Grzegorz Braun: Roszczenia coraz bliżej realizacji! Rząd PiS rozmawia z ambasadą USA [VIDEO]

Grzegorz Braun. / foto: YouTube

Grzegorz Braun w swym najnowszym komentarzu wideo odniósł się do raportu amerykańskiego Departamentu Stanu na temat wolności religijnej w Polsce.

O raporcie Departamentu Stanu pisaliśmy już, opisując zawarte w nim potwierdzenie toczących się rozmów z ambasadą USA ze strony przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

Ambasador USA, inni pracownicy ambasady i dyplomaci omówili z rządem kwestię restytucji mienia żydowskiego i przeciwdziałania antysemityzmowi – czytamy w sekcji poświęconej Polsce.

Bezprawne roszczenia

Jeśli w podrozdziale dotyczącym Polski, główną sprawą są poza mniemanym antysemityzmem, roszczenia żydowskie, to racje ma ten, kto dostrzega w polityce imperium amerykańskiego rolę ochroniarza, który stoi za plecami mniejszego szantażysta – wskazuje Grzegorz Braun.

My wiemy, że te roszczenia są całkowicie bezzasadne, a więc samo ich wysuwanie jest przestępstwem, wśród ludzi cywilizowanych i w cywilizowanych kodeksach jest przestępstwem nakłanianie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem – dodaje poseł.

To jest, ni mniej ni więcej, żądanie, byśmy stworzyli pewien precedens, wyjątek od reguły na rzecz Żydów właśnie. I Amerykanie, z kijem w jednej a marchewką w drugiej dłoni, stają wobec nas i wywołują nas do tablicy – kontynuuje polityk Konfederacji.

Braun przypomina także, że do Polski przyjeżdżał specjalny wysłannik, urzędnik ds. holocaustu i antysemityzmu, który spotykał się z władzami naszego nieszczęśliwego kraju. To właśnie on miał wysuwać żądania dotyczące żydowskich (u)roszczeń majątkowych.

17 KOMENTARZE

 1. Najgorsze jest to, że poza kilkoma osobami, nikt nie traktuje tego problemu należycie poważnie. Dla tzw. ogółu ważne jest 500+ i inne programy socjalne, a nie przyszłość i w ogóle istnienie narodu i polskiej państwowości. PiS z Dudą do spółki może więc bez obaw o jakieś reperkusje społeczne spłacać żydowskie uroszczenia (i niewykluczone, że to już robi).

  • Prędzej buda zaszczeka niż Bosak się odezwie. To geszefciarz który przyssał sie do cycka Konfederacji. Po co się narażać. Braun jako jeden z nielicznych obok p. s. Michalkiewicza pilnuje polskichinteresów.

   • KONFEDERACJĘ tworzą trzy ugrupowania: Ruch Narodowy, Konserwatyści, Liberałowie gospodarczy; jak braknie jednej z odnóg, to będzie po tzw. zawodach; no i kto się do tego „cycka” przyssał – kolejność ssania? dlatego atak na jedną z tych odnóg odczytuję jako atak na KONFEDERACJĘ, jedyną Polek i Polaków rację (że tak sobie do rymu walnę); to kogo Pan, panie Jarun reprezentujesz? czy czasem nie jakąś inną niż „ruska” onucę? bo efektem Pańskiej „troski” o polski interes i KONFEDERACJĘ jest jej demontaż; na uciechę „onuc”, ale śmierdzących jakoś tak nie po rusku; Konfederaci, trzymajcie się dalej razem, nie dajcie się rozdzielić, bo wtedy Polski i Polaków już nikt i nic nie obroni przed wrogiem i zniknięciem z map świata (Polski) i pójście w niewolę (Polek i Polaków); dalej idziemy pod hasłem: „niezmiennie Polek i Polaków racja tylko KONFEDERACJA”; nie ma na dzisiaj lepiej zorganizowanej i liczniejszej grupy propolskiej; a reszta organizacji o podobnym podejściu do naszych spraw, na dzisiaj powinna dołączyć i wspomóc KONFĘ w uświadamianie Polaków co się wokół nas i naszego bogactwa dzieje;

    • Masz grafomanie fantazję :-) Cyt:” zniknięciem z map świata (Polski) i pójście w niewolę (Polek i Polaków)”. Ty zasrańcu obronisz Polskę i Polaków?! Będziesz nocnikiem walił (przedtem do nocnika walił) w naszych wrogów aż echo (no i smród) ich wystraszy. Zacznij zbierać „amunicję” w postaci zasranych pieluch, to groźniejsza broń niż granat – F1.

     • Dalej udajesz prawicowca, komunistyczna gnido?
      Tak bardzo się starasz i ciągle wyłazi ci słoma z butów.
      Umiesz tylko pluć, no ale jak brakuje argumentów.

     • O „cis” się przypałętał, typowy prawicowy oszołom. Komunistów już nie ma a ty gałganie ciągle na nich polujesz. Typowe myślenie hycla.

     • Jak to nie ma komunistów? Chyba masz w tym interes, by ich obecność ukrywać.

      Nie chce mi się sprawdzać, ale podejrzewam, Jarun, że nieraz rozmawiasz sam ze sobą i występujesz w wielu postaciach (tego akurat jestem pewien). Czy Ciebie jest legion?

  • Skąd wiesz?
   PO to opcja niemiecko-europejska, obecnie coraz to bardziej wroga interesom USA i Izraela.
   Merkelowa powiedziała niedawno wprost, że Stany przestały być już globalnym mocarstwem/hegemonem i potrzebne są alternatywne struktury bezpieczeństwa.
   Niemcy również aktywnie wspierają dyplomatycznie Muzułmanów w utarczkach z Izraelem.
   Same w parę dekad również będą miały muzułmańską większość.

 2. To już wiemy kto maczał palce w przesunięciu terminu wyborów tak, aby nie istniało najmniejsze ryzyko sprzeciwu wobec tych uroszczeń.

 3. To jakim cudem pan Bo. był kandydatem, skoro pan Br lepiej się do tej roli nadawał?
  Ktoś Konfederacją manipuluje? Pytanie kto?

 4. Konfederaci – nie idźcie do wyborów, albo głosujcie na Trzaskowskiego, to za chwile zobaczycie takie roszczenia żydowskie i taki zalew LGBT, że kapcie pogubicie. Morawiecki i Duda wyraźnie wielokrotnie mówili, że żydowskie roszczenia są bezpodstawne i że to Polsce należą się odszkodowania – podobnie wypowiadali się w kwestii LGBT i homo-propagandy, że nie będzie na to zgody. Za to tęczowy Rafał zapewniał, że marzy o tym, żeby udzielać homoślubów (a jak homoślubów, to i homoadopcji, bo małżeństwa mają prawo do adopcji). Tak więc wybierajcie.

Comments are closed.