Najnowszy sondaż prezydencki. Minimalna różnica

Duda Trzaskowski/kandydaci na prezydenta/sondaż
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: PAP

47,2 badanych deklarujących głosowanie w II turze wyborów zamierza oddać głos na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, obecny prezydent Andrzej Duda może liczyć na poparcie 45,9 proc. respondentów – wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Udział w wyborach zadeklarowało 65,4 proc. ankietowanych.

W drugiej turze wyborów, które odbędą się w niedzielę 12 lipca zmierzą się obecny prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

W sondażu IBRiS dla WP, który został zrealizowany 4 lipca, zapytano ankietowanych jak zachowaliby się, gdyby mieli głosować w niedzielę 5 lipca.

Na Rafała Trzaskowskiego głos oddałoby 47,2 proc. badanych, co oznacza spadek o 0,9 pkt. proc. w stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP. Głosowanie na Andrzeja Dudę zadeklarowało 45,9 proc. ankietowanych, co w stosunku do wcześniejszego sondażu oznacza wzrost o 0,3 pkt proc.

Z sondażu wynika też, że udział w wyborach zadeklarowało 65,4 proc. ankietowanych. Jest to wynik o 3,4 pkt proc. wyższy niż w sondażu, który został opublikowany w wieczór wyborczy. „Zdecydowanie tak”, na pytanie o udział w wyborach, odpowiedziało 58,5 proc. badanych, „raczej tak” – 6,9 proc.

Do urn nie pójdzie – jak wynika z sondażu – 31,9 proc. badanych. „Zdecydowanie nie” odpowiedziało 5,9 proc. badanych, „raczej nie” – 26 proc. „Nie wiem” lub „trudno powiedzieć” odpowiedziało 2,8 proc. badanych.

Wzrósł od poprzedniego badania o 0,8 pkt. proc. odsetek osób, które nie zdecydowały jeszcze, na kogo oddadzą swój głos w II turze wyborów. Według najnowszego sondażu prezydenckiego IBRiS dla WP, takich wyborców może być 6,9 proc.

Badanie przeprowadzono 4 lipca metodą CATI na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

PAP

12 KOMENTARZE

 1. Głosujcie na Trzaskowskiego, to w Polsce będzie jak w Hiszpanii gdzie LGBT dopięło swego i dzieci są na siłę indoktrynowane propagandą LGBT, ponieważ tamtejsze władze uznały, że „Nie możemy w żaden sposób myśleć, że dzieci należą do rodziców”. Tak więc nie należą i są oswajane z praktykami homoseksualnymi, uczone ideologii Gender oraz m.in. technik m a s t u r b a c j i. Co więcej – dzieci są zachęcane do denuncjowania „homofobicznych” rodziców, którzy nie zgadzają się na te praktyki. A do tego rodzice, opiekunowie którzy sprzeciwiają się takiej działalności kolektywu LGBT lub krytykują ideologię gender publicznie lub prywatnie, mogą podlegać sankcjom i grzywnie w wysokości od 200 do 45 000 euro.

   • To, że po ewentualnym zwycięstwie PO, PiS wciąż będzie miało sejm, to przecież nie znaczy, iż taki podział będzie już na zawsze… wybory do krajowego parlamentu są najpóźniej za 3 lata (a przyśpieszonych też nie należy wykluczać), a – przypominam – kadencja prezydenta trwa lat 5, a to daje dużo czasu na uchwalanie lewackich ustaw. Lewackich, bo… należy zauważać ten ostry skręt PO w lewo. To już nie jest partia centrum, tylko ewidentnie lewicowa, i to nawet jeśli chodzi o podejście do gospodarki…. ich ostatni pomysł „200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko”. Już widzę jak ktoś, kto wychodzi z tak chorymi pomysłami, hamuje rozwój socjalizmu w naszym nieszczęśliwym kraju. Parafrazując słynne zdanie: stracimy resztki konserwatyzmu, a socjalizm i tak będziemy mieli, bo… nie wyobrażam sobie, żeby ktoś, kto jawnie opowiedział się za chorą ideologią LGBT nie wykorzystał urzędu prezydenta Polski, żeby ją promować i w ten sposób przeorywać umysły Polaków. Tę ideologię należy stłumić, póki jeszcze nie ma tak silnego oddziaływania jak na zachód od Odry, ponieważ ją będzie trudniej wyplenić niż – też bardzo demoralizujący – socjalizm. Są w ogóle jakieś kraje, które po wprowadzeniu związków partnerskich, pseudomałżeństw homoseksualistów i adopcji dzieci przez dwóch mężczyzn; zrobiły krok wstecz? Też nie chciałbym, żeby PiS miało pełnie władzy, ale jeśli miałoby nią się podzielić ze skrajną lewicą, to już wolę, żeby pozostało tak jak jest. Gdyby konkurentem Dudy była jeszcze Kidawa czy Kosiniak-Kamysz, to jeszcze zgodziłbym się z Twoim podejściem, ale nie, gdy jest nim Trzaskowski, który podpisał kartę LGBT+, a na swojego zastępcę wyznaczył Rabieja. Tyle. Pozdrawiam!

   • Odpisałem Ci, ale zdaje się, że na tym niby wolnościowym portalu, cenzura wywaliła komentarz… szok i niedowierzanie! :)

 2. ▌▌Po prostu kolejne sterowanie emocjami za pomocą sfałszowanych sondaży.

  W I. turze A.Duda wygrał z GIGANTYCZNĄ przewagą — R.Trzaskowski musi zdobyć PONAD 3 × więcej nowych wyborców, niż Duda.

  No ale POPiS-owcy z PiS kłamią, że różnica idzie na noże, bo jeszcze ich elektorat by się zdemobilizował i nie poszedł na wybory…

  No a POPiS-owcy z PO kłamią dokładnie tak samo — bo ich elektorat… dokładnie tak samo by się zdemobilizował i nie poszedł na wybory!

  W efekcie jedni i drudzy mówią to samo, nawet jeśli jedni i drudzy mówią nieprawdę.

  .

  • ▌▌Wolny Polak w wyborach pomiędzy kandydatem skompromitowanej do cna partii POPiS z jednej strony, a kandydatem skompromitowanej całkowicie partii POPiS z drugiej strony ma wybór wyłącznie taktyczny, żadnych negocjacji z notorycznymi kłamcami: Trzaskowski to tragicznie zły kandydat i gdyby Duda przegrał z nim I. turę, to wręcz należałoby wezwać do taktycznego głosowania na Dudę w II. turze.

   Stało się inaczej: Duda wygrał bardzo wyraźnie z ogromną przewagą i zamiast tego szykuje się inny tragiczny wariant: walne zwycięstwo Dudy plus coraz bardziej pozbywający się jakichkolwiek hamulców PiS, coraz bardziej po neobolszewicku zaprowadzający w Polsce „socjalizm z ludzką twarzą” (patrz: piętrowo nielegalna neobolszewicka podróbka wolnych wyborów i bezczelny śmiech „suwerenowi” prosto w twarz: — W kolejnej sprawie przepuściliśmy kolejne wasze miliony, nie mamy ich i co nam zrobicie?).

   ● „Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował «socjalizm z ludzką twarzą». To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem!” — Zbigniew Herbert.

   .

   ▌▌Dlatego w grze pozostają już tylko dwa warianty:

   ● Albo oddać głos nieważny — w II. turze zawsze mamy ok. pół procenta przypadkowo nieważnych głosów — już 3-procentowy udział głosów nieważnych (sami wyborcy K. Bosaka mogliby „nabić” dużo więcej!) BYŁBY POWAŻNYM SYGNAŁEM POLITYCZNYM: — NIE CHCEMY ŻADNEGO POPiS!

   Tylko trzeba na wybory naprawdę pójść — pójście do komisji i oddanie głosu nieważnego (przy braku dobrych dla Polski kandydatów) jest tak samo ważnym głosowaniem, jak głos jakiejś dziuni z umysłem zdalnie sterowanym wyłącznie przez stacje TV.

   ● Albo oddać taktyczny głos na Trzaskosia, który i tak przegra.

   .

   ● „Wicepremier Kowalczyk na spotkaniu z członkami SD w Grajewie 11 IV 1984 r.: «Wybory będą wygrane, bo inaczej śmiałby się z nas cały świat».” — „Tygodnik Mazowsze” nr 87, 1984.

   .

 3. pytanie do obydwu kandydatów : co zamierzają zrobić w sprawie komarów ! przecież nie może być tak że obywatel zostaje sam w tej nierównej walce będę gdzie policja albo wojsko! Będę głosował na tego który się na ten temat jasno i stanowczo wypowie

 4. Miliary, który wpływają do polskiego budżetu to żadna budja. Wystarczy zobaczyć ile inwestycji jest prowadzonych, ile jest pomocy dla ludzi – choćby w przypadku tarczy antykryzysowej. Dlatego warto zagłosować na Andrzeja Dudę.

Comments are closed.