Trzaskowski będzie blokował socjalizmy PiS? Nie, on dołoży swój własny. Właśnie to zapowiedział

Politycy PO wspierający Rafała Trzaskowskiego oskarżają prezydenta Dudę o chronienie pedofilów. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak
Rafał Trzaskowski i liderzy PO-KO. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak

Rafał Trzaskowski zapowiedział nowy program socjalny. 200 złotych do emerytury za każde dziecko doskonale wpisuje się w pisowską politykę rozdawnictwa.

„On przynajmniej będzie blokował socjalizmy PiS” – takie komentarze o Rafale Trzaskowskim można odnaleźć w Internecie. Ich autorzy twierdzą, że kandydat PO-KO to „mniejsze zło”.

Czym dłużej jednak trwa kampania, tym lepiej widać, że Duda i Trzaskowski nie różnią się jakoś rażąco.

Podobni są kwestiach obyczajowych, choć inaczej rozkładają akcenty. Teraz okazuje się, że również w kwestii spojrzenia na państwo socjalne mają wspólne poglądy.

Trzaskowski także chce płacić ludziom za posiadanie dzieci. Dzisiejsze elity polityczne najwyraźniej uważają, że tak to się powinno odbywać; że polityk powie „masz tu pięć stów i idź sobie zrób dziecko” i nagle dzietność w Polsce podskoczy.

Nic to, że jak się okazało program 500 plus nic w tej kwestii nie zmienił. Trzaskowski chce do tego dodać jeszcze 200 plus.

„Macierzyństwo to cudowne doświadczenie, misja, a przede wszystkim – ogromna odpowiedzialność. Państwo musi docenić pracę i poświęcenie polskich matek. Moja propozycja – 200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko” – napisał w mediach społecznościowych.

No, a jeszcze niedawno mówił, że w kwestiach gospodarczych blisko mu do Konfederacji…

12 KOMENTARZE

 1. Ostatnimi czasy Trzaskowski i Duda w jednakowym stopniu popierają program Konfederacji i obu należy za to z uznaniem podziękować, dając każdemu po X na karcie wyborczej. Głosowanie inaczej byłoby rażącą niewdzięcznością wobec pozostałego kandydata.

 2. Panie Autorze SG, trochę wyobraźni !!!

  Rafał Trzaskowski, przepraszam, analitycy z jego zaplecza chcą sprawić by PiS znalazł się znalazłem się pomiędzy MŁOTEM czyli przekupywaniem wyborców socjałem a KOWADŁEM czyli obiektywną rzeczywistością ekonomiczną (możliwości budżetu).

  To fenomen polityczny, ale tak jest. PiS (od 2014r.) nie umie już zdobywać zaufania wyborców inaczej niż poprzez przekupstwo, głównie socjalne.

  Jeżeli więc Trzaskowskiemu uda się skutecznie zablokować (to realne) PiSowskie propozycje podwyżek istniejących i wprowadzanie nowych podatków to PiS będzie musiał na początek zaprzestać nowych socjałów. Po jakimś czasie będzie musiał się kolejno wycofywać z już istniejących świadczeń socjalnych.
  Opcja by przegłosowali propozycje wroga nie wchodzi w rachubę! Nie ma więc się czego obawiać Autorze.

  I tego co napisałem powyżej jestem absolutnie pewien.

  W zderzeniu socjalistycznego chciejstwa z kowadłem rzeczywistości, chciejstwo ZAWSZE przegra. to tylko kwestia czasu.

  Przypomnę: nawet niezwyciężona Armia Czerwona padła na kolana, a z nią cały blok socjalistyczny przed ekonomicznymi realiami. Na to nie ma siły!!! A dodatkowo, PiS nie będzie miał – jak komuna – 50 lat. O nie, sądzę że czas ten wynosi zaledwie rok.

  A prezydent Trzaskowski śmiejąc się w duchu do rozpuku będzie tłumaczył socjalnemu elektoratowi, że on wszystko by ludowi dał, ale proszę popatrzeć – PiS wszystko blokuje.
  Konfederacja powinna już teraz przemyśleć strategię jak to zneutralizować. Będzie potrzebna
  najwcześniej za rok.
  Chciałbym dożyć by to zobaczyć i usłyszeć jak PO strofuje PiS z pozycji socjalnych.

  PS. Nie należy zapominać o kredytach. Posłowie Konfederacji muszą to pilnować i alarmować opinię publiczną.

   • Widzę łobuzie pisowski, że chciałbyś – jak wszystko w Polsce – zawłaszczyć sobie.
    Na drzewo łobuzie na drzewo. Tam jest miejsce dla ciebie. I nie spiesz się ze schodzeniem.

 3. A Rabiej płacze, płacze, wzdycha…Biedroń ze Śmiszkiem nie mogą się nacieszyć sobą…aż kiszkę rozrywa.

Comments are closed.