Kaczyński gra na Trzaskowskiego? Korwin-Mikke: To perwersyjny polityk, myślący o dwie długości dalej, niż inni

Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP

Janusz Korwin-Mikke stawia hipotezę, że prezes PiS chce wygranej kandydata opozycji. Dlaczego Jarosław Kaczyński woli Rafała Trzaskowskiego od Andrzeja Dudy?

Poseł Janusz Korwin-Mikke przedstawił swoją teorię nt. wyborów prezydenckich. Zdaniem polityka prezes PiS chce zwycięstwa… Rafała Trzaskowskiego.

– Mam wielki szacunek dla teoryj, które potwierdzają się PO ich ogłoszeniu. Otóż przypominam, że moja Żona nie tak dawno ogłosiła makiaweliczną tezę, że WCzc. Jarosław Kaczyński – perwersyjny polityk, myślący o dwie długości dalej, niż inni – chce zwycięstwa p. Rafała Trzaskowskiego; i to dlatego PiS przedstawiło taki projekt ordynacji, który umożliwił Mu zarejestrowanie się na miejsce pewnej Pani – wskazuje Korwin-Mikke.

– Ja w to nie uwierzyłem, choć lubię wariackie hipotezy – ale zauważyłem, że wygrana p. Trzaskowskiego istotnie byłaby PiSowi na rękę. Po zwycięstwie p. Andrzeja Dudy zaspokojony PiS zapewne się rozleci – a po porażce będzie zmobilizowany do walki z prezydentem spod znaku LGBTQZ. Jednak: nie uwierzyłem – dodaje Korwin-Mikke.

– Wszelako teraz zaszło coś, co podkopało moją niewiarę: JE Andrzej Duda podpisał ułaskawienie „pedofila”. Nie było to żadne „ułaskawienie pedofila” – (…) o czym mówiłem wczoraj w Polsat NEWS – zaznacza poseł.

– Pan Prezydent postąpił słusznie, wedle woli rodziny. Jednak podpisanie tego tuż przed wyborami to był kompletny kretynizm – przecież wiadomo było, co z tego zrobi „totalna opozycja bez żadnych zasad moralnych”. A mógł to zrobić w minutę po zamknięciu urn wyborczych. Albo w miesiąc później – zwraca uwagę Korwin-Mikke.

– Wyjaśnienie jest jedno: „długopis” podpisał bez czytania to, co Mu przyniesiono w teczce od WCzc. Jarosława Kaczyńskiego. Jest jednak i druga możliwość: Pan Prezydent był we wojnie z p. Jackiem Kurskim (podpisał był ustawę o sądownictwie pod warunkiem wyrzucenia p. Kurskiego z posady szefa TVP) – i został bezczelnie oszukany, bo p. Kurski wrócił – ocenił Korwin-Mikke.

– P. Kurski, socjalista, jest człowiekiem „Sprawiedliwej Polski” JE Zbigniewa Ziobry. Prokuratura jest w rękach p. Ziobry. Więc ten zgniły kartofel mógł zostać podrzucony przez Prokuraturę Generalną. No, cóż: jak się bez wahania podpisuje to, co podsuną… Jednak w tym drugim przypadku zemsta prezesa „Zjednoczonej Prawicy” byłaby na pewno cicha, ale bardzo efektowna… – kwituje.

Mam wielki szacunek dla teoryj, które potwierdzają się PO ich ogłoszeniu. Otóż przypominam, że moja Żona nie tak dawno…

Posted by Janusz Korwin-Mikke on Tuesday, July 7, 2020

Źródło: Facebook Janusz Korwin-Mikke

36 KOMENTARZE

 1. Bełkot bełkot bełkot weź się lepiej za robienie dzieci bo o ludziach i polityce masz tyle pojęcia ile poparcia

  • kretyn i pi erdolec. Wyp na strone PISmaków tam jest więcej pi erdolców, zakutych łbów będzie ci tam przyjemniej, lecz pamiętaj, że gdy ślepy ślepego prowadzi to obaj do tego samego dołu wpadną w twoim przypadku wp***dolą i nie wyjdą z własnej pi erdolcowej woli.

   • A teraz jak to jest naprawdę.
    Konfederacja jest zlepkiem młodzieżowych organizacji – jednak pozbawiona głębokiej myśli, filozofii, profesjonalnego sposobu działania. Powstała na fali buntu „do starych” układów, „Bandy Czworga” PiS/PSL/PO/SLD. Kierunek po części wyznaczali: Janusz Korwin-Mikke, trochę PiS, narodowcy a wśród nich faszyzujące grupki, a także kibice i „kibole”. Kilkunastu młodych działaczy zauważyło, że może to być niezły sposób na życie i zorganizowało się w jakieś tam partyjki. Dużo było w tym młodzieńczego zapału, ale z czasem więcej partyjnego wyrafinowania i zwykłego karierowiczostwa. I tak młodzież nie znająca życia, bo nie pracująca, oderwana od realiów, zamknięta w partyjnych oparach, na nowo chce układać społeczeństwu życie. Słuchając podszeptów wiecznie przegrywającego Korwina, który swoje myśli o „babach, kalekach, murzynach” – pasujące na popijawę, a nie na publiczne wypowiedzi przywódcy partyjnego, klepie przy każdej okazji. Młodzież jednak szybko się uczy i obserwuje, że trzeba mówić „pod publiczność”. Tak robi m.in. Krzysztof Bosak.. Jest nijaki, ni ciepły, ni zimny, kluczy, wije się, paple, nie dopowiada. Czasami widać, że chciałby ostro, tak od serca, walnąć pięścią w stół…ale po chwili…pełne portki. Chce uchodzić ze „starej, dobrej szkoły Korwina”, więc małpuje jego zwroty w rodzaju: „jego ekscelencja, szanowny pan prezydent…”itp. Te zwroty są znakiem firmowym JKM. Trzeba wysilić się i stworzyć własne powiedzenia, własny styl…hultaju. Ale jak to w partiach bywa, własna kariera jest ważniejsza niż jakakolwiek idea, co widać po PSL, SLD i tych partiach, które znikły i nawet nie bardzo możemy sobie je przypomnieć. Podobnie stanie się ze konfederacyjnym zlepkiem. Tych młodych, partyjnych komsomolców już nie oderwiesz od stołu partyjnego. Uczepieni pazurkami, głusi na argumenty, będą kurczowo trzymać się stołka.

 2. Wcale bym sie nie zdziwul. JArek jest juz slabego zdrowia. Ale potrafi jeszcze z Mokotowa zarzadzac.Nieda rady porzadzic jeszcze piec lat. Wiec teraz chce zobaczyc jak jego koguty beda walczyc o posade po Jarku. Po nastepne, wlasnieteraz kraj jest w ruinie. i niech prezydent sie martwi jak wyjsc z tego bagna. Bo cala opozycja bedzie nastepne wybory parlamentarne wygrac. Wiec trasku bedzie sie mocnoudzielal. ktokolwiek wygra nastepne parlamentarne wspolczuje mu.

 3. Panie Januszu,
  raczej wątpię by o Jarosławie Kaczyńskim jako „perwersyjny[m] polityk[u], myślący[m] o dwie długości dalej, niż inni” można było mówić w czasie teraźniejszym.
  Moim zdaniem zbieg wyborów i pandemii raczej wykazał, że JK najwyraźniej się pogubił. I to bardzo się pogubił. Mogę się co najwyżej zgodzić, że zrezygnowany JK próbuje się pocieszyć, że wygrana Rafała Trzaskowskiego pomoże mu zmobilizować elektorat PiSu.

  Z całą pewnością jednak – patrząc obiektywnie – nie rekompensuje to strat jakie PiS może ponieść w razie wygranej RT. Umiejętnie stosując prezydenckie weto RT może on zmusić PiS do biernego administrowania krajem. Koniec szaleństw legislacyjnych. Czyżby i to było celem JK?

  Natomiast w sprawie ułaskawienia pedofila to moim zdaniem przecenia Pan PADa mówiąc, że „Wyjaśnienie jest jedno: „długopis” podpisał bez czytania to, co Mu przyniesiono w teczce od WCzc. Jarosława Kaczyńskiego.”
  Obawiam się, że on to przeczytał, a jednak podpisał bo najzwyczajniej w świecie boi sie JK. Duch lokaja unosi się nad PADem niczym anioł stróż.

  • Z jednej strony brak podpisu RT dla ustaw pisu uspokoi szaleństwa legislacyjne, z drugiej będą tak skonstruowane, że słupki poparcia będą lecieć i pis i po (wzajemne obwinianie się). Będzie podpisywanie w stylu, nie chcę ale muszę, bo rzekomo będzie więcej plusów niż minusów w ustawach, a jak nie, to strzelanie sobie w kolana. W takiej sytuacji najrozsądniejszym będzie koalicja POPiS. Jednym władze da, a drugim ją przedłuży, a sama Polska choć w ruinie doczeka się upragnionej zgody.

   • Sytuacja III RP odpowiada mniej więcej sytuacji PRL w drugiej połowie lat osiemdziesiątych ub. w. czyli są to ostatnie podrygi tworu skonstruowanego przez gen. Kiszczaka i konfidentów. Ten twór wyczerpał już wszystkie swoje możliwości.

    Kryzys spowodowany obłędem bezmyślnego rozdawnictwa i drastycznie pogłębiony przez pandemię (w tym. błędy w działaniach przeciwko koronowirusowi) spowodują wielki kryzys.
    Jeżeli mam rację to koalicja POPiSu byłaby wręcz politycznym zbawieniem dla Polski skompromitowałaby dwa główne gangi z Bandy Czworga+, które odeszłyby w niebyt.

    Tak że możesz mieć rację: Polska doczeka się zgody, ale godzącym się stronom nie wyjdzie to – mam taką uzasadnioną nadzieję – na zdrowie. Ale powiedzmy sobie szczerze – jest to mało prawdopodobne. Raczej czeka nas katastrofa gospodarcza w ogniu potępieńczych swarów.

 4. Konfederacja: nie popiera Dudy w II turze i pozwala na przejście elektoratu na jawną stronę Gender.
  Też Konfederacja: tajny plan Kaczyńskiego, wygrać ma Trzaskowski.

  • Elektorat Konfederacji, to nie pisowcy, którym „szeregowy poseł” może nakazywać, na kogo mają głosować.

 5. A propos „machiawelicznych” teorii: Myślenie Platformy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi 2019 było takie: uniemożliwić PiS-owi samodzielne rządy, wtedy będą musieli szukać koalicjantów. Jeśli wezmą na koalicjanta Konfederację (i „Konfa” się na koalicję zgodzi), to już my zdradzieccy „Platformiarze” i nasze gadzinówki (TVN-y, GazWyb, „lisi” Newsweek, Polityka, Angora) rozgłosimy na całą Europę kłamstwo, że koalicjanci PiS-u to faszyści i hitlerowcy. Bo przecież Korwin oficjalnie stwierdził ze Hitler nic nie wiedział o Holocauście Żydów. I oczywiście lewacka Europa (bez Zjednoczonego Królestwa) w nasze kłamstwo z satysfakcją uwierzy…

  • hitler mógł nie wiedzieć o holokauście bo to coś zostało wymyślone długo po wojnie w latach 60tych…..

 6. Jeśli PAD wygra to PiS przegra następne wybory do Sejmu. Jeśli wygra Trzaskowski to PiS po następnych wyborach do Sejmu nadal będzie rządził samodzielnie a z Trzaskowskim sobie poradzą. Mają tyle urzędów w swoich łapach że Prezydent z opozycji nie jest im groźny.

 7. Tu z tą teorią mogę się nawet zgodzić bo jak wygra Trzak to można przez 3 lata krzyczeć że tyle złego zrobił i że jak nikt PiSu nie wybierze za 3 lata to się wszystko rozpadnie. Co jest śmieszne a to że w zależności od wyników partyjnych jak wygra PiS to po 2 latach znów może zasiąść Duda i będą biadolić jak to Duda zrobił to i owo dla Polski a lud ciemny wszystko zapomni, albo będą dalej wojować ze sobą mówiąc nie raz takie teksty”za PiS było źle to trzeba PO oni mają większe szanse, sondaże to pokazują”.
  Oddam głos nieważny i idę na grilla bo nie chcę ani Dudy ani Trzaka popierać nawet w formie głosu.

 8. gdyby chciał przegranej Dudy to wystarczyło by żeby się publicznie wypowiedział kilka razy. A on siedzi schowany.

 9. To się nazywa – przygotowanie gruntu do oddania władzy PO, by kolejny cykl okrągłostołowy wykonał następny obrót przy aprobacie poddanych.

 10. Bajki piszecie i wkładacie to w usta szacownego JKM. KONFEDERACJA gra po prostu na KOALICJĘ Z PISEM I PSLEM licząc, że Trzaskowski wygra. Przecież to nawet dzieci rozumieją !
  Dlatego nikt oprócz Bąkiewicza nie popiera wyraźnie PISu, a reszta zwala to na karb zwolenników Konfy, otumanionych gadkami Brauna i innych wodzów na YT.
  Ja jako Konfiarz już to dawno wiedziałem po co był ten Bosak wystawiony, bo to że nie uzyska więcej niż 7-10 % to było wiadomo. Bosak zagrał jak ten słup Hołownia i mamy II turę …

 11. Dziadydze odbiło, albo go żonka za mocno wymęczyła. Od kiedy to stary cap słucha młodej kozy? Mając takiego szurniętego doradcę – to nie dziwota, że Bosak dostał 6 %.

 12. @Wołyn Bardzo trafna wypowiedź. Z tym, że Konfa liczy na to właśnie, że PIS musi mieć paliwo na wygranie 3 kadencji. Albo PISowcy znowu sypną kasą albo się wezmą za te obce firmy co to się bratają z samorządami platfusów i zaniżają pensje fachowcom przyjmując młodych niedoświadczonych, którzy pracują za znacznie mniejszą kasę i jadą na 2 zmiany jak to było w przypadku z niemiecką ARRIVA. W każdym razie KONFA liczy na wygraną Trzaska aby się wbić w koalicję z PISem i PSLEM do uwalania veta Trzaskowskiego. Kij go wie co lepsze dla przyszłych wyborów za 3 lata. Trzaskowski jak bedzie bruzdzil to PISowcy mają te 3 wybory w cuglach. KONFA moze z kolei zmadrzeje w koalicji bo fachowców i to po studiach wyzszych w wiekszosci ma niezłych i z tych kadr juz od dluzszego czasu dobiera sobie PIS a wspolpracowników wodzowie KONFY dalej ściemniaja ich wyborców bajkami o 447 itd…. aby elektorat im nie uciekl do innych egzotycznych partii.

 13. Za Jarosławem K.( jak i za Donaldem T.) stoi poparcie Chabad Lubawicz. Dokonywanie jakichkolwiek poważnych analiz z pominięciem ich potęgi i wpływów jest nieodpowiedzialne. To oznacza zupełnie inne priorytety, cele. Dlatego w mojej ocenie tęczowy warszawiak traci czas i energię. Różne „cienie” chcą ustawiać klocki na świecie, bardzo się spieszą ale wygląda na to że ci stojący za Jarosławem, na tę chwilę uzyskali zdecydowaną przewagę.
  Oczywiście mogę się mylić. Może za dwa dni odwiedzi nas wściekły Odyn ze swymi Asami i obróci nasz świat w kupę gruzu.

 14. Przecież wygrana Trzaskowskiego jest na rękę PIS, będą mieli na kogo zwalic winę, że przeszkadza w naprawieniu Polski. I byc może myślą juz o kolejne kadencji w sejmie.

 15. PAD od zawsze był koniem trojańskim, czasem Jonaszem „wujów z ameryki”
  Kaczyński napomknął o tym kilka lat temu w wywiadzie.
  Przypomnijcie sobie kiedy w pisie się pojawił, pozbyć się typa nie było jak, nadzieja była gdy zmienił się w stanach prezydent, niestety dostaliśmy jeszcze dodatkowo w pakiecie, wesołą wdówkę, i „panamską” TV, teraz być może się uda, tyle że niewiele to da.

 16. Uderzyli z zimną krwią, krzyczeli do naszego kolegi „ty pedale”. Ja uciekłam w stronę ul. Długiej, oni zaczęli gonić mojego przyjaciela i na nim się skupili. Bili go do momentu aż pękł im kij. Rozwalili mu go na głowie. Mój przyjaciel miał naprawdę głęboką ranę, widać to zresztą na zdjęciu, które krąży po sieci.

 17. Korwin ma rację i ja też tak myślałem, ale dodam, że chodzi o coś więcej. To co się będzie działo po wyborach to wyjdzie na wierzch ukrywana skala zapaści budżetu, kryzysu (wywołanego przez decyzje rządu PiS) i grożącego bankructwa. Oddanie prezydentury trzeskowkiemu oznacza że rządy PiS będąblokowane i PiS będzie miał wymówkę, że to zapaść jest spowodowana niemożnością rządzenia.

 18. Szanowni komentatorzy, analizujecie sytuację polityczną, tak jakby to był brydż. Ale „ktoś” nam karty pozamieniał i to już jest tylko gra w Piotrusia!

 19. Mikke i Michalkiewicz nie chcą by wygrał Duda, tylko by wygrał Trzaskowski – bo wtedy będą im się lepiej felietony sprzedawać.

 20. fajne wpisy; po przeczytaniu ich wynika tylko tyle, a może aż tyle, że KONFEDERACJA idzie dobrą drogą – żadnych układów z „bandą magdalenkową”, tylko z Polkami i Polakami; tak trzymać; trzymać stronę Polski i narodu polskiego; obcy są gośćmi i mogą tylko tyle na ile pozwolą gospodarze; to my u siebie będziemy stawiać warunki na jakich będą mogli u nas mieszkać i działać goście; „Polek i Polaków racja tylko propolska KONFEDERACJA”; zapraszamy do współpracy propolskie ugrupowania; sprzedajne szumowiny do odcedzenia i wywalenia w kanalizację;

Comments are closed.