Adwokat pokrzywdzonej córki ułaskawionego przez Dudę mężczyzny: „Złożę pozew przeciwko Ringier Axel Springer”

Budynek Axel Springer w Berlinie.
Budynek Axel Springer w Berlinie. Foto: PAP/EPA/zdj. Adam Berry

Złożę pozew przeciwko Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za doznane przez moje klientki krzywdy – poinformował w poniedziałek dr Krzysztof Wąsowski, adwokat partnerki i córki mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

W minionym tygodniu w „Fakcie” opisano sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na małoletniej osobie. Akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych. „Fakt” napisał, że prezydent „pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem”. „Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w krocze. Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego” – pytała na pierwszej stronie gazeta.

W poniedziałek dr Krzysztof Wąsowski, adwokat partnerki i córki ułaskawionego mężczyzny, poinformował, że we wtorek złoży pozew przeciwko Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdy doznane przez klientki.

Do pisma Wąsowski dołączył również oświadczenie obu kobiet, które – jak ocenił – „jest świadectwem osobistego dramatu i ogromnej krzywdy, jakiej te kobiety doznały w wyniku bezprecedensowego i wyjątkowo brutalnego ataku ze strony wydawanego przez wydawnictwo Ringier Axel Springer dziennika ‚Fakt”.

„Lekturę tego oświadczenia polecam także panu Ulfowi Poschardtowi, redaktorowi naczelnemu ‚Die Welt’. W opublikowanym przez należące do wydawnictwa Ringier Axel Springer media komentarzu opisuje on bezprawne działania dziennikarzy ‚Faktu’ wobec moich klientek jako przykład ‚wolności poglądów’ i ‚wolności prasy’. Czy taka specyficzna wizja ‚wolności’ dopuszcza też jakąkolwiek wolność dla zwykłych polskich obywateli, takich jak moje klientki? Bowiem lektura ich załączonego oświadczenia potwierdza, że doszło do bezwzględnego i drastycznego złamania praw i wolności pokrzywdzonych kobiet” – dodał.

Źródło: PAP

13 KOMENTARZE

 1. To jest właściwa droga, pozew za pozwem na duże odszkodowania.
  Powodzenia mecenasie Wąsowski. I miejmy nadzieję, że sądy będą racjonalne.

 2. Według oświadczenia „wyjątkowo brutalny atak” JEST „ze strony wydawanego przez wydawnictwo Ringier Axel Springer dziennika „Fakt”, a poszkodowanymi są klientki adwokata dr Krzysztofa Wąsowskiego.
  Ale kto jest celem tego ataku?
  Mężczyzna ułaskawiony? Prezydent Duda?

  • To zadanie dla prawników, ale pragnę zauważyć, że kobiety nie powinny być w to wszystko wmieszane. A zostały.

 3. Tylko wszystko co napisali to prawda. duda ulaskawil PEDOFILA. Ciekawe ile jeszcze jest takich ulaskawien.

  • Byłego (najprawdopodobniej) pedofila. Z tym, że nie wiem czy to była „klasyczna” pedofilia.
   Nie, to nie prawda. PAD – w myśl poprzedniego zdania – nie ułaskawił pedofila, ale byłego pedofila. Z tego co podają media (nawet same kobiety się wypowiadały) – zdecydowanie „byłego”. Tytuł sugeruje, że PAD ułaskawił bestię, a ułaskawienie zupełnie czego innego dotyczyło.
   Jak chcesz mieć jaśniejszy obraz to poszukaj…

  • Nie ułaskawił bo pedofil karę więzienia odsiedział, tylko na wyraźną prośbę pokrzywdzonych zdjął zakaz zbliżania się. A to wyraźna różnica. Powielanie kłamstw tego szmatławca świadczy o Tobie muchosol.
   Prawnikowi życzę powodzenia, ale wiedząc jak mielą młyny sprawiedliwości w tym kraju nie spodziewałbym się szybkiego wyroku i wysokiego odszkodowania.

  • I napewno złowieszczo się uśmiechał, kiedy ułaskawiał. Pewnie sam jest pedofilem :v
   Jprdl, ludzie serio, no napewno na zlosc wam wszystkim ulaskawil tego czlowieka „bo tak”. Gdzie tam powody, gdzie sens, gdzie logika?

 4. Śmieszy mnie tłumaczenie Dudy, że ofiary same żądały ułaskawienia, dlatego spełnił ich żądanie. Ofiara Polańskiego też mu wybaczyła i prosiła o zostawienie go w spokoju. Jakoś wtedy Ziobro z Dudą nie byli tak wspaniałomyślni i żądali jego ekstradycji do Jułesej. Hipokryci.

  • Załgany trollu, ułaskawiony odsiedział cały wyrok, co do dnia. A Polański unika wymiaru sprawiedliwości.

 5. Papug poczuł krew, papug będzie walczył jak lew, bo spory % z odszkodowania trafi do jego kieszeni, tak samo jak trafił do papuga Żanety K. kosztem p. Michalkiewicza.

 6. Tylko pochwalić takie działania, bo to co zrobiła ta gazeta z tą rodziną jest niedopuszczalne! Jest tylko obawa, jak t sprawę rozpatrzą te nasze ,, niezależne,, sądy.

 7. Tylko pochwalić takie działania, bo to co zrobiła ta gazeta z tą rodziną jest niedopuszczalne! Jest tylko obawa, jak tę sprawę rozpatrzą nasze sławetne ,, niezależne,, sądy.

Comments are closed.