Bilet do kina plus? Kolejny rabunkowy program marzy się prezesowi sieci Helios należącej do spółki Agora

Agora/wyborcza/Adam Michnik i siedziba
Adam Michnik i siedziba "Gazety Wyborczej"należącej do Agory/Foto: PAP/ Andrzej Rybczyński

Kina odnotowały naprawdę spore spadki z powodu obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Epidemia wyrządziła im straty, z których podnosić będą się bardzo długo. Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios, marzy o pomocy od państwa.

– Branża turystyczna dostała swój bon, ja bym sobie wymarzył taki bon na bilety do kina – mówił w wywiadzie z portalem gazeta.pl Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios, która należy do spółki Agora.

Rzeczywiście, kina mocno ucierpiały przez epidemię, a konkretniej przez obostrzenia, które rząd z powodu epidemii wprowadził. Czy to jednak oznacza, że wszyscy powinniśmy się zrzucać na zapomogę dla multipleksów?

Bon turystyczny plus, bilet do kina plus… Jeśli państwo miałoby tak sponsorować wszystkie rozrywki, to ci którzy pracują musieliby brać nadgodziny tylko po to, by opłacić zabawę tych, którzy pracą się nie parają.

Szczęście, że Helios i Agora stoją dość daleko od obecnego rządu – rodzi to nadzieję, że nikt nie potraktuje tego pomysłu poważnie.

Rząd oczywiście ma narzędzia aby pomóc przedsiębiorcom tak, by nie zabolało to kieszeni zwykłych obywateli. Mowa tu o obniżeniu podatków, zwolnieniach z różnych opłat, składek etc.

Takie działania jednak nie leżą w sferze zainteresowań partii rządzącej.

Źródło: gazeta.pl

7 KOMENTARZE

  1. Mam wrażenie że Trzaskowski pracuje w kampanii prezydenckiej tylko „z musu”. Prosili go żeby ratował Platformę przed zatonięciem z powodu balastu Kidawy, to zgodził się na odegranie roli kandydata na prezydenta. Ale do Końskich na debatę z Dudą i z udziałem publiczności bał się pojechać. Duda w 2015, gdy naprawdę i na serio starał się o prezydenturę, z pewnością pojechałby na debatę TVP, niezależnie od miejsca i formatu w którym miałaby się odbyć. Nie zrobiłby uniku, nie oddałby pola przeciwnikowi walkowerem. „Rafałkowi z LGBT+” prawdopodobnie nie zależy na prezydenturze Polski, on nie może „wydolić” na stanowisku prezydenta Warszawy.

  2. Michnik domaga się subsydiowania? Może jeszcze inna spółka córka „Agory” (a pośrednio Michnika), czyli firma „ams”, ta od reklamowania na przystankach w Warszawie PO i „Rafałka z LGBT+” oraz od atakowania rządu, poprosi o dopłaty premiera Morawieckiego?

  3. Czy maski opadły, z „Rafałka z LGBT+” i z PO? Trzaskowski nie wykluczył wypłacenia lobby żydowskiemu w ramach tak zwanego „mienia bezspadkowego” kilkudziesięciu miliardów dolarów. Stwierdził jedynie, że temat żydowskich roszczeń wobec Polski nie jest obecnie na agendzie. Podobnie o związkach partnerskich. Powiedział, że jest przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, ale za legalizacją związków partnerskich: „Dzisiaj wszystko się zmienia”, dodał. Zatem zostawia sobie furtki, aby w przyszłości „zmienić zdanie” o 180 stopni, czyli złamać aktualne przedwyborcze zapewnienia. Można powiedzieć: cała zdradziecka Platforma.

  4. Oczywiście Agory nie popieram. Jednak dobrym pomysłem są np karnety kultury na kilka filmów w miesiącu, przedstawień teatralnych etc. opłacanych przez państwo.

Comments are closed.