jaruzelska to przyjaciele, starzy znajomi i Rafałek dziwnie milczy o PZPR. Zawsze z lekką ironią ale nie kąsa. Spekulant, geszefciarz, lawirant z Rafałka-farbowanego endeka.

 10. Zaczynają mnie już irytować ci pisowscy dziennikarze/trole pokroju ziemkiewicza, gadowskiego, sumlińskiego i reszty ich kolegów którzy twierdzą że coś zrobię… Po cholerę Sommer takie artykuły wrzuca? znów Rafałek książkę pisze której allegro nie będzie chciało sprzedawać?

  • Sommer nie grzeszy zapraszajac takich gosci. Sommer grzeszy pozwalajac im na tyrady. Gospodarz ma tylko jedna ale jakze potezna bron: pytanie. Ma byc wymagajace.
   Jak dotad, Sommer przypomina „tak naprawde jakby skrajnie patologicznego” Role i jego zamiennika od „tak naprawde” i od „robienia jaj” i od „od razu” Szlachtowicza. Mam nadzieje, ze Sommer tam nie pojdzie.

 11. Trzaskowski z huliganem Nitrasem cynicznie wykorzystują tragedię Matki i Córki męża który odbył karę zamiast debatować merytorycznie. Nitras na wiecach wyzywa i macha rękami do niewinnych ludzi to jest totalna HULIGANERKA Z BEJSBOLEM Ponieważ Trzaskowski nie ma nic do powiedzenia – miota się od lewa do prawa.

  • Goń się pisowski trollu ! Pinokio-to dopiero kłamczuszek. A wszystkich ich przebija Mucha, bezczelny zaprzeczacz.

 12. Najbardziej to mnie śmieszą PiSaki takie jak Sakiewicze, Ziemkiewicze i inne, które jeszcze niedawno grały pierwsze skrzypce w oczernianiu Konfederacji, a teraz przekonują, że wyborcy konfederatów powinni zagłosować na Dudę jako na mniejsze zło i dla dobra Polski. Odopowiadam takim:

  MNIEJSZE ZŁO: Duda zaopatrzony w PiSowski aparat parlamentarny będzie miał pełną możliwość psucia kraju niż Trzaskowski – ZŁO może MNIEJSZE, ale mające pełne możliwości swej manifestacji.

  DOBRO POLSKI: Ludzie, przecież pokazywaliście, że w waszym rozumieniu DOBRU POLSKI służy zwalczanie konfederatów metodami SBckimi. Dla dobra Polski mamy zgodzić się na bycie niszczonymi i rugowanymi z przestrzeni publicznej

  Jak widać oferta PiSu jak zawsze nie do odrzucenia :D

Comments are closed.