Nitras przymila się do Bosaka. W tym czasie Prokuratura odrzuciła jego wniosek o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Sławomir Nitras Źródło: PAP

Kampania przed II turą wyborów Prezydenckich nabiera rozpędu. Politycy Koalicji Obywatelskiej coraz śmieszniej przymilają się do wyborców Krzysztofa Bosaka.

Wyborcy Konfederacji i Krzysztofa Bosaka prawdopodobnie zadecydują o tym, kto zostanie wybrany Prezydentem na najbliższe 5 lat. W związku z tym trwa festiwal obłudy i przymilania się do ideowej prawicy.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w środę 7 lipca. Podczas porannego programu Radia Zet był Sławomir Nitras. Przed godziną 10 polityk KO mówił na radiowej antenie tak:

Znam i pana Krzysztofa Bosaka i innych i nie mam wątpliwości, że to są ludzie, którzy cenią sobie parlamentaryzm, demokrację i nie stanowią oni zagrożenia dla ładu demokratycznego w Polsce.

Około godziny 12 natomiast pojawiła się w mediach informacja o tym, że Prokuratura odrzuciła tego samego dnia wniosek posłów KO Sławomira Nitrasa i Moniki Wielichowskiej o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Nitras i Wielichowska domagali się delegalizacji, gdyż zdaniem posłów organizowany co roku Marsz Niepodległości stoi w sprzeczności z art. 13 Konstytucji, zgodnie z którym:

„Zakazuje się organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie uznała jednak wniosek za bezzasadny i go odrzuciła. W uzasadnieniu prokuratura wskazała na brak jakichkolwiek podstaw do skierowania wniosku o delegalizację do sądu.

„Wręcz przeciwnie, analiza dokumentów Stowarzyszenia prowadzi do wniosku, że cele Stowarzyszenia i jego działalność polegają na promocji postaw i zachowa patriotycznych” – czytamy w decyzji prokuratury.

16 KOMENTARZE

  1. Dla nich patriotyzm=faszyzm. Dlaczego nie wystąpią o delegalizacje tzw Nowej Lewicy propagującej komunizm?

    • Też tak to odbieram. Prokuratory się podlizują bo obóz dzierżawców monopolu na patriotyzm chce pokazać, że dzierżąc ten monopol jest ostatnią ostoją przed z jednej strony obozem zdrady i zaprzaństwa, a z drugiej rozbrykaniem się niezawisłych sądów.

  2. Kuriozalna była wypowiedź „Rafałka z LGBT+” o rzekomym promowaniu nienawiści w internecie przez PiS i Prezydenta Dudę. Trzaskowski, u którego w warszawskim ratuszu pracuje twórca i kierownik osławionego „SokuzBuraka” (nomen omen w skrócie SB), najbardziej zakłamanego i najbardziej nienawistnego internetowego ścieku. Z pobieżnego przeglądu stron i kont w internecie wynika jasno, że ilość trolli, oraz ilość kont i portali z kłamstwami wyssanymi z brudnego propagandowego palucha, jest po stronie zdradzieckiej PO co najmniej 10-krotnie większa niż po stronie PiS.

  3. W pierwszej turze wyborów to Duda miał 43,5 % głosów, a „Rafałek z LGBT+” tylko 30,46%. Pomimo wielomiesięcznego szczekania na Dudę przez 24 godziny na dobę przez wszystkie kanały TVN i Polsatu. Tych kanałów TVN jest więcej niż kanałów TVP. Sitwa PO chciałaby mieć i TVN i TVP, jak w czasach swojego panowania, w czasach szczawiu, ośmiorniczek „u Sowy”, bagna i szamba sprzed 2015.

  4. To typowy akt prawny , który można wykorzystać w każdej niemal sytuacji . Kto to qwa pisał ? Polak , niemiec czy żyd? Trzeba zrobić w końcu z tym porządek.

  5. Nitras to małomiasteczkowy żul z Połczyna-Zdrojów przyzwyczajony do zabaw na „chamówie”. Typowe: „Fikasz?! A chcesz w ryja” ?! Zanitrasił.

Comments are closed.