Postęp postępu. Chcą wycofać określanie płci z dokumentów tożsamości

Szkocja/gender/Zdj ilustr. Źródło: instagram
Obrazek ilustracyjny/Zdj ilustr. Źródło: instagram

Holenderska minister edukacji, kultury i nauki, Ingrid van Engelshoven, zapowiedziała postępowe zmiany. Przedstawicielka rządu ds. „równościowych” oznajmiła, że pomiędzy 2024 i 2025 rokiem z dowodów tożsamości zniknie płeć.

Jak donosi „Le Parisien”, Ingrid van Engelshoven skierowała do holenderskiego parlamentu list. Pismo autorstwa szefowej resortu kultury, nauki i edukacji omówiła w sobotę agencja AFP.

W dokumencie tym minister ogłosiła zamiar usunięcie zapisu o płci w dowodach osobistych. Holandia miałaby wprowadzić tę postępową zmianę od 2024 do 2025 roku.

Holenderska minister, zajmująca się także sprawami równościowymi, twierdzi, że brak określonej płci w dokumentach pozwoli każdemu na „ukształtowanie swojej tożsamości”. Ma to także sprawić, że jeśli już ją ukształtuje, będzie „żyć z nią w całkowitej wolności i bezpieczeństwie”.

Zdaniem władz, dotychczasowe zapisy są „bezużyteczne”. Przedstawiciele holenderskich władz chcą zatem „ograniczyć w jak największym stopniu niepotrzebne wzmianki dotyczące płci”. Jednak zmiany nie obejmą paszportów. Wszystko dlatego, że są to dokumenty zgodne z jak na razie „zaściankowymi” wymogami Unii Europejskiej, a więc muszą zawierać informację o płci.

Holandia wyprzedza unię na drodze postępu. Minister Ingrid van Engelshoven podkreśliła jednak, że jej kraj nie jest pierwszy w tej kwestii. „Niemiecki dowód tożsamości nie wspomina o płci” – wskazała w napisanym liście.

Źródło: LeParisien.fr

11 KOMENTARZE

 1. Nie będzie płci, czyli za jednym zamachem zniknie dyskryminacja płciowa, męski szowinizm, patriarchat i inne nośne hasła lewicy. Postępówka Ingrid van Engelshoven może bardzo podpaść we wlasnym środowisku.

 2. W Holandii tylko Muzułmanie będą mieli płeć.
  Oprócz nich będzie tam jeszcze jakiś czas biała, bezpłodna ale za to postępowa masa.
  Sorry, chciałem napisać rasa.
  Hehehe

 3. „pomiędzy 2024 i 2025 rokiem z dowodów tożsamości zniknie płeć”
  Czyli z DOWODÓW TOŻSAMOŚCI zniknie płeć. Bo papier wszystko przyjmie. A biologia mówi co innego.

 4. Całe szczęście, że nasi przodkowie musieli to przewidzieć i polska gramatyka wyklucza lewacką politpoprawność… Szkoda tylko, że w latach 70 lewactwu udało się w Polsce częściowo skasować żeńskie formy nazwisk i całkowicie skasować panieńskie. Z Czechami im się to nie udało. :)

  • Wtedy będzie można jak w USA robić wałki wyborcze, np. wielokrotnie głosować lub głos mogą oddawać imigranci bez obywatelstwa… :-))))))))

 5. Ciekawe, ciekawe, a jak będzie np. z bydełkiem ? Też nie będzie można określić np. byk czy krowa? Albo baran czy owca? Ma być krowobyk albo baranowca? Cyrk na kółkach.

Comments are closed.