Dobromir Sośnierz potrzebował niecałej minuty, żeby roznieść posłów PiS w TVP Info [VIDEO]

Dobromir Sośnierz kontra socjaliści z PiS w TVP Info. / foto: Prt Sc TVP Info "Minęła 9"

Do ostrego starcia doszło w TVP Info. W reżymowej telewizji starli się przedstawicieli partii rządzącej, którym ewidentnie bliska jest „socjalistyczna myśl robotnicza”, z posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem.

Joanna Borowiak, posłanka PiS, weszła w polemikę z przedstawicielem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem, który musiał dać jej wykład z podstaw zarządzania państwem i ekonomii. Czy coś zrozumiała nie wiemy, choć się domyślamy.

Sprawiedliwy podział dóbr

Posłanka PiS oburzyła się na określanie 500 plus mianem rozdawnictwa. – Nie rozdawnictwo, jak powiedział pan poseł Sośnierz, tylko sprawiedliwy podział dóbr – powiedziała Borowiak. Bardziej komunistycznej nomenklatury chyba nie dało się użyć.

Poza tym nie cudze pieniądze, a pieniądze Polaków – tłumaczyła dalej posłanka. – No czyli cudze, bo to nie są Wasze pieniądze – wtrącił się Sośnierz, a to wywołało przezabawną reakcję posłanki, która stwierdziła, że w Konfederacji nie szanuje się kobiet.

Na koniec nie mogło zabraknąć czegoś o Rafale Trzaskowskim. – Poseł Sośnierz mówiąc o tym, że to jest rozdawnictwo i cudze pieniądze, zabrzmiał dokładnie tak jak Rafał Trzaskowski. Naprawdę panie pośle – zakończyła posłanka PiS.

Rozdawnictwo a sprawiedliwość

W krótkiej odpowiedzi na to poseł Sośnierz wyjaśnił polityk PiS, czym są cudze pieniądze, a także na czym polega sprawiedliwość. – A czymże jest 500 plus jak nie rozdawnictwem właśnie cudzych pieniędzy? Z punktu widzenia polityków pieniądze, które zabierają w podatkach są pieniędzmi cudzymi – zaczął.

Program 500 plus jest programem całkowicie antyrodzinnym, powoduje że zamożność rodzin przestaje zależeć od ich starań, zaczyna zależeć od państwa. Od tego jak głosują, a nie jak pracują. Dlatego ludzi trafia szlag, bo widzą, że oni dzięki swojej ciężkiej pracy w jakimś przedsiębiorstwie dostają tyle samo albo mniej, co sąsiad, który nic nie robi, tylko się ustawia w kolejce po zasiłki.

Program 500 plus to jest program płacenia przez podatników alimentów na cudze dzieci. To jest wasza wolnościowość panie pośle Bortniczuk, to jest wasza sprawiedliwość pani poseł. Jedyny sprawiedliwy system to jest taki, w którym każdy zatrzymuje to, co sam wypracował – podkreślił Sośnierz.

Redystrybucja dóbr

Tak zaczepiony poseł Bortniczuk nie mógł nie odpowiedzieć. Jego zdaniem z kolei program 500 plus to forma „redystrybucji dóbr”, czyli używa po prostu kolejnej socjalistycznej nomenklatury, na określenie tego samego przekupywania wyborców ich własnymi pieniędzmi. Po tej wypowiedzi w tle rozległ się donośny śmiech posła Dobromira Sośnierza.

25 KOMENTARZE

 1. Cham z kucykiem nikogo nie rozjechal. To nie piaskownica, zeby sobie smichy chichy robic. Nie panuje cudak nad soba, niech zostanie w domu.

   • Nie rozsmieszaj mnie lajzo :)
    Sosnierz nie powiedzial niczego sensownego, a glupawe smichy chichy to nie jest zaden argument. Ani oasiagniecia tego posla, ani jego frakcji, a juz tym bardziej widoczna ociezalosc umyslowa nie daja mu prawa do wysmiewania innych. Tak nie zdobywa sie szacunku wyborcow, a jedynie waskiego kragu akolitow neo-endecko-lewo skretnych usilnie udajacych prawice i gloszacych poglady libertarianskie czyli lewicowe.

  • Tak jest p. Dobromir to cham, nie wolno się pastwić nad debilami, i to publicznie !!!!

 2. Ma rację p. Sośnierz odnośnie mówiąc o POPiS nomenklaturze powstałej z Solidarności i PZPR. To jest zawiązany przez rabusiów porozumienie w Magdalence, że bez względu na to kto rządzi „haracz musi być”! Teraz kurwa My! I tak na zmianę. Przecież nikt nawet nie zająknie się o przeroście administracji. 10 tys. urzędników miejskich w Warszawie. Miejskich! Ponad 500 tys. urzędników w Polsce (za Gierka 40 tys.). I jak ma być dobrze. Ale żaden kandydat nawet nie wspomniał, że trzeba ten nowy twór (biurokrację) zmniejszyć. Strach przed tym, że pasożyty nie zagłosują na rozsądek i normalnego gospodarza.

  • Reasumując pobór podatków przez państwo jest złem, według Sośnierza więc każda forma realizacji środków przez państwo pachnie komuną. Ciekawe jak wyobraża sobie funkcjonowanie państwa. Bo na przykład działka z podatków na kulturę, służbę zdrowia to też rozdawnictwo.

   • Widać, że mało wiesz, a głos zabierasz, nieładnie.
    Sośnierz, jak i cała Konfederacja, nie jest przeciw podatkom, tylko przeciw wysokim podatkom. Zapamiętaj to sobie i nie męcz już nas swoją ignorancją.
    Państwo to nie kultura czy służba zdrowia – wbiłaś sobie to do głowy i gadasz jak nakręcona. Państwo to ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego obywateli (policja, wojsko, sądownictwo, minimalna administracja i w XX wieku doszła nam ochrona środowiska), „a co nadto jest, od złego pochodzi”. Resztę ogarną sami obywatele na własną rękę.

 3. Bortniczuk sam sobie zaprzeczył i to w jednej wypowiedzi. Najpierw twierdząc, że 500 plus jest z redystrybucji środków (pozyskiwanych od podatników, czyli z podatków), potem twierdząc, że nie są one z naszych kieszeni (czyli nie z podatków), a na końcu dodając, że są one z podatków, tylko że lepiej zarządzanymi niż za PO. Poplątanie z pomieszaniem. Suma summarum 500 plus jest z podatków! PiS w wyniku dokonania „optymalizacji” może je rozdawać do wybranych osób ze społeczeństwa (nawet tych co nie płacą podatki), ale nie mogą ich oddać podatnikom. Ciekawe. Inna ciekawostka to sam PiS już nie pierniczy, że 500+ miało być do ratowania dzietności. Czy to nie był główny argument przy wprowadzaniu tegoż socjalu? Argument upadł jak upaść miał, a socjal pozostał, bo głosy podatników kosztują. Ile? 500 zł.

  • Więcej niż 500, jakieś 600-700 zł – przecież są koszty „transakcyjne”, po drodze sporą część zjada aparat państwowy.

 4. Ech ruskie zatęchłe onuce ale macie język !!!! Niedługo znikniecie razem z tym zapyziałym portalem !!!!

  • Lepiej być zatęchłą ruską onucą – niż papierem toaletowym dla Merkel czy Trumpa. Nie zrozumie to łajdak od Ryżego zdrajcy, albo amerykańskiego lokaja.

  • W takim razie dam Ci dobrą radę – uciekaj z tego tonącego portalu (jak szczur).
   A my odetchniemy z ulgą, bo będzie tu o jednego ujadacza mniej…

 5. A pani Borowiak chodziło o tego samego łaskawcę Rafała Trzaskowskiego, który obiecał 200 zł (warto zauważyć, że to 1000 razy więcej niż 20 groszy) dodatku do emerytury za każde dziecko czy o jakiegoś innego? A warto też przypomnieć, że 500 ZŁ NA KAŻDE DZIECKO to też był postulat PO (pomysł PiS to 500 ZŁ NA KAŻDE DRUGIE I KOLEJNE DZIECKO, a na pierwsze tylko pod pewnymi warunkami), podobnie zresztą jak 13. emerytura, ale… kto by tam się tym przejmował? Ważne, że te programy weszły w życie za rządów, niby bardziej socjalistycznego od PO, PiS-u… w kwestii podejścia do gospodarki, POPiS-ie, jesteście jedną bandą, która udaje różnice, żeby naganiać do siebie wyborców (jedni antypisowskich, a drudzy antypeowskich). Wstydźcie się!

 6. Szanowny Pan Dobromir robi wszystko pod przykrywką wolnościowca by wpuścić ogół w ramiona nominata Kwaśniewskiego, Cimoszewicza, Komorowskiego czerwonych i różowych. Czyli chce nas oblec w ruskie onuce na które się tak obraża. Okazuje się, że jednak coś w tym smrodzie tych onuc jednak jest. Panie Sośnierz uzasadnij konkretnie dlaczego czerwone jest lepsze..

 7. Obowiązkiem Konfederaty jest gnoić „Bandę Czworga” ! To powinna być „Pierwsza Poprawka do Wielkiej Konstytucji Wolności RP”. Przy powitaniu powinno padać pytanie: Kogo dziś zjebutałeś?

 8. Szkoda, że Wasz dziennikarz Grzegorz Jakubowski „nie rozjechał” wczoraj Trzaskowskiego, tylko jako pracownik Urzędu Dzielnicy Żoliborz właził mu w d…

 9. PIS samowładnie rządzi, więc odpowiada za: Afera „Srebrna”: przesłuchiwanie poszkodowanego i oszukanego, a nigdy oszusta. Cyrk z „miesięcznicami” i dochodzeniem do prawdy, „Nam się należy” po 60 tys. zł dla Szydło i Dojnej Zmiany. Prezes wyzywa w Sejmie opozycję. Prezydent pośmiewisko „Strażnik Długopisu”. Ochrona „genseka – wujka narodu” prezesa partii, jak cesarza chińskiego. Stocznia mimo obietnic Gróbarczyka ministra i Pinokia-bankstera nie ruszyła z miejsca od 4 lat. Łamanie Konstytucji, zawłaszczanie państwa, telewizji. TVP-reżymowa tuba PiS-u za nasz abonament. Zawłaszczanie Sądów, Prokuratury (zależnej od Zbyszka Zero) szczucie Policji na ludzi. Pogarda dla nauczycieli i niepełnosprawnych dzieci. Cizie Glapińskiego po 60 tys. zł każda za co…?, Loty marszałka Sejmu, na obiadek do domu. Poseł Pięta dyma cizie na miesięcznicy. Mało?! Ukrywanie majątku przez bankstera. Afera Szumowskiego /narciarza/ i respiratory widma. Zła reforma szkolnictwa zołzy Zalewskiej, ucieczka do Brukseli. Najlepsza premier z Dojnej Zmiany wykopana na drugi dzień na zbity pysk. Staranowanie chłopaka w punciaku i gnojenie sądami. Kłamstwa, łgarstwa i wściekłe ataki pisowskich chłoptasiów na tych, z którymi się nie zgadzają. Obsadzanie gówniarzami wice-ministerialnych stanowisk: Szefernaker, Ozdoba, Andruszkiewicz i ten Piotruś Niedorozwój. Kpina z urzędu, doświadczenia, nauki poprzez obsadzanie partyjnymi miernotami najważniejszych stanowisk w państwie.
  Odpowiedz

  • Nie odpowiadam, a dodaję:

   Ochrona aferzystów PO, którzy to co roku (słowa PADa) kradli 50 mld społecznych pieniędzy, a włos im z głowy nie spadł.
   PiSie i Ty się dziwisz, że masz za małe poparcie? Widocznie, na szczęście, ludzie (statystycznie) bardziej cenią sprawiedliwość niż twoje „+++”.

 10. Idac tokiem myslenia sosniarza,po zaplaceniu podatku te pieniadze sa kogo politykow,sam placony z podatkow,diety z podatkow wszystkie przywileje finansowe z podatkow,sam jako taki nie placi tych podatkow nie wytwarza zadnego dobra,z jegompracy ani chleba a wodki,czyli ja platnik podatku jak dostaje jakies swiatczenie socjalne z tych podatkow ,tompanstweo ktore mi to rozdawnictwo ,dalej sprawidli podzial dobr wypracowanych przez narod to socjaslistyczne myslenie robotnicze ,to kto wedlug sosniasrza ma korzystasc z wypracowanych dobr,ten czlowiek jeszcze nigdy nie zarobil grosza pracom ,wczesniej na koszt taty tetaz na moj koszt podatnika,panie sosniasz nigdy od panstwa nie dostalem grosza ,nigdy nie bylem w zyciu bezrobotny ,nigdy w zyciu nie bralem zasdilku chorobowego,pracowac zwaczolem kiedfy jeszcze nie skonczylerm 18 Lat dalkej jestem czyny zawodowo,jak powiedzialem nie wziolem od panstwa ani grosza place uczciwie podatki ,ale pochwalam 500+ trzynastki ,czternastki dla emerytow wszxystkie programy socjslne ,na tompanie sosniasz place podatki aby panstwo z tych podatkow miedzy innymi prowadzilo polityke socjalna,a nie aby moje podatki byly trwonione na karuzele podatkowe albo budowaly imperia finansowe oligarchow tak jak na bialorusi i w rosji ,spafaj pan z tymi drentwymi gatkami podwin pan rekawy i do roboty.

  • Natomiast nie da się iść tokiem Twojego myślenia, gdyż niewiele zrozumiałeś z wypowiedzi Sośnierza. Może i wdałbym się w polemikę, ale nie wiadomo do czego się odnosić, szczególnie, że kłamiesz – pracował jako informatyk i miał firmę kolportującą prasę.

Comments are closed.