Rasistowski obłęd w Kościele Anglikańskim postępuje. Według arcybiskupa Yorku, Chrystus był murzynem

Stephen Cottrell, arcybiskup Yorku stwierdził, że Chrystus był murzynem. Zdjęcie: YT
Stephen Cottrell, arcybiskup Yorku stwierdził, że Chrystus był murzynem. Zdjęcie: YT

Według Stephena Cottrella, nowego arcybiskupa Yorku Chrystus był murzynem. Duchowny twierdzi, że przyłączyłby się też do marksistowskiego i rasistowskiego ruchu BLM.

Stephen Cottrell został nowym arcybiskupem Yorku. W rozmowie z „The Sunday Times” stwierdził, że to „niezręczne”, iż biały duchowny zastępuje czarnoskórego. Chodzi o to, że został następcą arcybiskupa John Sentamu. To był jednak tylko wstęp do dalszych rasowych rozważań duchownego.

– Przywództwo Kościoła Anglikańskiego jest nadal zbyt białe i mam nadzieję, że pod moim ręką zobaczymy dalsze zmiany w tym zakresie – oznajmił zapowiadając zaprowadzenie jakichś parytetów, tak jak to wymyśliły niegdyś feministki.

Cottrell powiedział również, że chciałby uczcić BLM i jest pewien, że Jezus Chrystus przyłączyłby się do ich protestów. – Jezus był murzynem i urodził się w prześladowanej grupie w okupowanym kraju – powiedział nowy arcybiskup. Potwierdził również swoje wsparcie dla „chrześcijan LGBTQ +”, stwierdzając, że wskazówki duszpasterskie podtrzymujące nauczanie Kościoła, że małżeństwa heteroseksualne „pozostają właściwymi dla aktywności seksualnej” powinny „zostać sformułowane bardziej ostrożnie”. Krótko mówiąc zakwestionował małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, i stwierdził, że „każdy może z każdym”.

Są ludzie o tradycyjnych poglądach, które rozumiem i szanuję, i chcę, aby byli częścią kościoła. Ale jednocześnie myślę o chrześcijanach LGBTQ + i ich doświadczeniu. Nie chcę, żeby zostali pozbawieni praw obywatelskich, lub zostali wykluczeni, więc będziemy musieli znaleźć sposób na życie razem – powiedział drugi najpotężniejszy duchowny w Kościele Anglii.

Uwagi arcybiskupa na temat Jezusa i ruchu BLM potwierdzają komentarze głowy Kościoła anglikańskiego, Justina Welby’ego. Na początku tego roku arcybiskup Canterbury potępił swój kościół jako „głęboko instytucjonalnie rasistowski”, wyznając: – Brakuje mi słów. Osobiście przepraszam i wstydzę się. Wstydzę się naszej historii i wstydzę się naszej porażki – oznajmił

7 KOMENTARZE

  1. Wrogowie kosciola katolickiego jednocza sily.
    Diabel inspiracja. Bialas z niedorozwinietym instynktem samozachowawczym, ktorego religia powstala by krol mogl przespac sie ze swoja konkubina. W skrocie idiota.

  2. Biorac pod uwage, ze Elka jest glowa kosciola anglikanskiego to ksiezulo bedzie mial problem. Chyba, ze obligatoryjnie starsza pani bedzie zazywac intensywnych kapieli slonecznych. Inna opcja to samoopalacz tak popularny wsrod brytolskich Karyn. Wzial chlopina calkowity rozbrat z rozumem i plecie duby (nomen omen)smalone;)))

  3. Poczekam aż zmusi QE II do uklęknięcia przed żoną wnuka i upokorzenia się przed nią za wspieranie niewolnictwa przez imperium nad którym nigdy nie zachodziło słońce. Poproszę o transmisję z tego wydarzenia na cały świat. Już nie mogę się tej „wiekopomnej chwiły”.

  4. Kościół, który powstał tylko dlatego, że Henryk VIII Tudor chciał rozwodu to jedna wielka kpina, a nie żaden odłam religijny. To sekta.

Comments are closed.