PILNE! Stany Zjednoczone decyzją Donalda Trumpa opuściły WHO

Donald Trump ma 91 procent szans na ponowne zwycięstwo w wyborach . Foto: PAP/EPA
Donald Trump ma 91 procent szans na ponowne zwycięstwo w wyborach . Foto: PAP/EPA

Donald Trump stracił cierpliwość! Prezydent Stanów Zjednoczonych wycofał swój kraj z WHO. Takie rewelacje ujawnił mediom we wtorek urzędnik wyższego szczebla.

Wystąpienie USA z WHO obowiązuje od poniedziałku, a informacja o tym została przekazana sekretarzowi generalnemu Organizacji Narodów Zjednoczonych – powiedział urzędnik.

Sen. Robert Menendez, demokrata z senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, napisał na Twitterze, że administracja poinformowała Kongres o wystąpieniu. Dodał, że „nie chroni to życia Amerykanów ani interesów”. Turmp uznał inaczej i powiedział globalistycznej organizacji – dość!

Decyzja została podjęta w środku epidemii koronawirusa w USA, 3 mln Amerykanów zostało już zakażonych wirusem. Mimo to Trump, który od kilku miesięcy buntował się przeciwko WHO postanowił ostatecznie wyjść z organizacji.

Źródło: thehill.com

12 KOMENTARZE

  • ▌▌U nas prezydent mało może…

   Co gorsza — o ile PiS-owcy nie czują żadnych granic naruszeń godności osobistej w przymilaniu się swoim panom z USA i dawaniu sobą i Polską pomiatać („Z instrukcji PRiTV KC PZPR ws. «Dni kultury radzieckiej»: — «Wyklucza się wszelkie uwagi krytyczne — nawet w uzasadnionych przypadkach».” — „Z dnia na dzień” nr 18, 1985.), o tyle jest jedna wyraźna granica ślepego naśladownictwa.

   Tą granicą jest osobisty interes nadzwyczajnej kasty od lat pasożytującej na Polakach („polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza” — S.Michalkiewicz).

   ● Wypowiedzenie w ślad za USA absolutnie samobójczego dla Polski i Polaków niemiecko-unijnego paktu klimatycznego w imieniu bajońskich interesów pasożytniczej kasty urzędniczej?

   ● Wystąpienie w ślad za USA z propedofilskiego WHO?

   ● Obcięcie wydatków w ślad za USA na biurokratyczną hydrę ONZ?

   ● Prywatna gospodarka wolnych i bogatych obywateli w ślad za USA?

   Boże uchowaj! Nagle PiS-owcy sztywnieją ze strachu, nagle kończy się całe ich bezwarunkowe ślepe naśladownictwo jak nożem uciął, każdy stara się być niewidoczny, schować do mysiej dziury, gdyby dalsze naśladownictwo USA mogłoby zagrozić marksistowskim interesom polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej!

   PiS-owiec zapluje się, jaki to jest patriotycznie patriotyczny i w ogóle wszystko by oddał dla Polski i Polaków (zwłaszcza to, czego nie ma), a Unia niedobra, ale gdy tylko można podnieść podatki do poziomu BANDYCKIEGO, a jest na to podkładka, „że Unia każe”? Nigdy w życiu! Z czego PiS-owiec mógłby wymuszać na Polakach swoje własne prywatne miliony, a miliardy w sumie? Lepszej okazji już nie będzie! Tak więc Polska niech ginie, Polacy niech giną, byle tylko jeszcze starczyło na kupienie sobie własnej wyspy na Karaibach, z własnym (jednak prywatnym, nie „państwowym-narodowym”) lotniskiem CPK. Patriotycznie pohukiwać PiS-owskie aparatczyki potrafią jedynie na wiecach w Pcimiu Dolnym dla najgłupszej klienteli TVPiS.

   W socjalistycznej praktyce Polak ma być nędzarzem w swoim własnym kraju — błagającym o łaskawy ochłap od swego pana i właściciela: urzędnika Partii.

   .

   ● „Panie Trump, dlaczego twoje firmy są prywatne, dlaczego wasze samoloty są prywatne??? Tu masz przyjaciół w Polsce, oni Ci pomogą i zrobią wszystko tak, by Karol Marks był zadowolony… Samoloty, autobusy, ropę, węgiel będziecie mieli państwowe i wtedy szczęście na was spłynie!”

   .

  • ▌▌Bo też i D.Trump nie jest prezydentem Polski — Polska ma już swojego prezydenta: mentalny PRL z najgłębszych pokładów swoich przekonań realizujący wraz ze swoją partią program włoskich faszystów:
   ● państwowe holdingi;
   ● państwowe inwestycje;
   ● państwowi obywatele uprawiani wg podręcznika nowoczesnej hodowli bydła;
   ● pokorny patriotyzm-bohaterstwo niewolników na rozkaz;
   ● dziecioróbstwo/rozpłód na rozkaz;
   itd.

   .

   • Nie można oczekiwać od prezydenta obcego kraju, że będzie realizował polski interes narodowy. O wejście w życie ustawy 447 należy obwiniać przede wszystkim naszych polityków, bo to ICH zaniedbanie. Stany to nie jest nasz sąsiad, a my nie jesteśmy państwem morskim, więc nacisk USA, jako potęgi morskiej, na nas nie jest tak silny jak na państwa Rimlandu. W tych relacjach nie jesteśmy na straconej pozycji – one mogą być bardziej partnerskie, tylko trzeba umieć z Amerykanami rozmawiać, a nie prezentować postawę typu „przepraszam, że żyję”. Nasze terytorium daje USA nacisk na Rosję, na Niemcy – ogranicza ich rozwój, bez naszego terytorium nie da się pomóc państwom bałtyckim (ze względu na rosyjskie zdolności A2/AD), będącym przecież w NATO. Gdyby powstał Nowy Jedwabny Szlak, to przechodziłby przez Polskę, bo tu jest nizina (środkowoeuropejska, łącząca się ze wschodnioeuropejską), i tu jest właśnie najlepsze miejsce, przez które mogłyby podróżować towary z Azji i do Azji (w dodatku jesteśmy w UE, więc jesteśmy częścią i dajemy dostęp do tego wielkiego, unijnego rynku). To wszystko to są nasze atuty w rozmowach z Amerykanami, tylko trzeba to rozumieć i umieć to wykorzystywać. To, że nasi politycy tego nie robią to jest ich wina, a nie prezydenta USA.

   • Ups, nacisnąłem zły przycisk „Odpowiedz”. Mój komentarz był skierowany oczywiście do @Krzysztof Kałębasiak.

 1. Prosimy o troszke rzetelnosci,
  Wczoraj zostala podana nota (notice of withdrawal) ktora ma wejsc w zycie (effective) za rok, czyli 6-go lipca 2021-go roku.
  Prezydent ma rok na zmiane decyzji a jego rywal Biden od razu oglosil ze takowa cofnie w pierwszym dniu urzedu.
  Prowokujecie wiec niestosowne komentarze jak w maju ‘39 gdy w Polsce ogloszono sojusz z Anglia by gawiedz skakala z radosci na ulicach ze teraz Hitler sie nie ruszy co, bylo totalna mrzonka.
  Z powazaniem.
  Gniewko

Comments are closed.