Putin szydzi z tęczowej flagi na amerykańskiej ambasadzie

Tęczowa flaga na budynku ambasady amerykańskiej w Moskwie. Zdjęcie: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Rosji
Tęczowa flaga na budynku ambasady amerykańskiej w Moskwie. Zdjęcie: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Rosji

Amerykańskie ambasady na całym świecie wywieszają na swych budynkach flagi lgbt. Taka też pojawiła się w Moskwie, co wyszydził prezydent Rosji Putin.

Podczas piątkowej wideokonferencji telewizyjnej Putinowi powiedziano, że ambasada amerykańska po raz pierwszy zawiesiła tęczową flagę na swojej fasadzie, aby świętować „Pride Month” (Miesiąc Pychy).

– Kto pracuje w tym budynku? – Putin zapytał mówiącego o tym senatora Aleksieja Puszkowa. Ten odpowiedział: – Amerykanie.

A niech sobie świętują – orzekł prezydent Rosji. – To z pewnością mówi wiele o ludziach którzy tam pracują – dodał z uśmiechem.

Także w piątek Putin podpisał poprawki do rosyjskiej konstytucji, które przegłosowano w referendum. Zawierają one m.in klauzulę definiującą małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety.

To nic nadzwyczajnego – skomentował Putin. – Mówiliśmy o tym wiele razy, a nasze stanowisko jest jasne – powiedział, dodając, że Rosja nie dyskryminuje ludzi ze względu na ich upodobania seksualne.

Tak, uchwaliliśmy ustawę zakazującą propagandy homoseksualizmu wśród nieletnich. No i? Pozwólmy ludziom dorosnąć, stać się dorosłymi, a następnie decydować o swoim przeznaczeniu – powiedział. – Ci, którzy nas atakują na tej podstawie, próbują po prostu wywarzać otwarte drzwi.

W okresie debaty nad zmianą Konstytucji Putin mówił, że nie pozwoli, by „matka” i „ojciec” zostali zastąpieni „rodzicem numer 1” i „rodzicem numer 2”.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Moskwie opublikowała oświadczenie, w którym pisze, że „Czerwiec to miesiąc dumy i świętujemy, to że każdy zasługuje na życie wolne od nienawiści, uprzedzeń i prześladowań”.

Flagi ideologii lgbt zawisły też na budynkach ambasady amerykańskiej w Polsce, a także na placówkach innych krajów.

13 KOMENTARZE

 1. nie ma zgody na takie manifestacje Ambasad ..jak się nie podobna to WON z kraju w którym sa gośćmi dość tej pedalskiej ideologii klującej w oczy !

 2. nie moze byc rodzic nr 1 i nr 2 , bo ten nr 2 , były zdyskryminowany jako drugi.
  Musi byc rodzic 1 i rodzic 1.

 3. Trzeba iść na WYBORY i najlepiej postawić dwa krzyżyki i to dwoma
  długopisami: czarnym i niebieskim. Niech komisja ma zagwozdkę !!! Kto
  dorysował drugi krzyżyk ???

 4. Pan Putin powinien zadzwonić do Trumpa i zaproponować mu wypożyczenie ze 2-ch batalionów rosyjskiej milicji w celu pomocy przy zaprowadzaniu porządku w amerykańskich miastach….

 5. Czy Trump nie mówił przypadkiem czegoś o pokonaniu/zgnieceniu radykalnej lewicy? Gdzieś taki nagłówek widziałem.

 6. USA na dnie co widać po upadłej Kalifornii, Michigan z Detroit, Ilinois z Chicago …
  Donald Trump nie pomógł
  za to to wysłał wojsko do Polski

Comments are closed.