Georgette Mosbacher ostro przywołuje do porządku Beatę Mazurek. PiS będzie się kajać przed wielkim sojusznikiem zza oceanu? [FOTO]

Beata Mazurek, Georgette Mosbacher. Źródło: PAP, collage
Beata Mazurek, Georgette Mosbacher. Źródło: PAP, collage

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, zaatakowała na Twitterze Beatę Mazurek, europosłankę PiS. Poszło o TVN i rzekome powiązania stacji z WSI.

„Beato Mazurek – dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków” – napisała na Twitterze Georgette Mosbacher.

Amerykańska gubernator w… to znaczy, ambasador USA w Polsce znów pokazuje politykom z obozu rządzącego ich miejsce w szeregu.

Beata Mazurek powiązała TVN z WSI i spotkało się to z szybką odpowiedzią Georgette Mosbacher. Bo TVN to amerykański biznes w Polsce, a konkretnie biznes amerykańskich Żydów. W takich sprawach Amerykanie bronią swego i okazuje się jak to naprawdę z tym naszym wielkim sojuszem jest.

Tak samo było gdy Andrzej Duda skrytykował środowisko LGBT. Wtedy również koleżanka Donalda Trumpa z dawnych lat ustawiła polskich rządzących do pionu.

No, ale przecież amerykański prezydent tak pięknie mówił o Powstaniu Warszawskim. Sprawę na Twitterze komentuje również Tomasz Sommer, redaktor naczelny portalu NCzas.com i „Najwyższego CZAS!”-u.

„Tak, pani Żorżetta ma oczywiście rację. TVN to już od pewnego czasu nie WSI. To żydowsko-amerykańska spółka, której prezesuje niejaki pan Zaslav. Pan Zaslav przyznał niedawno Żorżecie nagrodę za pomaganie Żydom, więc cóż, pani Żorżeta nadal pomaga” – napisał dziennikarz.

 

18 KOMENTARZE

 1. Gdybym był prezydentem, to w pierwszej kolejności kazałbym spakować Żorżettę i zapakować do samolotu.

 2. „TVN to już od pewnego czasu nie WSI. To żydowsko-amerykańska spółka, której prezesuje niejaki pan Zaslav. Pan Zaslav przyznał niedawno Żorżecie nagrodę za pomaganie Żydom, więc cóż, pani Żorżeta nadal pomaga.” Przecież ta Mazurek jest niekumata, przestraszona kwoka, która za wysoko podfrunęła. A jak prezes jej każe, to nawet podstarzałej Barbie zadek umyje, a wodę zostawi na rosołek. A, że jej się „tak powiedziało”? Po prostu przeczytała sms-a od Wielkiego Intryganta Jarosława.

  • Te końfederat ty masz jakieś fobie rodem dokladnie z TVNu.
   Co ty tu robisz??? Jaroslaw cie przesladuje? Jak Czaskoskiego???

  • Również rozważam taką możliwość. Ale, aby miało to realne przełożenie na wybory powinien wyjść Duda, tupnąć, walnąć pięścią z stół i pokazać miejsce pani gubernator Polin.

   Ale to raczej mrzonki.

 3. wszyscy krążą wokół aktu założycielskiego – jak wskazywał p. redaktor St. Michalkiewicz – z dużą dozą prawdopodobieństwa TVN powstało za pieniądze WSI, czyli ukradzione Polakom przez złodziei m.in. w aferze FOZZ; a że tematy, a raczej służby, są powiązane, to może to być kontynuacja, ale nie musi; nie ma to żadnego znaczenia – jak złamali prawo (a tak było), to powinni zapłacić te kilkaset milionów kary, a jak nie, to powinno się to skończyć odebraniem koncesji i danie jej np. Mediom Narodowym; zdanie tej dmuchanej lali, z dalekiej fermy, mało kogo powinno w tym temacie obchodzić; ale, żeby „delikatnie” zwrócić tej pani uwagę na niestosowne zachowanie, potrzeba kogoś na miarę p. posła Grzegorza Brauna; on świetnie sobie radzi w takich sytuacjach – dyplomacja na najwyższym poziomie; nie wolno, gdyby co, zapomnieć o ładnej dużej czerwonej kokardzie;

 4. To że tej baby jeszcze nie wywalono na zbity pysk z Polski to jest cud nad cudy. Ambasador zaprzyjaznionego kraju powinien zachowywac sie przyjaznie albo niech wraca do siebie. Co ma ambasador USA do mediow w Polsce???
  Czy nasz ambasador krytykuje np CNN??? Nie ma komu sie odezwac??? Prezydencie Duda, do niedzieli daleko, jeszcze moge zmienic zdanie. Zareaguj czlowieku!

 5. Pani mosbaher jest pani gościem w naszym kraju i to na krótką chwilę , proszę więc nie ustawiać Polek i Polaków tak jakby pani sobie życzyła. Wiemy ,że tvn to żydowska stacja szkodząca Polsce i Polakom , a więc won do USA i niech pani nie straszy , bo mamy takie powiedzonko w Polsce : nie strasz , nie strasz , bo się … . Kumasz babo ?

 6. TVN to telewizja założona przez prezesa Światowego Kongresu Żydów (Ronalda Laudera) i kilku UBków za pieniądze m.in. z afery FOZZ. Kto nie wierzy, niech czyta (kopia z Wykopu):

  Kilka faktów na temat TVN, o których każdy Polak, niezależnie od poglądów, powinien wiedzieć. Wiedza nie boli, nie trzeba się jej bać, nie trzeba przed nią uciekać, nie trzeba się przed nią chować i zamykać oczy. Zaboleć mogą tylko konsekwencje NIEWIEDZY, i to ona powinna budzić strach.
  1. TVN założyło dwóch biznesmenów – Mariusz Walter i Jan Wejchert. Ich przeszłość owiana jest mroczną tajemnicą, jest to absolutny temat tabu, którego nikt w mainstreamowych mediach nawet palcem nie dotyka. Propagandziści pokroju Lisa, Czuchnowskiego czy Olejnik poświęcają więcej uwagi kotu Kaczyńskiego, niż faktowi, że – jak wynika z informacji m.in. na Salon24, częściowo potwierdzonych w Wirtualnej Polsce i paru innych mediach – Jan Wejchert, współzałożyciel TVN, widnieje w aktach SB jako Tajny Współpracownik, zarejestrowany 06.11.1975, a wyrejestrowany 24.01.1990. Co więcej, już w 1972 roku Wydział II (czyli kontrwywiad SB) prosił o wydanie mu paszportu – ,,ze względów operacyjnych”. Wejchert zmarł w 2009 roku (na jego pogrzebie przemawiał ksiądz – a jakże! – Boniecki), w pewnym momencie znalazł się na liście Forbesa wśród 1000 najbogatszych ludzi NA ŚWIECIE (!), a jego majątek szacowano na 3.6 MILIARDÓW złotych.
  2. Wejcherta swoimi zeznaniami obciążył też Grzegorz Żemek, tajny współpracownik WSI, skazany w aferze FOZZ, który w trakcie śledztwa wyjawił przed sądem: ,,Zapytałem służb wojskowych czy mogę podjąć kontakt z Wejhertem. Otrzymałem wówczas informację, że on już współpracuje ze służbami wojskowymi, więc będzie to proste.”
  3. Skoro już jesteśmy przy Żemku i aferze FOZZ – zastępcą dyrektora, czyli Żemka, była Janina Chim, również skazana. Jej bliską współpracownicą – Renata Pochanke. Dobrze kojarzycie to nazwisko – to matka Justyny Pochanke, gwiazdy TVN-owskiej propagandówki.
  4. Mariusz Walter (w PZPR od 1967 do 1983) był zarejestrowany w aktach SB dwukrotnie, tzn z dokumentacji wynika, że współpracę podjął w 1983 (w stanie wojennym), wyrejestrowano go w 1989, ale tylko po to, żeby… zarejestrować go ponownie, w innym, ważniejszym wydziale. System się wali, Szczepkowska obwieszcza w telewizji ,,upadek komuny”, a Walter… jest rejestrowany jako TW.
  5. W kontekście Waltera warto przypomnieć, że rekomendował go komuniście Kiszczakowi komunista Urban, jego list w tej sprawie zachował się i jest dostępny dla każdego.
  6. Obaj panowie, założyciele TVN, zrezygnowali z członkostwa (a Wejchert również z funkcji przewodniczącego) w radzie nadzorczej TVN tego samego dnia – 27 lutego 2007. ,,I co z tego”, zapyta leming. A no nic. Może poza tym, że dokładnie DZIEŃ PÓŹNIEJ, 28 lutego 2007, wchodziła pisowska ustawa, na mocy której obaj biznesmeni musieliby poddać się lustracji i rozliczyć ze swoją przeszłością w PRL! Cytuję: ,,Oświadczenia lustracyjne o współpracy w czasie PRL-u z SB bądź jej wojskowym odpowiednikiem muszą złożyć członkowie zarządów i rad nadzorczych osoby prawnej, która posiada koncesję na nadawanie programów radiowych bądź telewizyjnych”. Później stołki w radzie nadzorczej TVN zajmowała między innymi żona Wejcherta, Aldona, i syn Waltera, Piotr. Im już lustracja nie była groźna – w czasach komuny byli dziećmi.
  7. Markus Tellenbach, prezes TVN w latach 2009-2016, był wcześniej szefem rady nadzorczej niemieckiej platformy medialnej Sky Deutschland.
  8. Sprawdźcie sobie kim byli Wincenty i Tadeusz Kraśko, Adam i Stefan Meller, Maciej Zimiński, Mordechaj Mozes (Mieczysław Morozowski), Waldemar i Aleksandra Kedaj, Tadeusz Olejnik, Brunon Miecugow, Mieczysław Broniatowski, Bolesław Sianecki – i w jakiej telewizji pracowały/pracują ich dzieci.
  9. Partnerem w interesach Waltera i Wejcherta i późniejszym członkiem rady nadzorczej TVN był Mirosław Wyrzykowski, były wykładowca na WSO w Legionowie, gdzie szkolił młodych esbeków. Jednym z absolwentów tej uczelni był Leszek Pękala, jeden z morderców księdza Popiełuszki.
  10. Częstym gościem programów TVN, zazwyczaj w roli eksperta, bywały i są takie postaci jak: Jerzy Urban (pierwsza tuba propagandowa komunistów), TW ,,Bolek”, Dukaczewski (syn dwojga UBeków, od 1970 w PZPR, szef WSI, długo można wymieniać), Czempiński (kariera w PZPR i SB, później – jak sam wyznał – był jednym z inicjatorów założenia Platformy Obywatelskiej, oj tam, oj tam). Jego ojciec, UBek, w liście do przełożonych chwalił się swoimi dokonaniami w walce przeciwko polskiemu podziemiu niepodległościowemu. Przykładów gości w programach TVN, mających komunistyczny rodowód, można wymieniać znacznie więcej.
  11. W założeniu TVN, w 1997 brała udział spółka CME (Central European Media Enterprises), do której należało 33% akcji TVN. Co z tego? Niby nic. Ale szefem CME był wtedy Ronald Lauder. Co z tego? Niby nic. Ale Lauder jest Żydem. Co z tego? Niby nic. Krytykował Morawieckiego, gdy rzeczowo zgasił żydowskiego dziennikarza w Monachium. Co z tego? Niby nic. A kim jest obecnie Lauder? Aaaa, nikim ważnym. Mądrzejsze jest nie wspominać o tem.
  No dobra, powiem. Ronald Lauder (na zdjęciu) jest – od 11 lat – PRZEWODNICZĄCYM ŚWIATOWEGO KONGRESU ŻYDÓW.

Comments are closed.